دور

بررس متن: پریا کنکاشور

10+

سرگرمی گروهی برای گذران وقت در بین خانواده و دوستان

ناشر: دور

دور

10+

سرگرمی گروهی برای گذران وقت در بین خانواده و دوستان

ناشر: دور

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
نوجوانان می‎توانند با تشکیل گروه به همراه دوستانشان، ارتباطشان را عمیق‎تر کنند یا حتی با بازی در جمع خانوادگی حس هم‎بستگی همراه با رقابت را تجربه کنند.
محتوای آموزشی
این بازی باعث افزایش قدرت تجسم و خلاقیت بازیکنان می‌شود. نوجوانان در این بازی برای یافتن راه‌های مختلف جهت بیان کلمات به هم‌گروهشان، ذهن خود را به چالش می‌کشند. کار گروهی و قرار دادن خود در جایگاه هم‎گروهی مهم‎ترین عامل در برد یا باخت این بازی است. حفظ تمرکز در کنار هیجان بالا و خارج از محدوده فکر کردن نیز در طول این بازی تمرین می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
استفاده از این برنامه بدون پیچیدگی است و نوجوانان به‌راحتی می‌توانند به سازوکار آن مسلط شوند. دستورالعمل و قوانین بازی در ابتدا به‌صورت کامل توضیح داده می‌شود و در صورت داشتن هرگونه ابهام نیز دستورالعمل مجدداً قابل بازخوانی است.
آنچه والدین باید بدانند

هدف اصلی این برنامه ایجاد سرگرمی در گروه‎های دوستانه و خانوادگی است برای انجام این بازی بازیکنان باید به دو گروه دو یا سه نفرِ تقسیم شوند و اسامی خود را در نقشه‌ای که بازی در اختیار آنها قرار می‌دهد، وارد کنند و به‌صورت دایره‎ای و یکی در میان بنشینند. بعد از وارد شدن به منوی اصلی، موضوعات کلماتی نمایش داده می‎شوند که بازیکنان به میزان سکه‌هایشان می‌توانند موضوعات بیشتری را انتخاب کنند. موضوعات بازی شامل، شهر، خودرو، ظاهر شخصی، موسیقی و مواردی از این قبیل است. بازیکنان می‎توانند تعداد دورهای بازی، سختی یا آسانی کلمات و همچنین زمان هر گروه را تعیین کنند. با ظاهر شدن نام هر فرد در پایین صفحه، باید آن بازیکن تلاش کند تا با صحبت کردن و بدون اشاره‎ی مستقیم (حتی بیان عبارت به زبان دیگر) به کلمه نمایش داده‌شده، هم‎گروهی خود را راهنمایی کند. بازی به این ترتیب بین افراد دو گروه ادامه پیدا می‌کند تا گروهی که در کمترین زمان، تعداد کلمات بیشتری را حدس زده است به‌عنوان برنده اعلام شود. بازیکنان می‌توانند ویدیوهایی از خود حین بازی تهیه کنند و برای بازی ارسال کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند با شرکت در دور همی‌های اعلام‌شده در برنامه یا تعیین مجازات برای گروه بازنده جذابیت بازی را افزایش دهند. در ابتدا بازی تعدادی سکه در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد، ولی می‎توان برای افزایش سکه از خرید درون برنامه‌ای نیز استفاده کرد یا از طریق اشتراک‌گذاری برنامه در شبکه‌های اجتماعی سکه بیشتری جمع‌آوری کرد. افزایش کلمات برای ایجاد تنوع بیشتر در هر بخش در اختیار بازیکنان قرار دارد، اما هیچ مانعی برای جلوگیری از وارد شدن کلمات نامربوط مشاهده نشده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ 2.2.4 Android در تاریخ ۹۷/۱۲/۱۲ نوشته‌شده است.

کیفیت

بازی دارای طراحی دقیق، شاد و پرهیجان است. رنگ‎های گرم و پر‎رنگ استفاده‌شده در متن بازی حس هیجان و انگیزه‎ی ادامه‎ی بازی را در بازیکنان افزایش می‎دهد.

مصرف گرایی

برای افزایش میزان سکه موجود، بازیکن می‌تواند هم از خرید درون برنامه و هم از طریق به اشتراک‌گذاری برنامه سکه‌های بیشتری دریافت کند.

حریم خصوصی

بازیکنان می‎توانند به خواسته‎ی خود در حین بازی، دسترسی به دوربین دستگاه هوشمند خود را باز کنند تا از جریان بازی فیلم‎برداری شود و برای دیگران یا خود ناشرین بازی ارسال کنند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 9
نسخه تست شده روی اندروید 2.2.4.
واحد پول رایگان
ناشر دور