دانشمند کوچولو - سرگرمی آموزش کودک

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مفاهیم متنوع به کودک در قالب فعالیت‌های متفاوت

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از شخصیت‌های کارتونی کودکانه و موسیقی، برنامه را مشابه به بازی کرده است که در دنیای کودکی معنادار است.
  کودک برای استفاده از هر بخش تصویر مربوط به آن را لمس کرده و سپس توضیحاتی را به همراه تصاویر کارتونی آن‌ها می‌بیند. بازی ساختاری بسیار قابل‌درک و ساده دارد اما در اولین استفاده، راهنمایی والدین برای آموزش به کودک لازم خواهد بود.
  بازی مفاهیمی مثل نام، صدا، نوع تغذیه و برجسته‌ترین ویژگی‌های حیوانات، خواص و چگونگی رشد میوه‌ها، دما و پوشش مناسب برای فصل‌ها و در نهایت شغل‌ها و ابزارهای مورد‎استفاده در هر یک را به کودک ارائه می‌کند. به طور مثال، در مورد سریع دویدن و توانایی پرش از مانع اسب توضیح داده می‌شود یا کودک با اطلاعاتی مانند درختی یا بوته‌ای بودن میوه‌ها و سبزیجات آشنا می‌شود.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این مجموعه برای انتقال آموزش‌های ساده به کودکان طراحی شده است. چهار بخش اصلی حیوانات، شغل‌ها، میوه‌ها و فصل‌ها در برنامه قرار دارند. با انتخاب هر بخش تعدادی تصویر مرتبط با موضوع وجود دارد که البته تعداد کمی از آن‎‌ها رایگان هستند. در بخش حیوانات تصاویری مانند پرندگان، حیوانات جنگلی و حیوانات مزرعه دیده می‎‌شود. کودک با انتخاب هر حیوان، تصویر متحرک کارتونی آن را می‌‎بیند و صدایش را می‌‎شنود. کودک با غذا دادن به حیوان، با خوراکی مورد‎علاقه‌‎ی هر یک نیز آشنا می‌‎شود. گوینده نام حیوان را بیان کرده و سپس توضیحی به صورت کارتونی و کوتاه در مورد آن داده می‎‌شود. در بخش شغل‎‌ها تعدادی شخصیت با لباس مخصوص مشاغل گوناگون دیده می‌‎شوند. کودک با لمس هر فرد توضیحی کوتاه از زبان خود آن شخص در مورد شغلش می‎‌شنود. ابزار اصلی کار او نیز نمایش داده می‌‎شوند که با لمس هر یک، نام و مورد استفاده‌‎ی آن بیان می‌‎شود سپس کودک چند ثانیه‌ای را برای کمک به آن شخص می‎‌گذراند. به طور مثال با آتش‌نشان، آتش ساختمانی را خاموش می‎‌کند. در بخش فصل‌ها در مورد دمای هوا، ویژگی‌های آب و هوایی و لباس‌های مناسب هر فصل توضیح داده می‌‎شود. در بخش میوه‌‎جات با لمس تصویر هر میوه، مراحل کاشت تا برداشت آن دیده می‎‌شود و سپس، در مورد انواع و خواص آن میوه توضیحی داده می‎‌شود. بازی به صورت مختصر، اطلاعات کاربردی و مفیدی را به کودکان می‌آموزد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۲.۳ Android در تاریخ ۹۹/۸/۲۴ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی فضایی شاد و کودکانه دارد. تصاویر با کیفیت هستند و برخی از آن‌ها نیز به صورت متحرک نمایش داده می‌شوند که همانند یک انیمیشن جذاب و سرگرم‌کننده است. حتی تصاویری که در فهرست قرار گرفته‌اند نیز متحرک و جالب هستند. برای معرفی طیف متنوعی از شغل‌ها، میوه‌ها و حیوانات از رنگ‌های شاد و موسیقی کودکانه استفاده شده است که برای مخاطبین جذاب خواهد بود. صدای گوینده نیز شیوا و دلنشین است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده از تمامی بخش‌های موجود در برنامه نیاز به پرداخت هزینه و خرید نسخه‌ی کامل آن است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک دسترسی به صفحه‌ی اینستاگرام برنامه در صفحه‌ی ابتدایی وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۳
  واحد پول رایگان
  ناشر استار گیمز
  پلتفرم Android
  طبقه بندی آموزشی، سرگرمی
  ارز رایگان