اکسیر

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

استفاده از منابع اکسیر برای ساخت معجون‎ها جهت استفاده در رقابت‎ها

سال: 1397
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  توضیحات اولیه توسط کیمیاگر جریان بازی را روشن می‎کند و هر مسابقه نیز قوانین مخصوص به خود را دارد. با ساخت معجون‎ها و تکرار مسابقات مهارت فردی در عبور و کسب بالاترین امتیاز افزایش می‎یابد.
  یکی از مسابقات بر اساس اطلاعات عمومی است و فرصتی برای توسعه دانش عمومی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  اکسیر یک بازی ایرانی و با ساختار رقابت آنلاین است که با تأمین اکسیر و ساخت معجون شانس برد در رقابت‎ها افزایش می‎یابد. بازی داستان شکل‎گیری شهری در دل صحرایی بزرگ است که برای تبدیل‌شدن به کیمیاگری بزرگ و متبحر باید سطح ساختمان اصلی و بازیکن بالاتر بروند. رقابت‎ها به‌صورت بازی‎های گوناگون تیرکمان، تک‌تیرانداز، ماشین‌سواری، گردو بازی، بسکتبال و سرعت عمل رقابت‎اند. اگرچه تمام جریان بازی به‌صورت آنلاین و با رقابت با سایر بازیکنان صورت می‎گیرد ولی ارتباطی بین بازیکنان وجود ندارد و امکان انتقال پیام مشاهده نشده است. نوجوانان می‎توانند در قبیله‎های مشترک با دوستان خود گروه تشکیل دهند و آمار بردوباخت‌های یکدیگر را دنبال کنند. خرید‎های درون برنامه‎ی متعددی در بازی وجود دارد که برای پیشرفت سریع در ساخت‎وساز و درنهایت بالا بردن سطح مفیدند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.05.01 iOS در تاریخ 97/04/01 بعد از رسیدن به سطح 7 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تنها شخصیت بازی کیمیاگر ریش‌سفیدی است که بازی را شرح می‎دهد. شخصیت کیمیاگر در جریان بازی نقشی ندارد و تنها برای ایجاد حس تعاملی در بازی قرار دارد. گرافیک بازی دو بعدی و رنگ‎های به کار رفته تیره و کدرند که برای ایجاد فضای صحرایی و خشک بازی مناسب است. موسیقی متن ملایم، یکنواخت و تکراری است که البته در جریان مسابقات رنگ هیجانی‎تری را به خود می‎گیرد. طراحی تصاویر و جلوه‎ی حیوانات و ساختمان‎ها با کیفیت بالایی طراحی‌شده‌اند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های خرید اسکناس از 10000 تومان تا 100000 تومان برای سرعت دهی به جریان بازی وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی تنها با ارتباط دائم به اینترنت قابل‌اجرا است. برای پیشرفت در بازی می‎توان در لیگ‎های هفتگی شرکت کرد و با سایر بازیکنان به‌صورت آنلاین رقابت کرد. لینک ارتباط با تلگرام، اینستاگرام و درگاه پرداخت از راه سایت بازی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی iOS ۱.۰۵.۰۱
  واحد پول رایگان
  ناشر استودیو پویان
  سال انتشار ۱۳۹۷
  ارز رایگان