فراتر از اینجا ۱

بررس متن: پریا کنکاشور

15+

کشف راز قتلی مرموز در فضایی هیجانی

ناشر: گلیم گیمز

فراتر از اینجا ۱

15+

کشف راز قتلی مرموز در فضایی هیجانی

ناشر: گلیم گیمز

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
فضای بازی و همچنین موضوع اصلی آن حاوی مطالب خشن و ترسناکی است. مفقود شدن جسد همسر سم، قطع شدن دست او، احتمال دخالت ارواح و اشباح در این امر و فضای تاریک و به هم ریخته و متروکه‌ مانند صحنه‌ها باعث ایجاد حس خشونت در بازی می‎شود. همچنین در صحنه اول بازی تصویر مرد کریهی دیده می‎شود که کودک زخمی و با خونریزی شدید را در آغوش گرفته و می‎دود این بخش نیز بسیار ناخوشایند و آزاردهنده است.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
مرد خیابان‎گرد الکل مصرف می‎کند.
سهولت استفاده
بازی روند پیچیده‌ای ندارد و انجام آن به سادگی صورت می‎گیرد. شخصیت‌ها با مکالمات خود بازیکن را برای برداشتن قدم‌های بعدی راهنمایی می‎کنند. تمام اتفاقات به وضوح اجرا می‎شود و بازی‌های کوچکی که در لابه‎لای قصه وجود دارند نیز بسیار ساده و ابتدایی هستند. بازیکن با کلیک روی نقاط آبی شخصیت‌ها را حرکت داده و بین آنها ارتباط برقرار می‎کند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی روایتی از داستان قتلی مرموز است. در این بازی تعاملی شخصیت‌های مختلفی درکنار هم قرار گرفته‌اند و بازی به شکل فیلم مانند و با برقراری دیالوگ بین این اشخاص پیش می‎رود. شخصیت اصلی بازی مردی به نام سم است که شش ماه گذشته همسر خود را از دست داده است. همسر سم پس از ورود به یک کوچه مفقود شده و تنها یک دست قطع شده و کیف او پیدا شده‌ است. سم با رفت‌وآمد در این کوچه ماه‌ها به دنبال نشانه‌ای از همسرش می‎گردد.‌ او در این کوچه با پیرمرد خیابان خوابی رفاقت کرده و با مغازه داران کوچه نیز آشنا شده ‌است. بازیکن وظیفه حرکت دادن شخصیت‌ها و برقراری مکالمه بین آنها را دارد. هر بار که نیاز باشد شخصیتی صحبت و یا حرکت کند نقطه آبی رنگی روی آن قرار می‎گیرد که با لمس آن جملات نوشته شده و یا منجر به انجام حرکتی می‎شود. بازیکن فعالیت چندانی برعهده ندارد و فقط قصه اصلی را دنبال می‎کند چند بازی کوچک نیز از جمله پیدا کردن رمز کامیوتر و یا یافتن توالی مناسب سیم‌های برق نیز در طی داستان قرار گرفته تا بازیکن نیز فعالیتی در بازی داشته باشد. در بخش اول دختری وارد بازی می‎شود که برای مدتی کوچه را تحت نظر داشته و اطلاعات جدیدی در مورد قتل همسر سم کسب می‎کند. با پایان این بخش موضوع اصلی به طور کامل روشن نمی‎شود و بازی به شکل نیمه تمامی به اتمام می‎رسد. فضای کلی بازی القا کننده‎ی حس اضطراب و تشویش به همراه ناامنی است. کوچه محل جرم تاریک، کثیف و متروکه است. پیرمرد خیابان گرد ظاهر ژولیده و نامناسبی دارد و انتهای داستان به اشباح و ارواح کشیده می‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۱.۱۴ Android در تاریخ ۹۹/۳/۱۶ نوشته شده است.

کیفیت

نقاشی تصاویر کیفیت خوبی دارند و همگی به شکل کارتونی طراحی شده‌اند. صداگذاری محیطی نیز به خوبی انجام شده و صدای قدم‌ها، خوردن خوراکی‌ها و باز و بسته شدن درها به وضوح شنیده می‎شوند. حرکت شخصیت‌ها به شدت کند است و روند پیشروی بازی به کندی انجام می‎شود که این باعث خسته کننده شدن بازی می‎شود. استفاده از رنگ‌های تیره نیز به القای حس ترس در بازی کمک کرده است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 115
نسخه تست شده روی اندروید ۱.۱.۱۴
واحد پول رایگان
ناشر گلیم گیمز