ایمینو: محافظ کودک در فضای مجازی

thumbnail
۸ سال به بالا
۳ تا ۸ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‌ای برای محدود کردن و کنترل دسترسی کودکان به محتوای تلفن همراه

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه توضیحات جامعی از نحوه‌ی استفاده ارائه می‌کند اما در مجموع کارکردن و اعمال تنظیمات در برنامه بسیار واضح و ساده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  ایمینو یک برنامه‌ی جامع کنترل دسترسی موبایل است که برای کودکان زیر ۸ سال طراحی شده. طراحی برنامه به نحوی است که با فعال کردن آن، فضای تلفن همراه به کلی تغییر کرده و تبدیل به گوشی کودک می‌شود. برای استفاده از برنامه، والدین ابتدا برنامه را نصب می‌کنند و سپس با ورود به بخش فهرست، منوی پر گزینه‌ای را مقابل خود می‌بینند که می‌توانند بخش‌های مختلف را با آن کنترل کنند. در این منو والد انتخاب می‌کند تا چه بازی یا اپلیکیشن‌هایی برای کودک نمایش داده شود، چه برنامه و بازی‌هایی به او پیشنهاد شود و به سوالاتی مثل آیا اجازه دسترسی به اینترنت را داشته باشد؟ یا آیا دسترسی محدود به اینترنت داشته باشد؟ را پاسخ دهد. چه نوع برنامه‌هایی ممنوعیت نصب داشته باشند و از غیرفعال شدن ایمینو توسط کودک جلوگیری شود. برنامه امکان تغییر تصویر پس‌زمینه و شکل آیکون‌ها را نیز به کاربر می‌دهد. بعد از اعمال تنظیمات، هر زمان که کودک بخواهد از گوشی والدین خود استفاده کند تنها با روشن کردن دکمه‌ی کودک، همه‌ی تغییرات اعمال شده و فضا برای کودک کاملاً امن خواهد شد. والدین برای غیرفعال کردن برنامه باید به سوالات ریاضی مثل جدول ضرب پاسخ دهند. آن‌ها می‌توانند گزارشی از آنچه کودک با گوشی انجام داده نیز دریافت کنند. این برنامه کاملاً رایگان بوده اما برای اعمال تنظیمات لازم است تا دسترسی بسیار گسترده‌ای در تمام بخش‌های اطلاعات و حریم خصوصی تلفن همراه به برنامه داده شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 3.27.1 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۹ نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه در حین اجرا با وجود تغییرات گسترده‌ای که در تلفن ایجاد می‌کند به باگی برخورد نمی‌کند و فضای بسیار امن و شخصی‌سازی‌شده‌ای را برای کودک ایجاد می‌کند. همچنین، برنامه‌های مناسبی را به او پیشنهاد می‌کند. تصاویر پس‌زمینه و آیکون‌های مختلف و متنوع موجود در برنامه نیز فضا را کاملاً کودکانه و شیرین می‌کند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برنامه برای اعمال تنظیمات به تمام جزئیات تلفن همراه اعم از پوشه‌ها، فایل‌ها، عکس‌ها، اتصالات و تمام محتوای موجود در گوشی دسترسی اجباری خواهد داشت.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۳.۲۷.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر ایمینو
  پلتفرم Android
  طبقه بندی خانوادگی
  مهارت سواد زبانی
  ارز رایگان