ایران مافیا آنلاین

thumbnail
۱۳ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انجام بازی معروف مافیا به صورت آنلاین

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ساختار بازی به گونه‌ای طراحی شده تا کنجکاوی کاربران را به شدت تحریک ‌کند. آن‌ها در عین حال که حس بازی کردن را تجربه می‌کنند مدام در پی پیدا کردن نشان و دلیلی برای فهمیدن نقش صحیح افراد هستند.
  برای انجام صحیح این بازی به خصوص در حین ایفای نقش مافیا بازیکن باید بتواند به نحوی دیگران را فریب دهد و حتی به راحتی دروغ بگوید.
  بازیکنان در حین بازی می‌توانند آزادانه با یکدیگر گفتگوی صوتی و نوشتاری داشته باشند البته قوانین سختگیرانه‌ای درباره‌ی محتوای این گفتگوها اعمال شده و به بازیکنان خاطی اخطار داده می‌‌شود اما با این حال امکان رد و بدل شدن هر مکالمه‌ای در آن وجود دارد.
  بازی سازو‌کار ساده و قابل درکی دارد در ابتدا توضیح بسیار جامع و کاملی به صورت نوشتاری به بازیکن ارائه می‌شود تا به طور کامل با قوانین بازی آشنا شده و نحوه‌ی کار با بخش‌های مختلف آن را آموزش ببیند. اما محور اصلی بازی، قانع کردن سایر افراد است که بازیکنان تازه‌کار به دلیل بی‌تجربگی ممکن است در انجام این کار دچار چالش شوند. بازیکنان بعد از هر برد امتیازاتی کسب می‌کنند که به وسیله‌ی آن‌ها سطحشان بیشتر می‌شود و می‌توانند با بازیکنانی با سطح بالاتر بازی کنند.
  این بازی جنبه‌های تحلیلی و فکری زیادی دارد چرا که بازیکن باید به تمام جزئیات، صحبت‌ها و عکس‌العمل‌هایی که از طرف سایر بازیکنان می‌بیند دقت کند و سعی کند تا با تحلیل کردن آن‌ها به نقش صحیح افراد در بازی پی ببرد. همچنین بازیکن باید با دیگر بازیکنان حاضر صحبت و به حرکات بدن دیگران دقت کند که خود می‌تواند مهارت‌های ارتباطی و هوش اجتماعی او را تقویت کند.
  حس و حال مرموز بازی و همچنین عدم اطمینان به دیگر بازیکنان و حس ناامنی که در جو کلی بازی وجود دارد می‌تواند باعث حس ترس و هیجان مضاعف به بازیکن شود. بعد از کشته شدن هر فرد روی بخش چت او گلوله‌ای شلیک می‌شود همچنین صدایی که برای شخصیت خدا در نظر گرفته شده بم و ترسناک است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی مافیا یکی از بازی‌های فکری و گروهی است که طرفداران زیادی دارد. این بازی نسخه‌ی آنلاین و دیجیتال بازی اصلی است همانند آن به هر یک از افراد یک نقش داده می‌شود. این نقش تنها برای خود بازیکن و خدا (هوش مصنوعی بازی) آشکار هستند و شامل شهروند عادی، پزشک، کلانتر، مافیا می‌شوند. شیوه‌ی انجام بازی به این صورت است که تمام افراد در ابتدا سعی می‌کنند تا با مشورت و صحبت کردن با یکدیگر مافیای بین جمع را شناسایی کند سپس با یکدیگر اجماع می‌کنند و به یک نفر رأی می‌دهند تا به صورت مجازی کشته شود. پس از کشته شدن فرد، مافیا نیز یک نفر را می‌کشند، پزشک یک نفر را نجات می‌دهد و به دلیل این‌که نقش‌ها مخفی باقی بمانند خدا اعلام می‌کند که در زمانی که گذشت کدام یک از نقش‌ها به قتل رسیدند سپس دور جدیدی از بازی آغاز می‌شود. بازی تا جایی ادامه پیدا می‌‌کند که اعضای مافیا بتوانند تمام شهروندان را از بین ببرند یا شهروندان بتوانند تمام مافیا را شناسایی کنند. این بازی بیشتر بر مبنای تحلیل رفتار فرد مقابل انجام می‌شود؛ بازیکن باید از نحوه‌ی صحبت کردن افراد متوجه تناقضات بین صحبت‌های آن‌ها شده و در جمله‌های آن‌ها دلیلی برای فهمیدن نقششان پیدا کند. صحبت‌ها در بخشی به نام اتاق گفتگو انجام می‌‌شوند در این بخش بازیکنان می‌‌توانند با یکدیگر چت کنند یا با پیام‌های صوتی هفت ثانیه‌ای با یکدیگر صحبت کنند. صحبت کردن برای دفاع از خود چه به عنوان شهروند و چه به عنوان مافیا است و می‌تواند مهارت‌های ارتباطی بازیکنان را تقویت کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی2.05.03 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۶ نوشته شده است.

  کیفیت

  این بازی به طور معمول به صورت گروهی و حضوری انجام می‌شود اما در این نسخه‌ی دیجیتال هم شبیه‌ساز خوبی برای آن طراحی شده است و به نحو دقیقی تمام جزئیات بازی، پیش‌بینی و اجرا شده است. بازی بدون هیچ باگ یا ضعفی پیش می‌‌رود و گروه ناظر آن به طور کامل بر اجرای صحیح قوانین نظارت دارند. تم اصلی رنگ‌بندی قهوه‌ای و مشکی است و به واسطه‌ی آن به خوبی حس فضای مرموزانه و مافیایی را به بازیکنان منتقل می‌کند. صدایی که برای شخصیت خدا در نظر گرفته شده است ترسناک و بم است تا در راستای فضای مرموز بازی باشد.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی چند تالار مختلف دارد برای ورود به هر یک از آن‌ها هم مقدار مشخصی امتیاز لازم است که بازیکن یا آن را از طریق بازی کردن کسب می‌‌کند یا باید از بخش فروشگاه، بسته‌های حاوی امتیاز خریداری کند.

  دنیای واقعی

  این بازی در دنیای واقعی و به صورت یک بازی گروهی نیز اجرا می‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این بازی در حالت آنلاین انجام می‌شود همچنین برای صحبت بین اعضا می‌توان به آن اجازه داد تا برای ضبط صدا و پخش پیام‌های صوتی به میکروفون دستگاه هوشمند دسترسی داشته باشد. اما اجازه‌ دادن برای دسترسی بازی به موقعیت مکانی دستگاه هوشمند اجباری است. بازیکنان در ابتدا شماره‌ی موبایل خود را در بخشی از بازی وارد می‌کنند و باید با تمام قوانین و مقررات حریم خصوصی آن هم موافقت کنند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول ریال
  طبقه بندی معمایی
  ارز ریال