آرش و آنا آموزش اول تا ششم ابتدایی

بررس متن: پریا کنکاشور

12+ 6 تا 12 با همراهی والدین

برنامه‎ی کمک آموزشی برای کودکان دبستانی

ناشر: توسعه همراهان آتیه پاسارگاد

آرش و آنا آموزش اول تا ششم ابتدایی

12+
6 تا 12 با همراهی والدین

برنامه‎ی کمک آموزشی برای کودکان دبستانی

ناشر: توسعه همراهان آتیه پاسارگاد

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این برنامه کمک آموزشی جهت تفهیم بهتر مطالب درسی به کودکان دبستانی تهیه شده است. تمام دروس هر مقطع تحصیلی در قالب فیلم‎های داستانی وجود دارند. مطالبی مانند شعرهای کتاب فارسی که نیاز به تمرین روان‎خوانی و معنی کردن دارند توسط گوینده‎ی برنامه معنی و روان‎خوانی شده‎اند. اما با توجه به محدود بودن دروس رایگان، این مجموعه برای آموزش کامل به کودکان کافی نخواهد بود زیرا در خیلی از موارد توضیحات بسیار مختصر و به صورت کلی بیان شده است.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
منوی آسان برنامه باعث سهولت در استفاده‎ی آن شده است. دانش‎آموز پس از انتخاب مقطع تحصیلی خود می‌‌تواند در فهرست کتاب‎ها و درس‎ها، مطلب مورد نیاز خود را پیدا و از آن استفاده کند یا در بخش سرگرمی کاردستی و زبان انگلیسی فرا بگیرد همچنین با لمس دکمه‎ی آزمون می‌تواند در هر درسی آزمون کوتاهی انجام دهد و اطلاعات آموزشی خود را تثبیت کند.
آنچه والدین باید بدانند

آرش و آنا یک برنامه‎ی کمک آموزشی برای کودکان دبستانی است. در این برنامه تمام دروس مقاطع اول تا ششم دبستان به صورت تفکیک شده وجود دارند. با ورود به برنامه و انتخاب مقطع تحصیلی موردنظر، کودک می‌تواند از سه امکان آموزش، سرگرمی و آزمون آن استفاده کند. پس از انتخاب مقطع تحصیلی دانش‎آموز کتاب مورد‎نظر خود را انتخاب می‌کند. سپس فهرستی از تمام دروس کتاب به شکل کارتونی دیده می‌شوند. سه درس اول هر کتاب به طور رایگان قابل استفاده است اما برای دسترسی به تمام دروس کتاب‎ها باید نسخه‎ی اصلی این برنامه خریداری شود. آرش و آنا خواهر و برادر هستند و آموزش دروس از طریق داستان‌های مدرسه این خواهر و برادر ارائه می‎شود. دانش‎آموزان بعد از فرا گرفتن هر درس می‌توانند در آزمون‌های مربوط به آن یا آزمون کلی هر کتاب درسی شرکت کنند. این آزمون‎ها به شکل چهار گزینه‌ای طراحی شده‌اند که در همان لحظه جواب‌های صحیح و غلط هر یک مشخص می‎شود که خود به تفهیم دروس کمک شایانی می‌کند. همچنین جهت ایجاد تنوع بخش سرگرمی جهت آموزش زبان انگلیسی از پایه‎ای‎ترین لغات تا جملات پیشرفته‌ و همچنین آموزش کاردستی‌های ساده به دانش آموزان قرار داده شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی و وب سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۴.۰.۵۱۸ Android در تاریخ ۹۸/۱۲/۱۸ نوشته شده است.

کیفیت

این برنامه تصویرسازی خوبی برای آموزش مفاهیم درسی ایجاد کرده است. فضاسازی بازی کارتونی و مشابه با کارتون‌های متداول ایرانی است. تصاویر مدرسه و زندگی دانش‎آموزی آرش و آنا برای دانش‌آموزان ایرانی آشنا و باورپذیر خواهد بود‌. دروس در برخی از سرفصل‌ها توضیح کاملی ندارند و بسیار مختصر تدریس شده‌اند اما در برخی نیز توضیحات با ذکر مثال و تمرینات دقیق همراه است. صدای معلم و همینطور دو کودک بازی جذاب هستند. امکان آموزش انگلیسی و ساخت کاردستی هم تفریح مفیدی برای دانش‎آموزان است که در برنامه قرار دارد.

مصرف گرایی

برای استفاده‎ی کامل از تمام دروس این برنامه باید نسخه‎ی اصلی آن به قیمت ۴۹۰۰۰ تومان یا هر درس به قیمت ۱۵۰۰۰ تومان خریداری شود. همچنین تبلیغ کانال تلگرام، صفحه‎ی اینستاگرام و وب سایت برنامه نیز در منو وجود دارد.

حریم خصوصی

برنامه در ابتدا درخواست دسترسی به پوشه‎ها، عکس‎ها و محتوای رسانه‎ی دستگاه هوشمند کاربر را می‎دهد که در صورت عدم موافقت با این دسترسی برنامه به طور کامل اجرا نخواهد شد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 22
نسخه تست شده روی اندروید ۴.۰.۵۱۸
حداقل نیازمندی iOS ۱۰.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر توسعه همراهان آتیه پاسارگاد