قطار شادی

بررس متن: پریا کنکاشور

7+ 5 تا 7 با همراهی والدین

انجام شانزده بازی مختلف سرگرم‎کننده و آموزنده

ناشر: آرا اوحانیان

قطار شادی

7+
5 تا 7 با همراهی والدین

انجام شانزده بازی مختلف سرگرم‎کننده و آموزنده

ناشر: آرا اوحانیان

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این مجموعه بازی‌های بسیار متنوع با اهداف آموزشی مختلف و پایه‎ای دارد. به طور کلی بازی‎ها به آموزش سواد ریاضی مانند جمع و تفریق و تشخیص اعداد، یادگیری اسامی اعضای بدن، الگویابی و دید هندسی، تشخیص زمان روی ساعت‎های آنالوگ و دیجیتال، یادگیری تلفن‎های اضطراری و همچنین تقویت تمرکز، سرعت عمل، حافظه و مهارت تفکر حل مسئله می‎پردازند. برنامه به زبان فارسی و انگلیسی طراحی شده‎ است و کودک می‎تواند محتوای آموزشی برنامه را به زبان انگلیسی نیز بیاموزد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی‎ها به شکل ساده‌ای طراحی شده‎اند تا برای کودکان به راحتی قابل استفاده باشند اما در شروع هر بازی در صورت لزوم به در اختیار داشتن توضیح چگونگی انجام بازی شرح کوتاه و مختصری از آن در پایین صفحه نوشته می‎شود که همراهی والدین با کودک در این بخش لازم خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

بازی قطار شادی مجموعه‎ای سرگرم‎کننده و آموزشی است. در ابتدا تصویر یک قطار شانزده واگنی نمایش داده می‎شود که هر یک از واگن‎ها بازی‎هایی با هدف‎ آموزشی متفاوت دارند. مفاهیمی مثل نشان دادن زمان روی ساعت، ‌تقویت حافظه‎ی تصویری کودک، اشکال هندسی، آموزش نام اعضای بدن، خواندن و نوشتن صحیح اعداد و تمرین توالی آن‎ها در قالب بازی‌های مختلف در اختیار کودک قرار داده می‎شوند. پازل‎های ساده و متنوعی نیز جهت افزایش تمرکز و مهارت تفکر حل مسئله‎ی کودک در برنامه وجود دارند. بخشی تحت عنوان تلفن در بین بازی‎ها دیده می‎شود که علاوه بر آموزش اعداد، شماره‌های اضطراری مانند پلیس و اورژانس را به کودکان یاد می‎دهد. کودک می‎تواند با قرار‎گیری در بخش رنگ‎آمیزی تصاویر خلاقیت خود را پرورش دهد و همچنین برای سرگرم شدن بازی معروف مار‎و‎پله‎ی مجموعه را انجام دهد. این برنامه مجموعه‎ی بسیار متنوع با طراحی‌های کارتونی و فضایی کودکانه است که مطالب کاربردی و پایه‎ای را به زبان ساده و قابل فهم به کودکان و خردسالان انتقال می‎دهد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۲.۶.۱ Android در تاریخ ۹۹/۳/۱۹ نوشته شده است.

کیفیت

این بازی کیفیت بسیار خوبی در طراحی خود دارد. تنوع زیادی در تصاویر و موضوعات آموزشی بازی‌ها وجود دارد. موسیقی پس‌زمینه در عین هیجان‎بخشی و شادی، کودکانه است. رنگ‎های زیبا و استفاده از واگن‎های قطار برای دسته‎بندی موضوعات باعث جلب نظر کودک خواهد شد.

مصرف گرایی

در صورت اتصال دستگاه به اینترنت در نوار پایینی صفحه تبلیغاتی نمایش داده می‌شود که برای حذف آن‎ها و همچنین دریافت سکه و ثبت امتیازات داخل برنامه می‎توان از خرید درون برنامه‎ای استفاده کرد.

حریم خصوصی

بازیکن برای دسترسی به بازی‌های این مجموعه ملزم به موافقت با برقراری و مدیریت کردن تماس‌ها و همچنین دسترسی برنامه به عکس‎ها، پوشه‎ها و محتوای رسانه‎ی دستگاه هوشمند خود است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 35
نسخه تست شده روی اندروید ۲.۶.۱
واحد پول رایگان
ناشر آرا اوحانیان