فندق (علوم اول تا ششم دبستان)

thumbnail
۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‌ای کمک آموزشی از کتاب علوم مقطع دبستان

    بررس برنامه: پریا کنکاشور

    سنجه‌ها

    این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
    برای استفاده از هر بخش تنها داشتن سواد خواندن فارسی کفایت می‌کند. کودک با لمس هر موضوع و مطلب می‌تواند از مطالب آموزشی و بخش‌های امتحانی برنامه استفاده کند‌.
    این برنامه به طور خاص به آموزش کتاب علوم اول تا ششم ابتدایی می‌پردازد. مطالب به صورت مجزا و یا در دسته‌بندی‌های موضوعی مرتب شده‌اند و به آموزش مباحث زمین‌شناسی، زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک و تمام موضوعات و آزمایشات اشاره‌شده در کتاب می‌پردازد. بخش مربوط به آزمایش با وسایل دور ریختنی نیز علاوه‌بر جنبه‌ی آموزنده‌ی درسی، به نوعی در تقویت خلاقیت برای ساخت وسایل و کاردستی نیز تاثیرگذار است.

    آنچه والدین باید بدانند

    در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

    این برنامه مجموعه‌ای از فیلم‌های آموزشی است که برای کودکان مقطع اول تا ششم ابتدایی و برای آموزش درس علوم طراحی شده است. دانش آموز پس از نصب برنامه وارد فهرستی می‌شود که شامل گزینه‌های علوم، آزمایش علوم، فیلم‌های موضوعی، فیلم‌های کوتاه، خودآزمایی و آزمایش با وسایل دورریختنی می‌شود. در تمام این بخش‌ها، یک طوطی کارتونی به نام فندق نقش دانش‌آموز کنجکاوی را دارد که با پرسش‌های خود از آموزگار مطالب درسی را آموزش می‌دهد. دانش‌آموز با ورود به بخش‌های علوم و آزمایش علوم پس از انتخاب پایه تحصیلی، فهرستی از تمام فصل‌های کتاب را پیش روی خود خواهد داشت که با کلیک روی آن فیلم آموزشی مربوطه پخش می‌شود. اما در نسخه‌ی رایگان تنها یک فیلم از هر بخش قابل مشاهده است. بخش فیلم موضوعی تمام مطالب کتاب‌های علوم را در ۳ سرفصل جدای زمین، فیزیک و بدن انسان دسته‌بندی کرده و مطالب را با فیلم‌های موضوعی هر بخش آموزش می‌دهد. بخش فیلم‌های کوتاه با موضوعات فیزیک، شیمی، گیاه و جانوران و زمین و بهداشت همین روند را دارند. دانش‌آموز می‌تواند با ورود به بخش خودآزمایی آزمون‌های ده سوالی گزینه‌ای برای هر درس را دریافت کند و در بخش آزمایش، نحوه‌ی ساخت آزمایش‌های ساده‌ی علوم با وسایل بسیار ساده را یاد بگیرد. این برنامه می‌تواند محتوای کمک آموزشی مناسبی برای کمک به کودکان باشد اما در نسخه‌ی رایگان تنها امکان آشنایی با محتوای برنامه وجود دارد و محتوای آموزنده‌ی زیادی به کودک ارائه نمی‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0.44 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۲۷ نوشته شده است.

    کیفیت

    بخش اصلی برنامه مربوط به فیلم‌های آموزشی است. این فیلم‌ها از فضاهای واقعی تهیه شده و یک طوطی کارتونی روی این فیلم قرار داده شده است. این فیلم‌ها پر جنب و جوش و همراه با دوبلورهای خوش‌صدایی تهیه شدند و برای کودکان جذاب خواهند بود. در بخش نوشتاری نیز از فونت‌های درشت و خوانا استفاده شده است. برای هر بخش موسیقی شاد و کودکانه‌ای قرار گرفته است. مجموعاً فضای برنامه آموزنده شاد و کودکانه است.

    تصاویر و ویدیو‌ها

    مصرف گرایی

    مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

    این برنامه کاملاً رایگان نیست و برای استفاده از آن باید هر بخش را به طور مجزا به قیمت ۴۷هزارتومان و یا کل برنامه را به قیمت ۹۵هزار تومان خرید. تبلیغاتی نیز از مدارس غیرانتفاعی مختلف در برنامه نمایش داده می‌شود.

    حریم خصوصی

    تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

    برنامه با اتصال به اینترنت اجرا می‌شود. برای مشاهده‌ی هر ویدیو لازم است تا اجازه‌ی دسترسی به عکس‌ها، پوشه‌ها و محتوای رسانه‌ی دستگاه به برنامه داده شود.

    مشخصات برنامه موبایلی

    نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۴۴
    واحد پول رایگان
    ناشر فیلم آموز
    پلتفرم Android
    طبقه بندی آموزشی
    مهارت سواد زبانی
    ارز رایگان