شهربازی ستاره‎ها

thumbnail
۶ سال به بالا
۳ تا ۶ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش مفاهیم شناختی برای تقویت تمرکز و هوش در کودکان خردسال

  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  بخش داستانی بازی با صدای گرم راوی به کودکان کمک می‎کند تا به دنیای اسرارآمیز و متفاوت حیوانات وارد شوند و با شخصیت‎های داخل داستان‎ها حس نزدیکی کنند.
  تنوع بازی‎ها محدود بوده و بعد از یادگیری از نحوه پاسخ‎گویی به هر مرحله و هدف آن، کودک به‌تنهایی قادر به ادامه مراحل است. برای کودکان خردسال نیاز به همراهی والدین وجود دارد تا روش انتخاب و کشیدن شکل‎ها را بیاموزند. بعد از یادگیری روش حرکت شکل‎ها تنها چالش در انتخاب پاسخ صحیح قرار دارد که تا بی‎نهایت امکان تکرار وجود دارد.
  بازی برای آموزش مفاهیمی همچون شباهت‎ها، تفاوت‎ها، رنگ‎ها، حافظه، ارتباط بین شکل‎ها و مواردی از این قبیل ساخته‌شده است که به‌صورت غیرمستقیم و در قالب بازی صورت می‎گیرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  آموزش مفاهیم به‌صورت غیرمستقیم برای تقویت حافظه، هوش، تمرکز و اعتمادبه‌نفس ازجمله اهداف اصلی این مجموعه است. در اصل بازی با ساختار تفریحی خود به دنبال آموزش مفاهیم شناختی است و همین امر مانع از ایجاد یکنواختی برای کودکان می‎شود. جامعه هدف این بازی کودکان پیش از دبستان بوده و به‌طور حتم برای کودکان دبستانی و یا سن بالاتر خوشایند نخواهد بود. ساختار بازی کاملاً شفاف و بدون هیچ پیچیدگی در شیوه انجام بازی است. تعامل کودک با بازی قابل لمس است و با هر پاسخ درست یک ستاره به کودک تعلق می‎گیرد. کاربرد این ستاره‎ها در قسمت عکس حیوانات است که با باز شدن هر حیوان داستان کوتاهی در اختیار کودک قرار داده می‎شود. داستان‎ها در چند قسمت طراحی‌شده‌اند و علاقه‎مندی کودکان به ادامه بازی برای رسیدن به انتها داستان را افزایش می‎دهند. مراحل به‌صورت کشیدن شکلی مشخص و قرار دادن در صفحه است. با قرار دادن شکل نادرست و دادن پاسخ اشتباه امتیازی کسر نمی‎شود و کودک می‎تواند چندین بار بازی را تکرار کند. شرح کوتاه قسمت والدین این امکان را فراهم می‎کند تا والدین کودک بتوانند با آگاهی بهتری از اهداف بازی، کودک خود را راهنمایی کنند. 72 مرحله از مجموع 90 مرحله‎ی این بازی قفل بوده و برای باز شدن نیاز به خرید درون برنامه دارد. این بررسی بر مبنای نسخه 1.0.7 Android بعد از گذر از 15 مرحله در تاریخ 96/10/06 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی به‌صورت دو بعدی و بدون پیچیدگی است و رنگ‎های تصاویر اغلب شاد و انگیزه‌بخش هستند. موسیقی متن بازی شاد و با ضرب‌آهنگ سریع بوده و موجب حفظ شادابی در حین بازی می‎گردد. صدای راوی داستان بسیار گرم و دل‌نشین بوده و با احساس بسیار خوبی بیان می‎شود و کودک را علاقه‎مند به شنیدن داستان می‎کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای باز شدن تمامی مراحل بازی نیاز به خرید درون برنامه به قیمت 8.000 تومان با استفاده از اپلیکیشن کافه بازار وجود دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۷
  واحد پول رایگان
  ناشر ایده‎های دیجیتالی تمیس
  ارز رایگان