سلحشوران

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

جنگ تن‎به‎تن بین خوبی ‎و بدی برای جلوگیری از پیروزی موجودات نفرین‎شده

سال: 1395
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ظاهر شخصیت‎های قهرمان مرد با در نظر گرفتن کلیشه‎های جنسیتی با عضلات بزرگ و هیکل‎های عظیم طراحی‌شده که نشان‎دهنده‎ی قدرت بالای آنهاست.
  توضیحات ابتدایی بازی ازنظر درک و فهم چگونگی اجرای مهارت‎های مبارزه‎ای ابهامی را به‌جای نمی‎گذارد. سرعت بالای مبارزات و عکس‎العمل‎های سریع موردنیاز جهت پیروزی ممکن است باعث خارج شدن کنترل نوجوانان در حین مبارزه شود که چاره‎ای جز تکرار و تمرین برای تسلط وجود ندارد. سایر بخش‎ها مانند قسمت ارتقا، ارتقای پیشرفته یا شخصی‎سازی به‌مرور معرفی می‎شوند که روند تسلط و پیشرفت در بازی را کاهش می‎دهند.
  مبارزان این مجموعه متشکل از شخصیت‎های اساطیری و گاهی معروف در فرهنگ ایرانی مانند آرش کمان‌گیر، زال، دیو سیاه و ... است. اگرچه در جریان بازی توضیحی در مورد شخصیت‌ها داده نمی‎شود، اما آشنایی نسبی در مورد ویژگی‎های برترشان در حین مبارزه و ظاهرشان همان‌طور که در داستان‎های حماسی شرح داده‌شده به دست می‎آید.
  محور بازی شامل ضربات و مشت زدن‌ها مداوم، آه ‎و ناله کردن، فریادهای بلند، استفاده از ابزار تیز و کشنده مانند شمشیر، پتک یا تیر و درنهایت نابودی یکی از طرفین قرار دارد. شخصیت‎ها ظاهر خشمگین و غالباً ترسناک با صدای خشن و کلف دارند که در کنار شاخ‎های تیز و چشمان قرمز نفرین‎شده محیط ترسناک و در عین ‎حال بسیار خشن را ساخته است. موسیقی متن و تصاویر پس‎زمینه‎ای تیره و رعب‎آور نیز به حفظ حالت ترسناک بازی کمک می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سلحشوران داستان بین نیروهای پلید و خوبی را به تصویر می‎کشد که بعد از زیر پا قرار دادن قول اهریمن سیاه آغاز می‎شود. نیروهای پلیدی موجوداتی نفرین شده با چشمانی قرمزرنگ، به‌نوعی مسخ‌شده‌اند تا شخصیت‎های خوب را نابود کنند. شخصیت‎های نیک توسط بازیکن کنترل می‎شوند که هر یک بر اساس نوع مهارت روش حمله و دفاع متفاوتی را دارد. بردوباخت در این بازی علاوه بر سرعت عمل به تصمیم سریع در مورد نوع حمله یا دفاع نیز بستگی دارد. همچنین موجودی سکه و الماس بالا به معنی ارتقای سریع توانایی قهرمانان است تا شانس بالاتری در مبارزه تن‎به‎تن داشته باشند. سرعت‌بالا و موسیقی متن حماسی بازی به ایجاد حس اضطراب و تنش در نوجوانان تأثیر دارد که در کنار ظاهر خشن و عصبانی شخصیت‎ها (چه خوب و چه بد) مجموعه‎ای پر از هیجان مضاعف را می‎سازد. باوجود کارتونی بودن شخصیت‎ها و دور بودن ظاهرشان از واقعیت، موسیقی متن و تصویرسازی قوی بازی حس درگیر شدن احساسی با محتوای مبارزات را تشدید می‎کند. شخصیت‎های بازی برای نوجوانان علاقه‎مند به اساطیر و ادبیات کهن ایرانی آشنا خواهد بود که ازجمله جنبه‎های فرهنگی این بازی به حساب می‎آید. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 1.5.5 Android در تاریخ 97/06/21 بعد از عبور از 6 مرحله ابتدایی بازی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  جزئیات نمایشی در شخصیت‎ها و حرکاتشان نشان‎دهنده‎ی کیفیت بسیار خوب و دقت بالای طراحان بازی است. موسیقی هیجانی و حماسی در متن بازی با ساختار محتوایی و تصویری هماهنگ بوده که در کنار صدای مربوط به ضربات و حمله‎ها حال ‎و فضای قرارگیری درنبرد واقعی را تداعی می‎کند. طراحی شخصیت‎ها با شاخ‎ها تیز و عضلات عظیم تأکیدی بر قدرتمندی‌شان است و عصبانیت نمایش داده‌شده در چهره‎ها نیز بر جدیت جریان مبارزه می‎افزاید.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های خرید درون برنامه چه به‌صورت پیشنهاد ویژه (دوره‎ای) و چه در فروشگاه برای افزایش الماس و سکه وجود دارد که تقریباً بدون استفاده از آنها ادامه بازی تا انتها ممکن نیست.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در ابتدا دسترسی به تماس تلفنی، مخاطبین، رسانه‎ها و فایل‎های داخل دستگاه و موقعیت مکانی درخواست می‎شود که هیچ‌یک در جریان اصلی بازی نقشی ندارند. لینک ارتباط با Instagram و تلگرام در بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۵.۵
  سال انتشار ۱۳۹۵