زبان کوچولو – آموزش زبان انگلیسی کودک

thumbnail
۹ سال به بالا
۶ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

برنامه‎ای آموزشی برای کودکان خردسال و دبستانی به زبان انگلیسی

سال: 1396
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  شخصیت‎های کارتونی حروف و اعداد با صدای کودکانه‎شان حس شگفتی و وابستگی را در کودکان به وجود می‎آورد.
  تعدد بخش‎ها و مراحل ارائه‌شده در هر بخش از جمله عوامل پیچیدگی بازی محسوب می‎شود که در شروع نیاز به یاری و کمک والدین را می‎طلبد. توضیحات فارسی مراحل در عین ساده‎تر کردن برقراری ارتباط با هر بخش، مشکل کندی حرکات گزینه‎ها را رفع نمی‎کند که در کار با برنامه اختلال ایجاد می‎کنند.
  این برنامه باهدف آموزش محتوای مختلف به زبان انگلیسی ساخته‌شده است. ازجمله محتوای ارائه‌شده در این برنامه الفبای انگلیسی، اعداد، رنگ‎ها شکل‎ها و تمرین نام مواد غذایی یا اشیای مختلف است. ساختار آموزشی ترکیب‌شده با حالت بازی برنامه به‌منظور تمرین محتوای ارائه‌شده ساخته‌شده تا تسلط بیشتری برای کودکان حاصل شود. هم‎پوشانی محتوای بخش‎ها بر یکدیگر باعث بهتر شدن و تمرین بیشتر است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه به جهت آموزش و بهبود زبان انگلیسی برای کودکان خردسال و دبستانی طراحی‌شده است و شامل 9 مجموعه‎ برای آموزش اعداد، الفبای انگلیسی، میوه‎ها، شکل‎ها، رنگ‎ها و نام حیوانات است. بسیاری از بخش‎ها مانند نام حیوانات و پازل بر مبنای محتوای یکسان پیاده‎سازی شده‎اند تا در کنار یادگیری محتوای جدید فرصت تمرین و تکرار محتوای آموخته‎شده نیز به‌دقت آید. اگرچه بازی باهدف افزایش تمرکز و عکس‎العمل کودکان طراحی‌شده است، اما گرافیک بسیار شلوغ و بی‎نظم بازی در کنار کند بودن حرکات مانع از دستیابی به این اهداف می‎شود. از ویژگی‎های برجسته‎ی این بازی آموزش کلمات بسیار مرتبط با موضوع میوه‎ها، حیوانات و شکل‎ها به زبان انگلیسی است. باوجود مراحل رایگان محدود بازی چاره‎ای جز خرید درون برنامه برای بازیکنان وجود ندارد. هر بسته تنها موجب باز شدن مراحل همان بخش می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 5.0.2 Android در تاریخ 97/06/17 بعد از تمرین بخش‎های رایگان نوشته‌شده است.

  کیفیت

  تمام حروف و اعداد به‌عنوان شخصیتی با ویژگی‎های مخصوص به خود نمایش داده‌شده‌اند. بسیاری از این شخصیت‎ها حالت طنزگونه همراه با شیطنت‎های کودکانه دائماً نام خود را تکرار می‎کنند تا راحت‌تر نیز در ذهن کودک قرار گیرند. گرافیک بازی تا حدودی به‌هم‌ریخته و بدون ترکیب مناسبی از رنگ‎ها نمایش داده می‎شود که مانع از ایجاد یا حفظ تمرکز بازیکنان می‎شود. عدم وجود نظم و تعریف مناسب در صفحه‎ی اصلی بازی برقراری ارتباط را دشوارتر می‎کند. موسیقی متن بازی تکراری و یکنواخت است و راوی بازی با صدای مهربان ولی مصنوعی تلاش در شرح و توضیح بخش‎ها و کمک به کودکان می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای هر بخش از برنامه یک بسته خرید درون برنامه مجزایی ارائه‌شده است که با خرید آن تمامی مراحل بخش انتخابی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  برای باز کردن بسته‎ها نیاز به اتصال به اینترنت و ارائه شماره‎ی موبایل والدین اجباری است. لینک ارتباط با تلگرام در صفحه اصلی و ارتباط با اینستاگرام در بخش تنظیمات بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۵.۰.۲
  سال انتشار ۱۳۹۶