بیسفون

بررس متن: پریا کنکاشور

14+

شبکه‎ی اجتماعی و پیام‌رسان ایرانی

ناشر: بیسفون سال انتشار: 2017

بیسفون

14+

شبکه‎ی اجتماعی و پیام‌رسان ایرانی

ناشر: بیسفون

سال انتشار: 2017

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
درصورت فعالیت کردن کانال‌ها، مطالب آموزنده‌ای از جمله طب اسلامی، جملات ادبی، موضوعات هنری و مباحث روان‌شناسانه در دسترس کاربران قرار می‎گیرد که می‎تواند بر اطلاعات عمومی آن‎ها بیافزاید.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
این برنامه منو ساده و واضحی دارد. پنج بخش اصلی برنامه در نوار پایینی صفحه مشخص شده‎اند که با لمس هر بخش می‎توان از امکانات آن بهره برد. ساز‎وکار این برنامه مشابه با اکثر پیام‌رسان‌های حال حاضر است و کار با آن پیچیدگی خاصی ندارد.
آنچه والدین باید بدانند

بیسفون یک پیام‎رسان داخلی آنلاین است. این برنامه نیز همانند سایر برنامه‌های مشابه دارای قابلیت گفت‎و‎گو با مخاطبین و برقراری تماس آنلاین دارد. بخشی نیز به معرفی کانال‌های فارسی زبان با موضوعاتی مثل کودکان، سلبریتی‌ها و اقتصاد اختصاص دارد. اگرچه مطالب زیادی در کانال‎ها موجود است اما آخرین مطالب درج شده‎ی آن‎ها متعلق به ماه‌ها قبل است و به‎روز‎رسانی در کانال‌های موجود انجام نگرفته است. به طور مثال آرشیو موسیقی کانال‌ها مجموعه‌ای از چندین موسیقی داخلی و خارجی است اما موسیقی‎های جدید در آن وجود ندارد. قابلیت برقراری تماس آنلاین هم با خطا در اجرا مواجه است و در حال حاضر تنها قابلیت در دسترس برنامه امکان گفت‎و‎گوی آنلاین با لیست مخاطبانی است که این برنامه را نصب کرده‎اند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۷.2 Android در تاریخ ۹۸/۱۲/۲۴ نوشته شده است.

کیفیت

این پیام‌رسان بدون هیچ ‌گونه خلاقیت و با تقلید از سایر پیام‌رسان‌های معروف دنیا ساخته شده است. کانال‌های زیادی در آن قرار دارد که اکثر آن‎ها فعالیتی نمی‎کنند. امکان برقراری تماس نیز با ایراد فنی مواجه است و در مجموع مزیت قابل توجهی نسبت به سایر پیام‌رسان‌های موجود ندارد.

حریم خصوصی

این برنامه با اتصال اینترنتی اجرا می‎شود و برای ورود لازم است تا شماره‎ی تلفن همراه و نام کشور کاربر وارد شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 21
نسخه تست شده روی اندروید 1.7.2
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ و بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر بیسفون
سال انتشار 2017