طاقچه

بررس متن: پریا کنکاشور

8+

توسعه‎ی دایره لغات همراه با بازی با حروف و کلمات

ناشر: بازی‌سازی کاسپین

طاقچه

8+

توسعه‎ی دایره لغات همراه با بازی با حروف و کلمات

ناشر: بازی‌سازی کاسپین

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی به کودکان کمک می‎کند تا بتوانند دایره لغات خود را نسبت به موضوعی خاص افزایش دهند. همچنین جملات پندآموزی نیز در انتهای هر مرحله نمایش داده می‌شود تا از آن بهره ببرند. مفاهیمی همچون نام استان‎ها و شخصیت‎های معروفشان نیز به‌صورت غیرمستقیم در جریان بازی آموزش داده می‎شود.
محتوای بومی و فرهنگی
تصاویر و موسیقی متن نمادی از فرهنگ ایرانی را نمایش می‎دهند. عناوین بخش‎ها استان‎های ایران را نمایش می‎دهند و مراحل بر روی شخصیت‎های برجسته و مشهور هر استان تمرکز دارند.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
آنچه این بازی را چالش‌برانگیز می‌کند، پیچیدگی کلمات و نامشخص بودن موضوع برخی از مراحل است تسلط داشتن بر زبان فارسی شرط اصلی استفاده از این بازی است، در غیر این صورت بازیکن تنها با آزمون‌وخطا و صرف زمان بسیار زیاد می‎تواند مراحل را حل کند. در ابتدای بازی دستورالعمل روش انجام بازی به‌طور کامل توضیح داده‌شده است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی ازجمله مجموعه‎های ساخت کلمات با حروف است که در فضایی سنتی و ایرانی گونه ساخته‌شده است. نام هر بخش از این بازی اشاره‎ای به یکی از استان‎های ایران دارد و هر بخش شامل چندین مرحله مختلف است. مراحل با نام اشخاص سرشناس متولدشده در استان انتخابی از هم متمایز شده‎اند. کودکان و نوجوانان در ابتدا با وارد شدن به هر مرحله با حروفی مواجه می‌شود که به‌صورت تصادفی در کنار هم قرارگرفته‌اند. مشخص بودن موضوع در برخی مراحل به‌نوعی به فرایند کار بازیکن کمک می‎کند تا با رویکرد مشخصی به دنبال لغات باشد، ولی در برخی از مراحل نام موضوع به‌صورت کامل نبوده و نصفه نوشته می‎شود تا خود بازیکن آن را حدس بزند. دشواری کلمات با افزایش مراحل بیشتر می‎شود و به‌مراتب طولانی‎تر می‎شوند. علاوه بر خرید درون برنامه، بازیکن می‌تواند برای افزایش امتیازات خود از تبلیغات نیز استفاده کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.9 Android در تاریخ ۹۷/۱۲/۱۵ نوشته‌شده است.

کیفیت

تصاویر و همچنین موسیقی متن از کیفیت بالایی برخوردارند. محیط بازی و تصاویر به‌نوعی نماد سنت و زندگی ایرانیان است.

مصرف گرایی

برای دریافت سکه بیشتر امکان مشاهده‎ی تبلیغاتی وجود دارد. همچنین بازیکنان می‎توانند از طریق خرید درون برنامه سکه‎های خود را افزایش دهند.

حریم خصوصی

در صورت اجازه کاربر بازی به حساب کاربری گوگل بازیکن دسترسی پیدا می‌کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 29
نسخه تست شده روی اندروید 1.9
واحد پول رایگان
ناشر بازی‌سازی کاسپین