بدو دهقان بدو

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

روایت جدیدی از داستان ریزعلی خواجوی و فداکاری‎اش برای نجات مسافرین قطار

  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در شروع بازی شرحی از نحوه روش انجام بازی و حرکات داده می‎شود. اگرچه این توضیحات شفافیت خوبی دارند، ولی به علت سرعت‌بالای حرکت شخصیت کنترل بازی کمی دشوار است و برای رسیدن به رکورد بالاتر باید زمان بیشتری برای تمرین صرف شود.
  محتوای بازی فرصتی برای یادگیری و آشنایی با یکی از داستان‎ها و وقایع قدیمی کشور ایران را فراهم می‎کند. ساختار بازی بومی‎سازی شده است و شرح اولیه داستان بر اساس فرهنگ و خاطرات داستان ایرانی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی شبیه‎سازی شده‎ی داستان ریزعلی خواجوی است که برای نجات مسافرین قطار مشعلی می‎سازد و به‌طرف ریل قطار می‎رود. در شروع روایتی از داستان ریزعلی خواجوی با گویش محلی یک پسربچه بیان می‎شود. داستان در کلیات تغییری نکرده است، اما در جزئیات داستان بازی تغییراتی را در خود جای‌داده است. بعد از اتمام داستان شرحی از نحوه بازی داده می‎شود و قوانین بازی بیان می‎شود. هدف بازی کسب امتیاز بیشتر ریزعلی در حین دویدن به سمت قطار است، و در این بین باید مشعل خود را روشن نگه دارد. بازی بسیار ساده است و کودکان می‎توانند در کنار ارتباط راحت با محتوای داستان به دنبال کسب امتیاز بالا‎تر باشند. متون بازی با زبانی غیرادبی و غیررسمی نوشته‌شده است که موجب ایجاد حس نزدیکی بیشتر در کودکان می‎شود بخصوص که تمامی لغات دارای کسره و فتحه هستند (همانند سال‎های اولیه‎ی دبستان برای یادگیری سریع‎تر در خواندن). بازی برخلاف موضوعی که به‌ظاهر جنجالی است هیچ خشونتی ندارد و بازیکن می‎تواند به انتخاب خود با پرداخت هزینه درون برنامه ستاره بیش‎تر خریداری کند تا به قابلیت‎های بالاتری دست پیدا کند. این بررسی مبتنی بر کسب 300 ستاره و بر مبنای نسخه 1.1.5 Android در تاریخ 96/08/10 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  موسیقی متن با ابزار موسیقیایی سنتی همچون تار و سنتور اجرای شده است که تأکیدی بر جو بومی و فرهنگی ایرانی دارد. گرافیک بازی شاید به‌صورت نقاشی و ابتدایی به نظر برسد، اما حرکت قطار در پس‌زمینه، خانه‎های گلی در کنار جاده و نور مشعل که روشنی مسیر را تأمین می‎کند، همه و همه بسیار دقیق و با ظرافت طراحی شده‎اند که همگی موجب افزایش جذابیت بازی شده‎اند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازیکن با تماشای ویدیوی تبلیغاتی که هر 20 دقیقه یک‌بار در اختیار است می‎تواند ستاره کسب کند. همچنین این قابلیت وجود دارد که با پرداخت هزینه به‌صورت خرید درون برنامه ستاره‎های خود را افزایش دهد که این بسته‎ها از 1000 تومان تا 20.000 تومان در اختیار بازیکنان قرار دارند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در بخش تنظیمات لینکی برای ارتباط با تلگرام و اینستاگرام ناشر این بازی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱.۵
  واحد پول رایگان
  ناشر تی تو تم
  ارز رایگان