سلطان قلبها

thumbnail
۹ سال به بالا
۷ تا ۹ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

کمک به زری و مراد برای تشکیل یک خانواده‌ی پرجمعیت با ساخت کلمات

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در شروع بازی داستان عاشقانه‌ای از دو شخصیت اصلی بازی نمایش داده می‌شود طی این داستان مراد و زری ده سال عاشق یکدیگر بودند و اکنون با هم ازدواج کرده‌اند آن‌ها در فکر تشکیل خانواده‌ای پرجمعیت هستند و با تکمیل هر مرحله فرزندی به دنیا می‌آورند. نمایش این موارد برای برخی کودکان نیاز به نظر والدین خواهد داشت.
  بازی شیوه‌ای بسیار ساده برای اجرا دارد بازیکن با لمس دکمه‌ی شروع وارد مرحله می‌شود پس از آن تخته‌هایی که حاوی حروف هستند به او نمایش داده می‌شوند و بازیکن با کشیدن انگشت خود روی حروف کلمه می‌سازد. امکان صرف امتیاز برای دریافت راهنما برای ساخت حروف نیز وجود دارد.
  بازی نوعی از پازل است که با حروف درهم‌ریخته اجرا می‌شود بازیکن باید چینش‌های مختلفی از حروف را در ذهنش امتحان کند تا به کلمات معنی‌داری برسد این روند علاوه بر تقویت تمرکز به افزایش دایره‌ی لغات او نیز کمک می‌کند.
  فضایی که بازی ترسیم می‌کند فضایی روستایی و سنتی از دهه‌ی شصت ایران است. سبک لباس پوشیدن شخصیت‌ها، دکور و اسباب خانه، ماشین پیکان قدیمی و ترانه‌های قدیمی که در متن شنیده می‌شوند یادآور آن دوران است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی یک کلمه بازی ساده با تم داستانی است. در شروع، داستان کوتاه و تصویری از دو شخصیت کارتونی به نام‌های زری و مراد نشان داده می‌شود که در دهه‌ی شصت با یکدیگر ازدواج کرده‌اند و به بچه علاقه‌ی زیادی دارند. این دو که تصویرشان گاهی در منزل و گاهی در حیاط دیده می‌شود زندگی سنتی و قدیمی زیبایی دارند همچنین ماشین پیکان گوجه‌ای، زندگی روستایی، پشتی و چای در استکان‌های کمر باریک فضای جالبی را در بازی ایجاد کرده است اما چالش اصلی بازی ساخت کلمات است. در هر مرحله پنج تخته‌ی مجزا وجود دارد که روی هر یک تعدادی حرف نوشته شده است این تخته‌ها به ترتیب در مقابل بازیکن قرار می‌گیرند و او باید با حروف هر تخته یک کلمه بسازد. بعد از گذشتن از هر بیست مرحله فرزندی متولد می‌شود که با تولد او برگی از شناسنامه‌اش به بازیکن نشان داده می‌شود تا نام کودک را انتخاب کند. سپس کودک با نام خود به تصویر فهرست اضافه می‌شود و گه‌گاهی گریه می‌کند و می‌خندد. در مجموع این بازی مشابه سایر بازی‌های کلمه‌سازی اجرا می‌شود اما فضای طنز، قدیمی و شاد به همراه داستان کوتاهی که در آن روایت می‌شود باعث تمایز و جالب شدن آن شده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۲.۳ Android در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۲ نوشته شده است.

  کیفیت

  بازی طراحی کارتونی و باکیفیتی دارد نمایشی که در ابتدای بازی نشان داده می‌شود داستان کوتاه و عاشقانه‌ایست که به شکل طنز و با جزئیات جالبی ساخته شده است. فهرست اصلی فضای داخلی خانه مراد و زری را نمایش می‌دهد که به شکل سنتی و قدیمی است. رادیویی هم در خانه وجود دارد که موسیقی‌های بدون کلامی از دهه‌ی شصت را پخش می‌کند ترانه‌های خاطره‌انگیزه و شادی نیز در پس‌زمینه شنیده می‌شود. بازیکن می‌تواند نام هر کودک را خود انتخاب کرده و برای آن‌ها لباس و وسایل جدید تهیه کنند و به نوعی از آن‌ها مراقبت کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده از راهنما، تزئین خانه و تهیه‌ی وسیله برای کودکان سکه‌ لازم است که می‌توان آن‌ها را با مراجعه به بخش فروشگاه بازی و تا سقف ۳۰ هزار تومان خریداری کرد. برای دریافت سکه امکان مشاهده‌ی تبلیغ ویدیویی نیز وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازیکن می‌تواند از خانواده‌ی مراد و زری اسکرین‌شات گرفته و آن را از طریق لینک موجود در فهرست در صفحه‌ی اینستاگرام خود به اشتراک بگذارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول رایگان
  ناشر یونیدس