جنگ کاغذی: آنلاین دونفره

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

رقابت جنگی آنلاین بین لشکر‌‌های نظامی چیده‌شده در یک صفحه‌ی کاغذی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بازی شکل ساد‌ه‌ای دارد و برای انجام آن دستورالعمل کاملی از طرف بازی ارائه می‌شود. بازیکن باید در ابتدای هر بازی چینشی برای سربازان خود تعیین کند و توانمندی آن‌ها را ارتقا دهد در طی بازی هم با نشانه‌گیری به سمت تیم حریف آن‌ها را از بین ببرد. برای افزایش شانس پیروزی بسته‌های تقویت‌کننده‌ای نیز با صرف امتیاز قابل استفاده خواهند بود.
  بازی شکلی استراتژیک دارد. بازیکن باید لشکر خود را از بین تمام سربازان و ماشین‌‌های جنگی که در اختیار دارد انتخاب کند و با منابع محدود خود آن‌‌ها را ارتقا دهد‌ سپس آن‌ها را به نحوی در صفحه بچیند که دشمن به سختی بتواند افراد و اجزای لشکر را هدف بگیرد. شلیک به سمت گروه دشمن با نشانه‌گیری انجام شود که این نیز تمرکز و دقت بازیکن را تقویت می‌کند.
  بازی ایرانی است و در مراحل اول برای نام‌گذاری بازیکن از اصطلاحات سربازخانه‌‌های ایرانی مثل «آش‌خور» استفاده می‌شود.
  بازی محتوایی جنگی دارد سربازان همگی کلاه‌خود به سر دارند و حین شلیک صدای تیراندازی و انفجار شنیده می‌شود. در صورتی که سرباز‌ها کشته شوند صحنه‌ای از خون‌ریزی یا جراحت نمایش داده نمی‌شود اما روح آن‌ها به صورت کارتونی به آسمان می‌رود صدای بی‌سیم و شلیک‌هایی که در طی بازی شنیده می‌شود باعث ایجاد هیجان جنگی در بازی می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی ایرانی چالشی جنگی و در عین حال استراتژیک دارد و صحنه‌ی اصلی آن شبیه صفحه‌ی یک دفتر ساده است. بازیکن فرمانده‌ی لشکری از سربازان، تانک، هلیکوپتر و تیربار را برعهده دارد او باید لشکر خود را قبل از شروع بازی و با استفاده از مهارت تفکر استراتژیکش بچیند سپس رقیب تصادفی از بین کاربران آنلاین انتخاب شده و بازی آغاز می‌شود. آن‌‌ها باید با نشانه‌گیری دقیق و به صورت نوبتی سربازان حریف را مورد اصابت قرار دهند تا در نهایت یکی از دو طرف تمام لشکر خود را از دست بدهد و طرف مقابل پیروز بازی باشد. بازیکنان می‌توانند با استفاده از امتیازات کسب‌شده در نبردها، توانمندی سربازان و ماشین‌‌های جنگی را ارتقا دهند. بازی شکل و شمایل ساد‌ه‌ای دارد اما استفاده از صدای شلیک و تیراندازی و همچنین پخش شدن صدای بی‌سیم‌‌ها حین شلیک حال و هوای جنگی به بازی بخشیده است. بخش‌‌های زیادی مانند افزودن دوست و گفتگو با آن‌‌ها و مأموریت‌‌های گاه به گاه در بازی وجود دارند اما در این نسخه غیر فعال‌اند و به گفته‌ی سازنده‌ی بازی در نسخه‌‌های بعدی فعال خواهند شد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۶۴ Android در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۰ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی بسیار ساده و بدون جزئیاتی دارد. صفحه‌ی اصلی بازی برگی از یک دفتر کاهی است و هیچ تغییری در آن ایجاد نمی‌شود بازیکن از زاویه‌ی بالا به پایین صحنه را می‌بیند و همین باعث می‌شود تا تصویر واضحی از ماشین‌های جنگی و سرباز‌ها نبیند. وجود صدا‌های شلیک، انفجار و بی‌سیم باعث ایجاد هیجان در بازی می‌شود سرباز‌ها و ماشین‌‌های جنگی جدیدی هم که به مرور اضافه می‌شوند باعث ایجاد تنوع و افزایش چالش استراتژیک بازی می‌شوند. بازی در این نسخه ایراد نرم‌افزاری دارد و حرکت‌ها با تأخیر زیاد و به کندی انجام می‌شوند همچنین در صورتی که بین انجام بازی برای لحظاتی اتصال به اینترنت قطع شود بازیکن دسترسی خود را به بازی از دست می‌دهد و باید از آن خارج شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  قابلیت خرید بسته‌‌های مختلف جهت افزایش قدرت لشکر و همچنین مشاهده‌ی تبلیغ برای افزایش امتیازات وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی به صورت آنلاین اجرا می‌شود و به حساب کاربری گوگل بازیکن دسترسی پیدا می‌کند. لینک دسترسی به صفحه‌ی اینستاگرام و کانال تلگرام برنامه نیز در فهرست وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  حداقل نیازمندی اندروید ۴.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر Blood Waters