دریلا

بررس متن: نیلوفر غیبی

7+

کسب منابع متنوع با دریل کردن زمین برای افزایش سرمایه و ارتقای دستگاه دریل

ناشر: دیجی بازی سال انتشار: 1397

دریلا

7+

کسب منابع متنوع با دریل کردن زمین برای افزایش سرمایه و ارتقای دستگاه دریل

ناشر: دیجی بازی

سال انتشار: 1397

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
معرفی اولیه بازی کمک چندان به درک روش انجام بازی نمی‎کند و درک روش انجام بازی به زمان و ارتقای بخش‎ها نیاز دارد تا کاربران به‌خصوص کودکان بر کارکرد هر بخش تسلط پیدا کنند. ظهور گزینه‎های جدید و ناگهانی بازی، باعث برهم خوردن تمرکز بازیکنان می‎شود و چاره‎ای جز تلاش جهت کسب منابع بیشتر در این زمان‎ها وجود ندارد. بخش‎های تودرتو بازی و خروج دشوار از هر بخش نیز به کنترل آسان‎تر کمکی نمی‎کند. البته جریان یکنواخت بازی به‌مرور برای بازیکنان ساده می‎شود.
آنچه والدین باید بدانند

بازی دریلا، نسخه‎ی فارسی شده‌ی بازی اصلی با همین عنوان (Drilla) است. این بازی در سبک Idle است که در آن بازیکنان با ضربات پشت سر‎هم و با گذر زمان در بازی پیشرفت می‎کنند. عامل کسب درآمد دریل کردن به‌صورت خودکار است که به‌مرور زمان باید ارتقا پیدا کند. این دریل از چندین بخش مجزا ازجمله مخزن، بازو و موتور تشکیل‌شده است و بازیکنان با انتخاب منابع مناسب، سکه‎های خود را افزایش می‎دهند تا بتوانند اجزای جدید را خریداری کنند و بخش‎های دریل را ارتقا دهند در بخش «کلن» کودکان و نوجوانان می‎توانند تشکیل گروه بدهند و با مکالمه کردن یا انتقال منابع رتبه خود را افزایش دهند. فشار بالای بازی در مشاهده تبلیغات و خرید درون برنامه در جای‎جای بازی قابل‌مشاهده است، به‌طوری که حتی باوجود نبود نیاز به انجام بازی به‌صورت آنلاین اصراری در اتصال به اینترنت در ابتدای بازی وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‏ی 7.8 Android در تاریخ 97/07/01 بعد از حفاری 30.000 متری نوشته‌شده است.

کیفیت

گرافیک دو بعدی و پررنگ و لعاب این بازی، فضایی پر از هیجان را ساخته که در کنار موسیقی هیجانی و ناگهانی، بازیکنان را به آب‎وتاب می‎اندازد. رنگ‎های استفاده‌شده در طراحی تصاویر، عمدتاً گرم و پر‎رنگ بوده و از کیفیت بسیار خوبی برخوردارند.

مصرف گرایی

بسته‎های خرید درون برنامه برای استفاده از اشتراک به‌صورت ماهانه، در سه حالت طراحی‌شده است تا قابلیت‎های بالاتری مانند ضد ایگور یا سرعت بالاتر حفاری به بازیکنان دارای اشتراک داده شود. همچنین برای افزایش الماس و استفاده جهت ارتقای دریل بسته‎های 78000 ریالی تا 2550000 ریالی طراحی‌شده است. همچنین برای استفاده از چرخ شانس و دریافت سکه‎های داخل صندوق‎ها، باید ویدیوی تبلیغاتی مشاهده شود. این بازی بر روی فرهنگ سرمایه‎داری تمرکز دارد.

حریم خصوصی

برای شروع بازی اتصال به اینترنت الزامی است، اما بعد از ورود برای استفاده از بخش‎های اصلی هیچ اجباری به برقراری اتصال با اینترنت وجود ندارد. البته برای مشاهده‎ی تبلیغات یا استفاده از بخش «کلن» همچنان به اینترنت نیاز است. لینک به اشتراک گذاشتن بازی در بخش فروشگاه برای گرفتن الماس، قرار دارد. بازیکنانی که در «کلن» مشترک قرار دارند، می‎توانند نام کاربری یکدیگر را مشاهده کنند و در بخش چت با یکدیگر مکالمه داشته باشند یا درخواست منابع کنند. لینک برقراری ارتباط با Facebook در صفحه اصلی نمایش داده می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 48
نسخه تست شده روی اندروید 7.8
حداقل نیازمندی اندروید 4.4 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر دیجی بازی
سال انتشار 1397