انتقام کرگدن

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

هدایت یک کرگدن برای گرفتن امتیازها و دوری از موانع

  بررس برنامه: پرستو رحیمی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‌های بازی کارتونی و حیوانی هستند اما در تصاویر آن‌ها خالکوبی و شخصیتی با سیگار دیده می‌شوند. بعضی تبلیغاتی که در بین مراحل بازی نشان داده می‌شوند محتوای بزرگسالانه‌ای مانند محصولات آرایشی دارند.
  سازوکار بازی پیچیده نیست و بازیکن با لمس صفحه‌ی بازی می‌تواند باعث پریدن یا ضربه زدن کرگدن شود اما چالش بازی، به خصوص در ابتدا که بازیکن زیاد بر نحوه‌ی انجام آن مسلط نیست، حفظ تمرکز و دقت به مسیر پیش‌رو است. از طرفی دویدن کرگدن به صورت خودکار است که آن هم می‌تواند بازیکنان تازه‌کار را برای گرفتن امتیازها و دوری از موانع با چالش مواجه کند.
  برای موفقیت در بازی داشتن تمرکز و رعایت زمان‌بندی مناسب نقش مهمی دارد. علاوه بر آن عبور از موانع و به دست آوردن امتیازها کمی هم چالش حل مسئله دارد؛ به طور مثال گاهی بازیکن در طی پیش‌روی در مسیر باید تصمیم بگیرد که برای دریافت سکه بپرد یا آن‌ها را رها کرده و موانع را با ضربه زدن از بین ببرد.
  موانع زیادی مانند تیغ‌های برنده، ماشین‌های در حال حرکتی که بشکه‌های منفجرشونده پرتاب می‌کنند، گوی‌های بزرگ و چوب‌های تیز وجود دارند که برخورد با هر کدام، باعث از بین رفتن کرگدن می‌شود. صحنه‌ی از بین رفتن، خون و جراحتی ندارد اما سر اسکلت قرمز رنگی نشان داده می‌شود. تلاش برای برخورد نکردن به موانع می‌تواند حس هیجان مضاعفی را به بازیکن منتقل کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  نتقام کرگدن عنوانی در سبک امتیازی است و بازیکن در آن یک کرگدن را هدایت می‌کند. کرگدن به صورت خودکار در مسیری می‌دود و بازیکن با لمس صفحه‌ی بازی می‌تواند باعث شود تا او بپرد یا خیلی سریع بدود و ضربه بزند. هدف از ضربه زدن‌ها و پریدن‌ها، کسب امتیازهای بازی و دوری از موانع است. امتیازها در بیشتر قسمت‌های مسیر وجود دارند و بازیکن باید تمرکز زیادی داشته باشد و زمان‌بندی مناسبی را رعایت کند تا بتواند به موقع آن‌ها را بگیرد و در زمان مناسب از موانع عبور کند. با این‌که بازی امتیازی است اما کمی هم چالش حل مسئله دارد؛ بازیکن باید به محل قرارگیری امتیازها و نوع موانع توجه کند و بر اساس آن، راه‌حل مناسبی پیدا کند که هم بتواند امتیازها را بگیرد هم به مانع‌هایی مثل گوی‌های بزرگ، چوب‌های تیز و بشکه‌های منفجر‌شونده برخورد نکند. با برخورد کرگدن به موانع، سر اسکلت بزرگ قرمز رنگی نشان داده می‌شود و مرحله از ابتدا آغاز می‌شود یا بازیکن می‌تواند سکه‌ها و الماس‌هایی را پرداخت کند و بازی را از محل شکست ادامه دهد. در صورت اتصال به اینترنت، در جریان بازی فیلم‌های تبلیغاتی زیادی پخش می‌شود که بعضی از آن‌ها محتوای بزرگسالانه دارند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی آن را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌‌ی Android 1.3.2 در تاریخ 1400/11/25 نوشته‎ شده است.

  کیفیت

  بازی برای طراحی خود از انقراض کرگدن‌ها به وسیله‌ی شکارچیان الهام گرفته است؛ بر اساس همین موضوع شخصیت اصلی یک کرگردن است که سعی می‌کند از دست شکارچیانی که برای او دام گذاشته‌اند یا موانع کشنده‌ای را به سمتش پرت می‌کنند فرار کند. سعی شده است تا مسیرها متفاوت باشند و اجزای متفاوتی داشته باشند تا با این‌که چالش یکسان است روند آن تکراری نشود. ظاهر کرگدن قابلیت تغییر دارد و بازیکن می‌تواند از بین پوشش‌های متفاوت، آن چیزی را انتخاب کند که مطابق سلیقه‌اش است. حرکت شخصیت‌ها هم خطای نرم‌افزاری ندارد و به سادگی می‌شود کرگدن را هدایت کرد. موسیقی بازی تکرارشونده است که البته می‌توان پخش آن را با مراجعه به بخش تنظیمات قطع کرد. بازی در هشتمین جشنواره بازی‌های ویدیویی ایران نامزد بهترین بازی ژانر اکشن شده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغات زیادی در جریان بازی نشان داده می‌شود. در بخش فروشگاه بازی هم بسته‌هایی با قیمت‌های متفاوت برای خرید درون برنامه و به دست آوردن امکانات ارتقادهنده وجود دارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای استفاده از بعضی از امکانات بازی مانند به دست آوردن امکانات ارتقادهنده‌ی بدون صرف سکه باید به اینترنت متصل بود و تبلیغات بازی را دید.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۳.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر ناطور گیمز
  پلتفرم Android
  طبقه بندی امتیازی
  مهارت هماهنگی چشم‌ها و دست
  ارز رایگان