بوکیدو

thumbnail
۹ سال به بالا
۳ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
مجموعه‌ای از کتاب‌های صوتی و تصویری، موسیقی و کلیپ‌های موزیکال
سال: 1394
  بررس متن: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده کودکان خردسال تنها با همراهی والدین ممکن است و کودکان دبستانی کم سن و ناآگاه به زبان فارسی نیز برای شروع و استفاده از بخش کتاب‎های صوتی به همراهی کوتاه والدین نیاز خواهند داشت. همچنین برای ساخت حساب کاربری شخصی و استفاده از بخش تنظیمات برنامه به کمک و نظارت والدین نیاز است. بعد از درک روش کار با برنامه پیچیدگی و چالشی برای کودکان دبستانی وجود ندارد.
  در کل این برنامه باهدف ترویج کتاب‎خوانی ساخته‌شده است. محتوای بعضی از کتاب‌ها در مورد موضوعاتی همچون خواص کوه، باد و آب را به کودکان آموزش می‌دهد. همچنین کتاب‎های زندگینامه‎ نیز برای افزایش سطح دانش کودکان قرارگرفته است.
  کودکان در این برنامه با شخصیت‎ها و داستان‎های مشهور در کشورهای دیگر آشنا می‎شوند. برای مثال زندگینامه‎ی موتزارت، بنجامین فرانکلین یا پیکاسو نمونه‎ای از این آثار است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  بوکیدو مجموعه‌ای از کتاب‌های صوتی و تصویری، موسیقی‌ها و کلیپ‌های موزیکال را گردآوری کرده است. در بخش کتاب‌های صوتی و تصویری داستان اصلی توسط راوی خوانده می‌شود و شخصیت‌ها هرکدام صداگذاری‌های مخصوص به خود را دارند. وجود کتاب‌هایی در مورد شخصیت‌های مشهور دنیا نظیر بتهوون، توماس، پیکاسو، هلن کلر و شخصیت‎های دیگر، این اپلیکیشن را از سایرین متمایز کرده است و عاملی در افزایش سطح آگاهی کودکان از زندگینامه این افراد و الگوبرداری از آنها به‌حساب می‎آید. برای دسترسی به تمام محتوای این اپلیکیشن، والدین باید اقدام به خرید اشتراک کنند، اما برای کسب آشنایی اولیه با برنامه، قسمتی برای استفاده رایگان از تعدادی کتاب صوتی و تصویری قرار داده‌شده است. برای ورود به برنامه هم می‌توان به‌عنوان مهمان وارد شد و هم می‌توان حساب کاربری شخصی ساخت. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 97/01/28 نوشته‌شده و برمبنای نسخه Android 1.3 است.

  کیفیت

  نبود تصاویر پویا در کتاب‌های تصویری تا حدودی از کیفیت کتاب کاسته است، اما در بخش صداگذاری هر یک از شخصیت‌های داستان، صدایی مخصوص به خود را دارند که این موضوع برای شنوندگان کم سن بسیار جذاب است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  برای استفاده از تمامی قسمت‌های برنامه باید اقدام به خرید اشتراک کنید.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  برای دسترسی به برنامه اینترنت لازم است و حتی در بخش رایگان هم باید کتاب‎ها دانلود شوند اما می‌توان با فعال کردن گزینه آفلاین در تنظیمات بعد از دانلود، آنها را در کتابخانه ذخیره کرده و کودکان در حالت آفلاین از آن استفاده کنند... کاربر می‌تواند به‌صورت مهمان وارد برنامه شود، اما برای دسترسی به‌تمامی بخش‌های منوی برنامه باید حساب کاربری داشت. نام، نام خانوادگی، شماره تلفن و پست الکترونیک اطلاعات موردنیاز برای ساخت حساب کاربری‎اند.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۳
  حداقل نیازمندی اندروید متفاوت بر روی هر دستگاه
  سال انتشار ۱۳۹۴