جوجو

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

نجات پرنده از برخورد با دیواره‎های آب‎نباتی با کمک ضربات پشت سرهم

سال: 1397
  بررس برنامه: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  اجرای بازی در عین سادگی در برخی از بخش‎ها غیرممکن به نظر می‎آید. شروع ناگهانی و سقوط پرنده در اولین ضربه برای آغاز بازی ازجمله مشکلات این مجموعه بوده که با تمرین به‌سادگی قابل‌کنترل است. فاصله محدود بین فضای عبوری و دو مانع از دیگر دشواری‎های بازی است که کسب موفقیت و ثبت رکورد را برای کودکان کم سن چالشی می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه نسخه‎ی فارسی بازی Birdy Trip بوده که ازنظر ظاهری و محیط طراحی‌شده پشت پرندگان تفاوت‎هایی را ایجاد کرده است. هدف بازی جلوگیری از سقوط یا برخورد جوجه‎ی زردرنگ با مانع است. این کار با زدن ضربات متوالی در فاصله زمانی مشخص ممکن می‎شود، اما چالش آن در تغییر مسیر بدون مانع بوده که کودکان و نوجوانان را مجبور می‎کند تا ریتم جدیدی از ضربات را پیدا کنند تا از برخورد جوجه زرد دوست‎داشتنی با مانع جلوگیری کنند. در طول مسیر سکه‎های محدودی جهت خرید مدل مو یا ساخت چهره جدید برای جوجه قرارگرفته‌اند. البته بازیکنان می‎توانند حجم بالاتری از این سکه‎ها را با خرید درون برنامه به دست آورند یا برای استفاده از برخی ویژگی‎های ظاهری ویدیوهای تبلیغاتی تماشا کنند. بخش رقابت دونفری در این نسخه فعال نشده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.0.4 Android در تاریخ 97/06/13 بعد از انجام بازی در چندین دور نوشته‌شده است.

  کیفیت

  شخصیت بازی جوجه‎ای زرد و گرد با بال‎های کوچک است که دائم تلاش می‎کند و بال می‎زند تا از سقوط خود جلوگیری کند. فضای زمینه‎ای بازی آسمان صاف، ابری و گاهی بارانی را نمایش می‎دهد که تأثیر چندانی در جریان اصلی بازی ندارد. موانع با شکل آب‎نبات‎های رنگی در وسط راه نمایش داده می‎شوند تا حس تازگی و رنگارنگ بودن محیط حفظ شود. موسیقی متن تکراری و کوتاه است که بعد از چند دور بازی کسل‌کننده می‎شود. گرافیک بازی دو بعدی با کیفیت خوب طراحی‌شده است، اما تغییرات ناگهانی یا قطعی تصویر ازجمله ایرادات فنی بوده که ممکن است در ثبت رکورد یا حتی شروع قدرتمند بازی مشکل‎ساز باشد.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  سکه‎های داخل بازی برای تغییر ظاهر پرنده و ادامه بازی بعد از باخت به کار می‎آید. این سکه‎ها در جریان بازی با سرعت پایینی قابل‌دستیابی‌اند ولی برای افزایش سکه‎ها به‌صورت بسته‎ای پکیج 5.000 توانی تا 50.000 تومانی در فروشگاه بازی قرار دارد. ویدیوهای تبلیغاتی برای ادامه بازی بعد از باخت یا به دست آوردن ظاهر جدید ارائه می‎شود.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر رویا
  سال انتشار ۱۳۹۷