آبنبات کشی

بررس متن: پریا کنکاشور

7+

اتصال خطوط برای تشکیل الگوی اصلی

ناشر: استدیو بازی سازی آنباند

آبنبات کشی

7+

اتصال خطوط برای تشکیل الگوی اصلی

ناشر: استدیو بازی سازی آنباند

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
بازیکن برای ساختن تصاویر مشابه به الگو‎ها نیاز به تحلیل صحیح نقاط موجود در صفحه و خطوط دارد. در صورت انجام حرکات اشتباه خطوط اضافی به صحنه اضافه می‎شوند که مانع از تشکیل شکل نهایی خواهند شد. این بازی می‎تواند به پیشرفت مهارت تفکرهای تحلیلی و حل مسئله‎ی بازیکن کمک کند. عامل وجود محدودیت زمانی برای انجام هر مرحله نیز در بهبود سرعت‎عمل بازیکن نقش خواهد داشت.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی دستورالعمل خاصی به بازیکن ارائه نمی‎کند. تنها در بخشی از بازی که خط‎ها رنگ‎های مختلفی دارند توضیحی از چگونگی انتقال خطوط به صورت تصویری داده می‌شود اما مراحل اولیه به شکل بسیار ساده‎ای طراحی شده‎اند و بیشتر جنبه‎ی آموزشی دارند. بازیکن باید با کشیدن خطوط به سمت نقاط موجود در صفحه به شکل الگوی ارائه‎شده برسد. در هر مرحله امکان استفاده از راهنما با صرف امتیاز نیز وجود دارد.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی یک چالش ذهنی با خطوط است. تصویر اصلی تمام مراحل یک صفحه‎ی مربعی نقطه‎گذاری شده به همراه یک تصویر الگو است. الگو‎ها اشکال چند ضلعی هستند که با اتصال خطوط به هم رسم شده‌اند و بازیکن باید در هر محله با کشیدن خطوط تصویری مشابه با الگو را روی صفحه‎ی اصلی بازی بسازد. بازی قوانین پیچیده‎ای ندارند که کار با آن را برای کودکان ساده کرده است. به طور مثال برای تشکیل شکلی مشابه با تصویر الگو خط‌ها می‎توانند از روی یکدیگر عبور کنند یا چند خط به یک نقطه متصل شوند. بازیکن برای گذر از هر مرحله به تحلیل تصویر الگو، نقطه‌های موجود و چگونگی قرار‎گیری خطوط نیاز دارد. برای انجام مراحل محدودیت زمانی وجود دارد که سرعت‎عمل بازیکن در ساخت تصاویر به چالش کشیده خواهد شد. این بازی در دو حالت قابل اجرا است که ساختار هر دو مشابه و تنها در یک رنگ‎ یا چند رنگ بودن خطوط متفاوت هستند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۰.۵ Android در تاریخ ۹۹/۳/۲۷ نوشته شده است.

کیفیت

بازی طراحی ساده و یکنواختی دارد. تصاویر پس‎زمینه و همچنین موسیقی که در متن بازی شنیده می‌شود در تمامی مراحل ثابت هستند و تنها تفاوتی که در بازی ایجاد می‎شود وجود الگوهای متفاوت در هر مرحله است. بازی محتوای فکری دارد و بازیکن برای انجام آن نیاز به تمرکز خواهد داشت اما موسیقی متن مانع از آن خواهد شد. فضای کلی بازی مطابق با نام آن (آبنبات‎های کشی) است و همگی طرح و نشانی از شیرینی، شکلات و آبنبات دارند که می‎تواند برای کودکان جذاب باشد.

مصرف گرایی

بعد از اتمام زمان مجاز بازیکن می‎تواند با مشاهد‎ه‎ی تبلیغ بازی را ادامه دهد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 30
نسخه تست شده روی اندروید 0.5
واحد پول رایگان
ناشر استدیو بازی سازی آنباند