سروش رسانه

بررس متن: نیلوفر غیبی

16+ 14 تا 16 با همراهی والدین

پیام‌رسان فارسی‌زبان برای برقراری ارتباط و دنبال کردن علاقه‎مندی‎ها

ناشر: توسعه فناوری رسانه سروش سال انتشار: 1394

سروش رسانه

16+
14 تا 16 با همراهی والدین

پیام‌رسان فارسی‌زبان برای برقراری ارتباط و دنبال کردن علاقه‎مندی‎ها

ناشر: توسعه فناوری رسانه سروش

سال انتشار: 1394

بررس متن: نیلوفر غیبی

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
نوجوانان با عضویت در کانال‎های آموزش و فناوری، سبک زندگی، دین یا مذهب می‎توانند در مورد مطالب موردعلاقه خود دانش کسب کنند و حتی با مشاهده برخی از ویدیوها آموزشی داخل کانال‎ها با مهارت‎های متنوع آشنا شوند. هدف از محتوای کانال‎ها آموزش کامل نیست و بیشتر مفاهیمی در سطح ابتدایی معرفی می‎شوند.
محتوای بومی و فرهنگی
نوجوانان می‎توانند در لیست کانال‎های دین و مذهب یا سبک زندگی با روش‎ها و عقاید ایرانی آشنا شوند.
ترس و خشونت
محتوای برخی از کانال‎های خبری به علت موضوعات خشونت‎آمیز جنگ، تجاوز، قتل، دزدی و مواردی از این قبیل ممکن است برای نوجوانان آزاردهنده باشد.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
بخش اخبار، رسانه و سبک زندگی شامل کانال‎هایی با محتوای خارج از دنیای کودکان و نوجوانان است. در این بخش اخبار سیاسی و اجتماعی بدون هیچ فیلتری و بدون در نظر گرفته شدن سن کاربران ارائه می‎شود و حتی کانال‎هایی مرتبط با روابط و ارتباطات زناشویی در این برنامه ارائه می‎شود.
سهولت استفاده
کار با برنامه برای نوجوانان بدون دشواری خواهد بود و بدون اتلاف وقت تسلط کافی برای استفاده از تمامی بخش‎ها به دست می‎آید. گزینه‎های متعدد بخش فروشگاه ممکن است برای افراد تازه‎کار گنگ باشد و پیدا کردن کانال مناسب با نیاز موردنظر، به کمی تمرین و زمان نیاز دارد.
آنچه والدین باید بدانند

پیام‎رسان سروش رسانه ازجمله پیام‎رسان‎های فارسی‌زبان و با قدمت طولانی‎تر از سایر برنامه‎های مشابه است. کاربرد اصلی این برنامه ارسال و دریافت پیام به مخاطبین و دوستان به‌صورت فردی یا گروهی است. نوجوانان علاوه بر نوشتن متن می‎توانند تصاویر، ویدیو، فیلم و هر فایل دیگری را ارسال کنند. بخش گروهی، برای مکالمه و برقراری ارتباط با چندین نفر به‌صورت هم‎زمان است. قسمت فروشگاه برنامه، لیست طبقه‌بندی‌شده از کانال‎ها را ارائه می‎دهد که دسته‎بندی‎های متنوع آموزش و فناوری، کودکانه، رسانه، سیاست، مذهب، سبک زندگی، کسب‎وکار و موارد دیگر دارد. در کنار بخش‎های آموزشی که محتوای یادگیری و تربیتی برای نوجوانان و والدین دارد، بسیاری از کانال‎های این برنامه برای مخاطبین بزرگسال تأسیس‌شده‌اند. کانال‎های متنوعی در این برنامه با موضوعات روابط زناشویی، اخبار سیاسی روز و جنگ‎‎های بین‎المللی وجود دارد. دسترسی‎های برنامه بر اساس نوع کاربردشان برای هر مخاطب قابل تنظیم است و با قرار دادن رمز عبور تا حدودی ایمنی پیام‎های شخصی نوجوانان حفظ می‎شود. بخش کودکانه و تلویزیون تعاملی، برای مشاهده کارتون و برنامه‎های تلویزیون به‌صورت آنلاین است. استفاده‎ی دائم و روزانه از این برنامه و برنامه‎های مشابه باعث بروز نوعی وابستگی در نوجوانان می‎شود. بعد از واردکردن شماره تماس و دریافت کد تائید کاربران به فضای ارسال پیام و فروشگاه برنامه دسترسی پیدا می‎کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخهی 2.4.5 Android در تاریخ 97/07/22 نوشته‌شده است.

مصرف گرایی

برخی از محتواهای ارائه شده در کانال‎ها به جهت تبلیغات یا فروش محصولات قرار داده‎شده‌اند. همچنین بخش کسب‎وکار به‌طور خاص برای فروش، معرفی محصول و خدمت قرارگرفته است.

حریم خصوصی

استفاده از برنامه به اینترنت نیاز دارد و برای استفاده از تمام بخش‎ها دسترسی به مخاطبین، پیامک، ذخیره عکس و ویدیو، موقعیت مکانی و ضبط صدا، درخواست می‎شود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 27
نسخه تست شده روی اندروید 2.4.5
حداقل نیازمندی اندروید 4.1 یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر توسعه فناوری رسانه سروش
سال انتشار 1394