آکادمی موسیقی

thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مفاهیم ابتدایی موسیقی و نواختن ساز‌های مختلف برای کودکان

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این برنامه ساختار بسیار طبقه‌بندی ‌شده و واضحی دارد. کودک برای استفاده از هر بخش تنها کافی است تا در فهرست، تصویر اتاق مورد نظرش را لمس کرده و اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کند یا از ساز‌ها استفاده کند. برنامه سعی کرده است تا آموزش‌هایش را در حد ممکن برای کودکان کاربردی کند به طور مثال برای آهنگسازی یک صفحه‌ی نت خالی در اختیار کودک قرار می‌گیرد که در پایین آن نت‌ها روی دکمه‌هایی نوشته شده‌اند؛ کودک با انتخاب هر دکمه، نت مشخص‌شده را روی کاغذ قرار می‌دهد. استفاده از بعضی از بخش‌ها نیاز به سواد فارسی دارند و برای شروع آموزش نت‌خوانی بهتر است والدین کودکان خود را همراهی کنند.
  این برنامه مجموعه‌ی کاملی از آموزش مفاهیم ابتدایی موسیقی است که آن‌ها را به روش‌های خلاقانه‌ای در اختیار کودکان قرار می‌دهد. آن‌ها با استفاده از این برنامه یاد می‌گیرند که صدای تعداد زیادی از سازها را تشخیص ‌‌دهند، با نام آن‌ها آشنا شوند و حتی تاریخچه‌ی کوتاهی درباره‌ی ساختار ساز‌ها و نحوه‌ی اختراع آن‌ها ببینند. همچنین به وسیله‌ی کار با برنامه با نحوه‌ی استفاده از ساز‌های مختلف آشنا شده، سبک‌های موسیقی را بشناسند و خلاقیت خود را آزاد گذاشته و با نوشتن نت‌ها آهنگسازی کنند.
  توضیح نوشتاری چند خطی درباره‌ی خاستگاه بعضی سازها وجود دارد که در آن‌ها به اهمیت فرهنگی و جایگاه ویژه‌ای که ساز مورد نظر در سنت برخی کشور‌ها دارند اشاره شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه شبیه‌سازی از یک کلاس موسیقی است و مفاهیم ابتدایی این هنر را به کودکان آموزش می‌‌دهد. فهرست برنامه شامل معرفی ساز‌ها و سبک‌های موسیقی، آموزش تاریخچه و صدای ساز‌های متفاوت، نت‌خوانی، تمرین، ریمیکس، خوانندگی، آهنگسازی و نوازندگی است. با این‌که برنامه محتوای زیادی دارد اما طوری طراحی شده است تا کودکان را به خوبی با برخی مفاهیم موسیقیایی آشنا کند. مانند پخش شدن یک موسیقی از بین سبک‌های کانتری، پاپ، راک، سنتی و … تا کودک علاوه بر نام، متوجه ریتم سبک مورد نظر شود یا این‌که در بخش آموزش ساز‌ها نام تعداد زیادی از ساز‌های مختلف جهان با تصویر مربوط به هر یک نمایش داده می‌‌شود و حتی انواع صدای سازها هم پخش می‌شود و کودک باید از بین گزینه‌های موجود انتخاب کند که صدای پخش‌شده متعلق به کدام ساز بوده است. آموزش نت‌خوانی هم به دو صورت نوشتاری و نمایش روی کلاویه‌های پیانو انجام می‌‌شود تا کودک با شکل ظاهری و محل قرارگیری هر یک از آن‌ها روی پیانو آشنا ‌‌شود سپس او می‌تواند با تشخیص دادن صدای هر نت و پیدا کردن نتی خاص در بین دیگر نت‌ها این مفاهیم را تمرین کند. در بخش ریمیکس، دکمه‌هایی با افکت‌های صوتی خاص وجود دارند که می‌توان با انتخاب از بین آن‌ها نوا‌های مختلفی را ایجاد کرد. کودکان در بخش خوانندگی می‌توانند با روشن کردن میکروفون دستگاه هوشمند با ترانه‌ای که در برنامه پخش می‌شود همخوانی کنند و صدای خود را ضبط کنند همچنین آن‌ها می‌توانند در بخش آهنگسازی، نت‌هایی را برای ساختن موسیقی مورد علاقه‌ی خود در برنامه قرار دهند سپس انتخاب کنند که نت‌های نوشته‌شده با چه سازی نواخته شوند و در نهایت آهنگی که خودشان ساخته‌اند را بشنود. در بخش نوازندگی نیز ساز‌های مختلفی از جمله پیانو، گیتار، سنتور و دف وجود دارد تا کودک آزادانه با آن‌ها بنوازد یا نت‌های از پیش تعیین‌شده را تمرین کند. برنامه طراحی‌های کودکانه و ساختار‌ ساده‌ای دارد تا کودکان را به موسیقی علاقه‌مند و با مفاهیم ابتدایی آن آشنا کند همچنین می‌تواند کمک کند تا آن‌ها ساز مورد علاقه‌ی خود را پیدا کنند و خلاقیتشان تقویت شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی1.0.9 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۶/۱۹ نوشته شده است.

  کیفیت

  طراحی بازی کارتونی است تا باعث شود محتوای برنامه برای کودکان جذاب به نظر برسد. فهرست برنامه شبیه یک ساختمان چند طبقه است که هر اتاق آن برای آموزش یک مبحث در نظر گرفته شده است این فضا که شبیه مدرسه طراحی شده برای کودک آشنا بوده و باعث برقراری ارتباط بهتر او با آموزش‌ها می‌شود. در برنامه طیف گسترد‌ه‌ای از آلات موسیقی معرفی شده است و اطلاعات آموزنده، مختصر و مفیدی درباره‌ی هریک ارائه می‌شود که البته مفاهیم با بیانی ساده و رویکردی تشویقی بیان می‌شوند تا یادگیری را ساده و لذت‌بخش کنند. صدا‌ی سازها واضح و باکیفیت هستند و شبیه‌سازی نزدیک به واقعیت از نظر شکل ظاهری و صدا انجام گرفته است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در حین استفاده از نسخه‌ی رایگان، برنامه متوقف می‌‌شود و برای رفع این مشکل باید خرید درون برنامه‌ای انجام داد و نسخه‌ی پولی را خریداری کرد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای ضبط شدن صدای کودک در بخش خواندن ترانه نیاز است تا از میکروفون دستگاه هوشمند استفاده شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول ریال
  طبقه بندی موسیقی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز ریال