آجیل‎وار

thumbnail
۱۱ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
رقابت بین دو بازیکن با شخصیت‎های متنوع برای رسیدن به آجیل بیشتر
سال: 1396
  بررس متن: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  قوانین و روش اجرای بازی بسیار ساده است، ولی به علت محیط شلوغ و تصاویر درهم بازی ممکن است درک اولیه (به‎خصوص برای کودکان کم سن) با دشواری همراه باشد. شکست رقبا علاوه بر تکیه بر نوع و قدرت کارت‎ها به طرز تفکر و بازی حریف نیز وابسته است.
  نوجوانان با استفاده از تفکر تحلیلی خود استراتژی‎های حمله را اجرایی می‎کنند و به‌مرور با افزایش سطحشان باید بتوانند استراتژی‎های متناسب با شخصیت‎هایشان پیاده‎سازی کنند.
  شخصیت‎های بازی همچون باباجون، هوشنگ‎خان، ننه گوهر و سوسن خانم همگی با پوشش‎های متنوع و اغلب مرسوم کشور ایران طراحی‌شده‌اند.
  شخصیت‎های بازی با چهره‎ی خشمگین و با استفاده از ابزار عادی به یکدیگر صدمه وارد می‎کنند تا درنهایت باعث کاهش میزان انرژی و نابودی یکدیگر شوند. خون‎ریزی یا تیراندازی در بازی مشاهده نشده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  آجیل‎وار از مجموعه بازی‎های کارتی و رقابتی ساخته‌شده توسط ناشرین ایرانی است. هدف از رقابت بین بازیکنان به دست آوردن آجیل بیشتر از حریف است. باوجود شخصیت‎های متنوع بازی، نوجوانان به زمان برای درک کاربرد هر شخصیت نیاز دارند تا بر روی قابلیت‎ها و سرعت هر یک مسلط شوند, استراتژی حمله خود بریزند. به علت رقابت بین بازیکنان واقعی، برد یا باخت علاوه بر اینکه به نوع و قدرت کارت‎ها وابسته است، به استراتژی و قدرت رقیب نیز بستگی دارد. باوجود ظاهر دوست‌داشتنی و مهربان برخی از شخصیت‎های بازی، تمامی‌شان با استفاده از ابزار ساده مانند کتاب، عروسک، جارو، دمپایی و لوازمی از این قبیل به شخصیت‎های حریف حمله می‎کنند تا با صرف کمترین زمان به انتهای مسیر برسند و با ضربه زدن آجیل بیشتری به دست بیاورند. بخش ارتقایی و صندوق‎ها فرصتی برای افزایش شانس برد و مقاومت در برابر حریف‎اند که به‌مرور و با استفاده از آجیل‎ها در دسترس قرار می‎گیرند. بخش مکالمات آزاد بعد از سطح سه در اختیار قرار می‎گیرد که در جریان اصلی بازی نقشی ندارد. بازیکنان در حین مبارزه وقت با ارسال شکلک‎های از پیش تعیین‌شده مانند شکل عصبانیت یا شادی ابزار احساس می‎کنند. فشار غیرمستقیمی برای استفاده از ویدیوها در بازی وجود دارد که در کنار خرید درون برنامه بازیکنان را به سمت استفاده از آجیل بیشتر سوق می‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‏ی 1.0.3.6 Android در تاریخ 97/08/05 بعد از اتمام سطح سه نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت‎های این بازی با رعایت جزئیات، همانند انسان‎های عادی طراحی‌شده‌اند که به دلایلی از باباجون (شخصیت اصلی مرد داستان که صاحب آجیل‎ها است) دفاع می‎کنند با خشونت به رقیب حمله می‎کنند. علاوه بر جزئیات بسیاری که در طراحی ظاهر شخصیت‎ها به‌ کار رفته، هر شخصیت بازی داستان مجزایی دارد تا به جذابیت بازی افزوده شود. طراحی تصاویر با استفاده از رنگ‎های تند و متنوع باعث ساخت محیطی شاد ولی شلوغ و درهم شده است. موسیقی متن بازی هماهنگی با ساختار رقابتی یا سنتی بازی ندارد و تنها برای پر کردن فضای خالی موسیقیایی به‌ کار رفته است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  تبلیغات ویدیویی جهت افزایش جوایز یا کاهش زمان باز شدن صندوق جایزه ارائه می‎شود. بسته‎های خرید آجیل نیز با قیمت‎های 2500 تا 30000 تومانی در بخش فروشگاه قرار دارد. بازیکنان درازای دعوت دوستان یا نصب بازی‎های دیگر ناشر آجیل (به‌عنوان پول داخل بازی) دریافت می‎کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  استفاده از بازی به اتصال دائمی اینترنت نیاز دارد. بخش مکالمات امکان ارسال هر نوع پیامی را بعد از رسیدن به سطح سه برای بازیکنان مهیا می‎کند. لینک ارتباط با تلگرام در بخش تنظیمات قرار دارد.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۳.۶
  سال انتشار ۱۳۹۶