دختر امپراطور

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

انجام بازی جورکردنی برای بازسازی یک شهر ویران

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  دشمنان با جملات تهدید‎آمیزی شخصیت اصلی بازی را تهدید می‎کنند.
  در هر قسمت از بازی توضیحات بسیار مفصل و طولانی به وسیله‎ی شخصیت اصلی بازی ارائه می‎شود. بازیکن با موفقیت در بخش جور کردن تصاویر امتیازاتی به دست می‎آورد و به مرور شهر را بازسازی می‎کند. انجام بازی برای کودکانی که سواد خواندن ندارند نیاز به توضیح والدین دارد.
  با توجه به محدودیت حرکتی که در هر مرحله وجود دارد بازیکن باید با برنامه و استفاده از مهارت تفکر استراتژیک تصاویر را حرکت دهد تا به هدف هر مرحله دست ‌یابد. انجام بازی مهارت تفکر حل مسئله‎ی بازیکن را نیز تقویت خواهد کرد. بازیکن برای بازسازی شهر ویران‎شده و کمک به مردم آن پازل‎ها را انجام می‎دهد و به نوعی حس مسئولیت‎پذیری را تمرین می‎کند.
  چهره‎ی دشمنان اندکی خشن است و آرایش ترسناکی دارند اما آن‎ها تعداد دفعات کمی در بازی حضور پیدا می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی از انواع بازی‌های جور کردن رنگ‌ها است که در قالب یک داستان اجرا می‎شود. بر اساس داستان بازی فردی عادل امپراطور یک شهر بوده است اما سرزمین‌های دشمن به شهر حمله کرده و پس از ویرانی آن را به تصرف خود درآوردند. بازیکن باید با انجام بازی جور کردن رنگ‌ها به دختر امپراطور برای بازسازی شهر کمک کند. او باید با استفاده از مهارت تفکر حل مسئله‎ی خود حداقل سه شکل یکسان را در کنار یکدیگر قرار دهد و آن‎ها را از صفحه‎ی بازی حذف کند. بازیکن در هر مرحله تعداد حرکات محدودی در اختیار دارد و برای موفقیت باید تصاویر را با برنامه‎ریزی حرکت دهد. به پایان رساندن مراحل امتیازاتی به همراه خواهد داشت که در ساختن دوباره‎ی شهر استفاده می‎شود. مردم شهر در ابتدا چادرهایی برای خود می‎سازند و به مرور در مزارع به کشاورزی مشغول می‎شوند و جشن و میهمانی برگزار می‎کنند. بازی بیشتر داستان محور است و اغلب فعالیت‎های مردم شهر در متن داستان است و نمایشی از آن‎ها وجود ندارد اما پیشرفت کردن وسایل و امکانات شهر به خوبی قابل مشاهده هستند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۶.۴.۷ Android در تاریخ ۹۹/۸/۲۶ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی از تصاویر زیبایی تشکیل شده است. تصویر شهر تخریب‎شده از بالا به پایین قابل مشاهده است و به مرور زیبا و پر از جزئیات می‎شود. داستان بازی نیز به نسبت گیرا و جذاب است اما جزئیات داستان بازی قابل مشاهده نیستند. به طور مثال بازیکن مقدار زیادی وسایل برای جشن جمع‎آوری می‎کند اما تصویری از جشن وجود ندارد و تنها در متن داستان به آن اشاره می‎شود. موسیقی زیبایی در متن بازی استفاده شده است شخصیت‌های متعددی نیز به مرور به داستان اضافه می‎شوند. با وجود تنوع بسیار زیاد بازی‌های مشابه خارجی و ایرانی اما باز هم این بازی از کیفیت قابل قبولی برخوردار است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای به دست آوردن تعداد الماس بیشتر و بازسازی سریع شهر امکان خرید درون برنامه‌ای تا ۴۰۰ هزار تومان وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکن باید با قوانین و مقررات حریم خصوصی بازی موافقت کند. متن قوانین در لینکی قابل مشاهده است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۶.۴.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر Medrick FZE House
  پلتفرم Android
  طبقه بندی پازل
  ارز رایگان