باهم – دوستای جدید پیدا کن

بررس متن: پریا کنکاشور

14+

شبکه‎ی اجتماعی همراه با امکانات متنوعی از قبیل بازی، سرگرمی، تماس و گفت‌وگو

ناشر: Shahab Zarrin سال انتشار: 2016

باهم – دوستای جدید پیدا کن

14+

شبکه‎ی اجتماعی همراه با امکانات متنوعی از قبیل بازی، سرگرمی، تماس و گفت‌وگو

ناشر: Shahab Zarrin

سال انتشار: 2016

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
برخی از کانال‌ها به تولید محتوا در زمینه‎ی اطلاعات مذهبی، پزشکی و درمانی، اطلاعات عمومی، اخبار و زمینه‌های هنری می‎پردازند که حاوی مطالب آموزنده است و می‎تواند سطح اطلاعات عمومی کاربر را افزایش دهد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
این برنامه فضای بسیار آزادانه‌ای را در اختیار کاربران خود قرار می‎دهد و هیچ گونه ممنوعیتی برای ایجاد ارتباط و قرار دادن مطالب وجود ندارد. امکان ایجاد هرگونه گفت‎و‎گو یا حتی مشاهده‎ی فیلم‌های کوتاه و مطالب خارج از اخلاق و عرف وجود دارد.
سهولت استفاده
این برنامه سازوکاری مشابه با سایر شبکه‌های اجتماعی دارد و استفاده از آن برای افرادی که تجربه‎ی کار با شبکه‌های اجتماعی دارند بسیار ساده خواهد بود. در نوار پایینی صفحه‎ی برنامه، دسته‎بندی موضوعی قرار دارد که با انتخاب هرکدام می‎توان از امکانات آن مثل محتوای کامل متن یا کلیپ‌‎های موجود در برنامه استفاده کرد. کاربر با لمس دکمه‎ی عضویت می‎تواند در کانال‎ها و گروه‎های برنامه عضو شود.
آنچه والدین باید بدانند

با هم یک شبکه‎ی اجتماعی فارسی زبان است. این شبکه‎ی اجتماعی شامل پنج قابلیت اصلی عضویت در کانال‌های مختلف برنامه، عضویت در گروه‌های گفت‎و‎گو، انجام بازی آنلاین، ارتباط با اعضای لیست مخاطبین و همچنین اطلاع از جدیدترین محتواهای بارگذاری شده در برنامه است. در این برنامه کانال‌ها و گروه‌هایی با تنوع موضوعی بالا قرار دارند که فضای کاملاً آزادانه‌ای برای انتشار محتوا در اختیار کاربران قرار می‎دهند. اکثر کانال‌ها مطالبی احساسی و نوجوانانه منتشر می‎کنند. این مطالب شامل عکس، فیلم، متن‌های کوتاه و حتی کلیپ‌های کوتاهی از سریال‌های خارجی هستند. تعدادی کانال نیز به ایجاد محتوای مذهبی، آموزشی و اطلاعات عمومی می‎پردازند. در بخش گفت‎و‎گوی گروهی کاربران می‎توانند در هر موضوعی به صورت گروهی یا در چت خصوصی با یکدیگر صحبت کنند. با فعال کردن گزینه موقعیت‎یابی دستگاه هوشمند می‎توان کاربرانی که در نزدیکی هم قرار دارند را شناسایی کرده و با آن‎ها به صورت شخصی گفت‎و‎گو کرد. کاربران می‎توانند اطلاعات شخصی خود مثل نام، محل زندگی، شغل، تحصیلات، محل کار و حتی جزئیاتی از جمله تیم مورد علاقه را در برنامه وارد کنند. بخش رقابت دو نفره با موضوعاتی مثل اطلاعات عمومی، ورزشی، تاریخ و ادبیات نیز به عنوان سرگرمی در بازی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱۰.۹.۵ Android در تاریخ ۹۸/۱1/۱۶ نوشته شده است.

کیفیت

طراحی این برنامه بسیار ساده، کلیشه‌ای و بدون خلاقیت انجام شده است. امکانات بسیار زیادی مثل عضویت در گروه‌ها، کانال‌ها، قرار دادن مطالب، بازی و سرگرمی، فیلم کوتاه، کلیپ و انواع فعالیت‌های مجازی دیگر در این برنامه وجود دارد. شلوغی بیش از اندازه‎ی محیط برنامه و همچنین وجود مطالب زیاد، پراکنده و رصد نشده می‎تواند از ویژگی‌های منفی آن باشد.

مصرف گرایی

در بخش سرگرمی بازیکن برای استفاده از راهنما و امکانات دیگر نیاز به سکه خواهد داشت که می‌تواند بسته‌هایی به ارزش ۱۶ تا ۸۰ هزار تومان برای دریافت سکه‌ها خریداری کند.

حریم خصوصی

برنامه با اتصال به اینترنت کار می‎کند. برای عضویت باید در ابتدا شماره تلفن همراه کاربر وارد برنامه شود. دسترسی برنامه به موقعیت مکانی کاربر و به بلندگو، پوشه‎ها و عکس‎های دستگاه هوشمند او و همچنین وارد کردن اطلاعات شخصی در حساب کاربری به اختیار کاربر است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 12
نسخه تست شده روی اندروید ۱۰.۹.۵
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Shahab Zarrin
سال انتشار 2016