بازی رنگ‌ها

بررس متن: پریا کنکاشور

6+ 4 تا 6 با همراهی والدین

مجموعه بازی‌های کودکانه آموزشی و سرگرم‎کننده

ناشر: آرا اوحانیان

بازی رنگ‌ها

6+
4 تا 6 با همراهی والدین

مجموعه بازی‌های کودکانه آموزشی و سرگرم‎کننده

ناشر: آرا اوحانیان

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی بیشتر جهت آشنا کردن کودکان با انواع رنگ‌ها طراحی شده است. در برخی از بازی‌ها نام رنگ‌ها گفته می‎شود و در برخی کودک باید رنگ اشیای پیرامون خود را تشخیص دهد که خود می‎تواند مهارت شناختی را در او تقویت کند. ساخت پازل‎های بازی نیز می‎تواند به بهبود مهارت تفکر حل مسئله در کودک کمک کند. در بخش موسیقی الگوی نواختن چهار ترانه‎ی کودکانه وجود دارد که کودک می‎تواند با تمرین هر یک نت‌های موسیقی این ترانه‌ها را به خاطر بسپارد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
کودک باید با اشاره و لمس تمام وسایل موجود در اتاق از وجود بازی در پشت برخی از آن‎ها آگاه شود که می‎تواند استفاده از برنامه را تا حدی برای کودکان پیچیده کند. از بین ده بازی قرار داده شده در فهرست اصلی هیچ یک از آن‎ها دستورالعمل اجرایی ندارند البته انجام بازی‌ها به شکل بسیار ساده‌ای طراحی شده است اما کودکان در شروع بازی نیاز به کمک والدین خواهند داشت.
آنچه والدین باید بدانند

در فضای کودکانه و کارتونی این برنامه، بازی‌های سرگرم‎کننده و آموزنده‎ای قرار دارند. فهرست برنامه‎ به شکل اتاق یک کودک طراحی شده که در آن وسایل متفاوتی چیده شده است و با لمس هر یک از وسایل اتاق یک بازی‎ در دسترس کودک قرار می‎گیرد. محتوای آموزشی برنامه بیشتر جهت تشخیص رنگ‌های مختلف طراحی شده‎ است. به طور مثال بازیکن باید بادکنک‌های یک رنگ خاص را منفجر کند، میوه‌ها و حیوانات را به رنگ‌های اصلی خود رنگ‎آمیزی کند و گوی‌های رنگی را در کاسه‌های هم‌رنگ خود قرار دهد. در تعدادی از بازی‌ها نام رنگ‌ها به زبان فارسی و انگلیسی نیز گفته می‎شوند. بازی‌های دیگری مانند نواختن ارف به صورت بداهه یا آموزشی، انجام پازل‌های ساده، نقاشی و رنگ‎آمیزی نیز در برنامه وجود دارند. قاب‌های کارتونی با طراحی‌های مختلفی نیز برای عکاسی از کودکان طراحی شده است و کودک می‎تواند با گرفتن سلفی، عکس خود را در میان این قاب‌های کارتونی قرار دهد. برنامه به تقویت مهارت شناختی و تشخیص رنگ‎ها کمک خواهد کرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.6.5 Android در تاریخ ۹۹/۳/۲۶ نوشته شده است.

کیفیت

فهرست اصلی برنامه به شکل بسیار زیبا و کارتونی طراحی شده است این نقاشی‌ها از کیفیت زیادی برخوردارند و موسیقی کودکانه در متن تمام بازی‎ها شنیده می‎شود. کودک بعد از هر پاسخ درست از طریق صدای گوینده مورد تشویق قرار می‎گیرد و در صورت پاسخ اشتباه جملات روحیه‎بخشی به او گفته می‎شود. فضای رنگی و شاد بازی و تنوع موجود در بازی‌ها یادگیری را برای کودکان جذاب می‎کند. اما دقت کلیک در برخی بازی‌ها پایین و کند است و گاهی به دشواری انجام می‎شود.

مصرف گرایی

در صورت اتصال دستگاه به اینترنت تبلیغاتی در نوار پایینی بازی دیده می‎شود که می‎توان با انجام خرید درون برنامه‌ای این تبلیغات را حذف کرد.

حریم خصوصی

برای اجرای بازی باید اجازه دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و محتوای رسانه موجود در دستگاه هوشمند به برنامه داده شود در غیر این صورت بازی قابل استفاده نخواهد بود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 25
نسخه تست شده روی اندروید 2.6.5
واحد پول رایگان
ناشر آرا اوحانیان