ادابازی | پانتومیم | adabazi‎

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

یک بازی تیمی پانتومیم، تقلید صدا و اجرا کردن کلمات

سال: 2019
  بررس برنامه: آزاده عبدی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی به صورت گروهی انجام می‌شود و نیاز به همکاری اعضای گروه با هم دارد. این ویژگی بازی و همین طور بعضی کلماتی که در بازی مطرح می‌شود مانند فیلم‌ها و کتاب‌های مرتبط با کودکان و نوجوانان می‌تواند برای بچه‌ها قابل درک باشد.
  یاد گرفتن کار با برنامه دشواری خاصی ندارد و توضیحات نسبتاً مفصلی در مورد چگونگی بازی و قوانین داده شده است. با این حال انجام پانتومیم بعضی از کلمات و اصطلاحات ممکن است برای کودکان دشوار باشد.
  بچه‌ها با انجام این بازی می‌توانند اطلاعات عمومی در مورد موضوعات مختلفی کسب کنند. البته خود بازی حالت سؤال و جواب ندارد، بلکه اعضای گروه با انجام پانتومیم و اجرای کلمات می‌توانند جنبه‌ی آموزشی به بازی بدهند. ضرب‌المثل‌های بازی از قسمت‌هایی است که می‌تواند بیش از سایرین آموزنده باشد.
  بعضی کلمات و موضوعاتی که در بازی مطرح می‌شوند، به ویژه ضرب‌المثل‌ها، ایرانی‌اند. مانند اسم ورزشکاران، قهرمانان، کتاب و فیلم‌های ایرانی معروف.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  ادابازی یک بازی پانتومیم است که گروهی انجام می‌شود. یکی از اعضای گروه باید کلمه‌ای که به او نشان داده می‌شود را اجرا کند و باقی اعضای گروه تلاش کنند تا آن کلمه را حدس بزنند. قابلیت بازی تا ۶ تیم در این برنامه وجود دارد و می‌توان اسم هر کدام از تیم‌ها را در بازی انتخاب کرد. بازی دارای چند حالت مختلف است مانند عادی، سرعتی، جنگی و صدابازی که در هر کدام متغیر‌هایی مانند زمان، تعداد کلمات و نوع کلمات عوض می‌شوند. در حالت عادی، تیم‌ها می‌توانند کلمه‌ی موردنظرشان را از میان موضوعات متنوعی مانند ضرب‌المثل، عمومی، ورزشی، کتاب، فیلم و سریال، موسیقی، تکنولوژی، فوتبال و … انتخاب کنند. متاسفانه در قسمت صدابازی که افراد باید صدای کلمه‌ی مورد نظر را دربیاورند، کلمات متناسب با این حالت به بازیکن نشان داده نمی‌شود. انجام این بازی می‌تواند اطلاعات عمومی بچه‌ها را در مورد موضوعات مختلف افزایش دهد، همچنین در حالت ضرب‌المثل می‌تواند آن‌ها را با ضرب‌المثل‌ها و معنی آن‌ها آشنا کند. البته معنی ضرب‌المثل‌ها در بازی وجود ندارد و باید از طریق افراد گروه یا خانواده گفته شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید.

  کیفیت

  بازی گرافیک خوب و قابل قبولی دارد. از آیکون‌ها و علامت‌ها به جا استفاده شده است و مخاطب به راحتی می‌تواند با آن‌ها ارتباط برقرار کند. رنگ‌های به کار رفته در برنامه می‌تواند برای کودکان و نوجوانان جذاب باشد. توضیحات تمامی موارد بازی و قوانین آن در قسمت‌های مختلف آورده شده که به راحت‌تر شدن بازی کمک کرده است. تنوع موضوعات هم از نکات مثبت این برنامه به حساب می‌آید. از نکات منفی می‌توان به نبود دکمه‌ی بازگشت در حین بازی و مناسب نبودن کلمات در بخش صدابازی اشاره کرد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی در ابتدا درخواست دسترسی به فایل‌ها و برنامه‌ها را می‌دهد اما بدون این دسترسی هم اجرا می‌شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر HiUP
  سال انتشار ۲۰۱۹