فرار بزرگ

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

داستان تعاملی فرار یک زندانی که خاطرات خود را فراموش کرده و باید پروژه مهمی را آغاز کند

سال: 1395
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  داستان بازی یک جریان تروریستی و پخش نوعی ماده کشنده در آب شهری را بیان می‎کند و شخصیت اصلی بازی یک جاسوس در نیروی خلاف‌کاران است.
  گزینه‎های بازی بر اساس الگوی منطقی قرارگرفته‌اند که انتخاب هرکدام جریان بازی را متفاوت می‎کند. توجه به جزئیات ارائه‌شده در داخل بازی به پایان خوش بازی کمک می‎کند.
  طراحی و شخصیت‎پردازی‎های بازی با الگو گیری از ظاهر مردم کشور ایران صورت گرفته است.
  محتوای بازی از ابتدا تا انتها جریان یک عملیات تروریستی و نابودی بشر را به دنبال دارد. در جریان بازی به شخصیت اصلی تیراندازی می‎شود، در انفجار کشته می‎شود، مرگ پسرش را می‎بیند و مردی که در اتاق کناری شخصیت‎ اصلی قرار دارد، شدیداً شکنجه شده است. بر اثر انفجار، خون‎ریزی و جسدهای سربازان و فرهاد نشان داده می‎شود. سربازان به‌طور مداوم به دنبال شخصیت فراری‎اند و به او شلیک می‎کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  داستان بازی در مورد مردی است که بر اثر تزریق سِرُم راست‌گویی خاطراتش را فراموش کرده است. شخصیت داستان با فرار از اتاق و رسیدن به لپ‎تاپ مخفی در مورد عملیات مخفی مطلع می‎شود و با فردی به اسم فرهاد آشنا می‎شود. انتهای بازی به شکل‎های مختلف طراحی‌شده است که بر اساس انتخاب‎های بازیکن به وقوع می‎پیوندد. عملیات مخفی برای نابودی مردم شهر از طریق مسموم کردن آب است و شخصیت اصلی بازی در اصل پلیس مخفی بوده که به‌عنوان جاسوس در گروه تروریستی فعالیت می‎کرده است. داستان بازی به شکل تعاملی امکان تصمیم‎گیری و ساخت جریان را به بازیکن می‎دهد تا با رخدادهای داستان درگیر شود. ازجمله تصمیمات بازیکن انتخاب مسیر فرار یا نوع واکنش شخصیت در مواجهه با وقایع است. جریان داستان کُند و در عین حال مملو از صحنه‎های خشن و تنش‌زا است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 2.1 Android در تاریخ 97/04/04 بعد از مشاهده یکی از پایان‎های بازی نوشته‌شده است.

  کیفیت

  طراحی شخصیت‎های بازی واقع‌گرایانه و کاملاً طبیعی است که در کنار لرزش تصاویر و جلوه‎های ظاهری، باعث درگیر شدن احساسات نوجوانان می‎شود. موسیقی بازی مرموز و هیجانی است که با تغییر فضای بازی تطبیق پیدا می‎کند. صدای شلیک تیر، لرزش صفحه، چهره‎ی ترسیده شخصیت بازی و تمام جزئیات گرافیک با کیفیت بالایی طراحی‌شده است و موسیقی متن باعث ایجاد تنش در بازیکن شده تا به سرعت تصمیم‎گیری کند و جریان بازی را دنبال کند. راوی داستان با صدایی کلفت و حالتی مرموز داستان را تعریف می‎کند که در عین حال که هیجان بازی را افزایش می‎دهد باعث کاهش سرعت و عبور از مراحل می‎شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  فصل‎های بازی باید در میانه داستان دانلود شوند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر یارا موبایل
  سال انتشار ۱۳۹۵
  ارز رایگان