سیاره شادی: بازی آموزشی کودکانه

thumbnail
۶ سال به بالا
۴ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‌ای متنوع از سرگرمی‌های آموزشی برای کودکان

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  مطالب آموزنده‌ی هر بخش می‌تواند باعث تحریک کنجکاوی کودک به یادگیری بیشتر شود.
  استفاده از برنامه با توضیحات گفتاری گوینده همراه بوده و به همین دلیل، کار با آن بسیار ساده و روشن است. اما برای خردسالان با سنین کم‌تر، همراهی والدین یاری‌کننده و تسهیل کننده‌ی یادگیری خواهد بود.
  این برنامه با پرداختن به موضوعات ساده‌ای از قبیل نام پرندگان، حیوانات اهلی و حشی و دریایی نام اجرام آسمانی اعداد اشکال هندسی چهار عمل اصلی ریاضی الفبای فارسی و انگلیسی و از این دست مطالب آموزش‌های ساده اما مهمی را برای کودکان ارائه می‌کند. در کنار این انجام برخی بازی‌ها مثل ساختن پازل یا وصل کردن اشکال مرتبط به مهارت حل مساله، تطابق یابی و برخی بازی‌ها به حافظه کمک خواهند کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  سیاره‌ی شادی مجموعه‌ای از چند صد بازی و محتوا است که در موضوعات آموزشی مختلف دسته‌بندی و برای کودکان طراحی شده است. فهرست این برنامه موضوعی است و شامل زبان انگلیسی، نقاشی و رنگ‌ها، ریاضی، داروخانه، ماشین‌ها، حیوانات مزرعه، سبزیجات، پارک ژوراسیک، الفبای فارسی، حیوانات دریایی، حیوانات جنگل، فضا، موسیقی، پرندگان، لوازم خانگی، آرایشگاه و… می‌شود. با انتخاب هر یک از این موضوعات فهرستی حداقل ۲۰تایی از بازی‌ها نمایش داده شده که هر کدام به نحوی به آموزش مربوط به موضوع بحث می‌پردازد. به طور مثال در بخش رنگ‌ها در ابتدا نام رنگ‌ها آموزش داده می‌شود سپس با بازی‌هایی مثل جایگذاری قطعات پازل یا وصل کردن اشکال مرتبط و یا بازی‌های حافظه مربوط به یادآوری اشکال روی کارت و… کودک نام رنگ‌ها را می‌شنود و آن را تمرین می‌کند تا ملکه‌ی ذهنش شود. این روند آموزش همراه با بازی در محیط‌های رنگی و فانتزی، فهرستی طولانی از بازی‌های مشابه در موضوعات مختلف ایجاد کرده که علاوه‌بر سرگرم‌کنندگی، مفاهیم پایه‌ای را با رویکردی تشویقی به کودک می‌آموزد. در حاشیه‌ی برنامه، حیوانی کارتونی به نام «آلیا» نیز وجود دارد که مانند شخصیت معروف «پو» است و کودک با بازی کردن برای او غذا فراهم کرده و او را بزرگ می‌کند. این برنامه کاملاً به زبان فارسی است اما بخشی برای آموزش انگلیسی نیز در آن وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۷ Android در تاریخ ۱۴۰۱/۸/۲۷ نوشته شده است.

  کیفیت

  محیط برنامه به طور کامل نقاشی شده و فانتزی است. رنگ‌های گرم و شادی مثل زرد و قرمز و صورتی به وفور در تصاویر استفاده شده تا آن‌ها را جذاب‌تر کند. موسیقی شاد و کودکانه‌ای صدای خانم دوبلور را همراهی می‌کند و نکته‌ی دیگری که توجه مخاطب را جلب می‌کند، تنوع چشمگیر مطالب است. بیش از ۲۰۰ بازی و سرگرمی در موضوعات مختلف وجود دارد که هر یک به نحوی مطلبی به کودک می‌آموزد. با وجود اینکه ساختار خیلی از بازی‌ها مشابه است اما تنوع به خوبی در کل برنامه حفظ می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  بازی با اتصال به اینترنت اجرا می‌شود و درخواست دسترسی به پوشه‌ها، عکس‌ها و محتوای رسانه‌‌ای داخل گوشی را دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر استودیو کهکشان راه شادی
  پلتفرم Android
  طبقه بندی آموزشی
  ارز رایگان