قرآن کودک

بررس متن: پریا کنکاشور

8+ 6 تا 8 با همراهی والدین

تلاوت چند سوره‌ی کوتاه از قرآن کریم

ناشر: علی موحد

قرآن کودک

8+
6 تا 8 با همراهی والدین

تلاوت چند سوره‌ی کوتاه از قرآن کریم

ناشر: علی موحد

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این برنامه با انتخاب سوره‌های ساده و کوتاه که یادگیری آن‌ها برای کودکان به نسبت ساده‌تر است سعی دارد تا روان خوانی آیات قرآن را به آن‌ها بیاموزد. کودکان با انتخاب هر سوره به تلاوت آن توسط قاری گوش می‌دهند و سپس خود نیز آیات را تلفظ کرده و با تکرار چندباره آن روی روان خوانی متن این چند سوره از قرآن کریم مسلط می‌شوند.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
نحوه‌ی استفاده از این برنامه ساده و آسان طراحی شده تا استفاده از آن برای کودکان دشوار نباشد در برنامه ۹ سوره وجود دارد که با اشاره به نام هر یک از آن‌ها متن سوره نمایان میشود و به صورت خودکار قاری قرائت را آغاز می‌کند. همچنین دکمه‌هایی جهت کنترل صدا و جلو و عقب بردن در پایین صفحه وجود دارد که استفاده از آن‌ها نیز ساده و بدون پیچیدگی است.
آنچه والدین باید بدانند

در این برنامه سعی شده تا با ساده سازی دسترسی به متن چند سوره از قرآن کریم، فضا را برای آموزش و آشنا کردن کودکان با قرآن مهیا کرد. در فهرست اصلی این برنامه ۹ سوره‌ی کوتاه که شامل توحید، ناس، کوثر، کافرون، عصر، قریش، قدر، فیل و فلق است دیده می‌شود. با ورود به برنامه ترانه کودکانه‌ای شنیده می‌شود که در وصف قرآن کریم است و کودک را برای فراگیری آن تشویق می‌کند. پس از اتمام ترانه کودک می‌تواند با لمس نام هر سوره متن آن را مشاهده کند. برای هر سوره علاوه بر نام آن تصویر نقاشی شده‌ای نیز قرارداده شده تا بخاطر سپردن آن برای کودک ساده‌تر باشد. با انتخاب سوره‌ی مورد نظر عکسی از متن آن نمایش داده می‌شود. این متن فقط شامل آیات عربی است و معنی آیات در آن درج نشده‌. با نمایش متن گوینده نام سوره را می‌خواند و سپس قاری نیز به صورت خودکار متن سوره را قرائت می‌کند. برای ارتباط گیری بهتر از صوت قاریان کودک و نوجوان استفاده شده است. در مرحله‌ی اول گوینده درخواست میکند تا کودک با دقت به قرائت گوش فرادهد. پس از اتمام قرائت اولیه نوبت به تمرین کودک خواهد رسید. او میتواند برای تسلط بیشتر آیات را به جلو و عقب ببرد تا چند بار آن را گوش دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۲.۰.۰ Android در تاریخ ۹۹/۲/۱۱ نوشته شده است.

کیفیت

صدای قاری شمرده و آرام قرائت می‌کند و صدای گوینده‌‌ی خانوم نیز دلنشین و زیباست. متن آیات نیز واضح و باکیفیت هستند. اما روی فهرست اصلی قرار می‌گیرند که این می‌تواند باعث به هم خوردن تمرکز کودک شود. همچنین عکس‌هایی که برای اسامی سوره‌ها درنظر گرفته شده منحصر به این برنامه نیستند و در برنامه‌های مشابه دیگر نیز دیده می‌شوند. مجموعاً این برنامه به شکل ساده و بدون جزئیات خاصی طراحی شده و دارای جذابیت و امکانات خاصی برای تشویق کودک به یادگیری نیست.

مصرف گرایی

در پایین صفحه بخشی به عنوان تبلیغات وجود دارد همچنین در بعضی مواقع تبلیغاتی در نوار اعلان‌های دستگاه هوشمند کاربر به نمایش در می‌آید

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 13
نسخه تست شده روی اندروید ۲.۰.۰
واحد پول رایگان
ناشر علی موحد
اقتباس دسته بندی این هم مذهبی بود