لایو بوک - آموزش گام‌به‌گام با AR

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش تمام مقاطع تحصیلی به وسیله ویدیو به همراه آزمون و متن کامل کتاب‌ها

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برنامه ساختار طبقه‌بندی شده و ساده‌ای دارد. دانش‌آموز با انتخاب مقطع، رشته و کتاب مورد نظر خود به راحتی از مطالب آموزشی هر فصل از کتاب‌ها استفاده می‌کند.
  این برنامه تمام مطالب کتاب‌های درسی از تمام مقاطع و تمام رشته‌ها حتی فنی و حرفه‌ای را بازآموزی می‌کند. برای هر فصل بیش از شش ویدیو از اساتید مختلف قرار داده شده است و برای هر مطلب نمونه سؤالات آزمون مدارس و آزمون‌های آزمایشی وجود دارد. همچنین با اسکن کردن هر صفحه نکات مهم هر صفحه به طور مجزا به دانش‌آموز ارائه می‌شوند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه‌ی کمک آموزشی، یک برنامه‌ی جامع شامل تمام کتاب‌های درسی از اول دبستان تا دوازدهم و برای تمام رشته‌های تحصیلی است. برنامه ساختار منظم و طبقه‌بندی شده‌ای دارد تا دانش‌آموز بتواند به راحتی مقطع، رشته‌ی تحصیلی و کتاب مورد نظر خود را انتخاب کند. بعد از انتخاب، کتاب در صفحه‌ی مجزایی باز می‌شود به طور مثال اگر کتاب انتخابی زیست‌شناسی پایه‌ی دهم باشد صفحه‌ای شامل فهرست کتاب زیست باز می‌شود. تا اینجا همه چیز مشابه در اختیار داشتن یک کتاب دیجیتال است اما در برنامه بخش‌های دیگری هم وجود دارد. دانش‌آموز با انتخاب فصل مورد نظرش وارد صفحه‌ای می‌شود که در آن چندین ویدیوی آموزشی وجود دارد که به وسیله‌ی اساتید مختلف آموزش داده‌ شده‌اند. در همین بخش نمونه سؤالات امتحانی مختلفی نیز از بخش تدریس شده وجود دارد تا دانش‌آموز با انجام آن آموخته‌های خود را محک بزند. در بخشی به نام دوربین، دانش‌آموزان می‌توانند با گرفتن دوربین دستگاه هوشمند خود روی صفحه‌ای از متن کتاب درسی، نکات مهم موجود در آن را مشاهده کنند. در بخش نهایی نیز کتاب درسی کامل با فرمتpdf و با کیفیت بسیار عالی و رایگان قابل دانلود است. تمام مطالب برنامه به صورت رایگان در اختیار تمام دانش‌آموزان قرار می‌گیرد و می‌تواند برای روزهایی که آموزش به صورت مجازی انجام می‌شود یا برای دانش‌آموزانی که علاقه‌مندند تا مطالب آموخته شده به وسیله‌ی معلم‌های خود را از زبان چند معلم دیگر نیز بیاموزند مفید باشد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی1.3.26 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۹ نوشته شده است.

  کیفیت

  برنامه بسیار جامع است و تمام مقاطع تحصیلی و رشته‌ها را شامل می‌شود. ویدیوهایی که برای هر فصل وجود دارد با تدریس چند استاد هستند که هر کدام کیفیت نمایشی بسیار خوبی دارند و بسیار کامل و دقیق مطالب را آموزش می‌دهند. بخش نمونه سؤالات امتحانی نیز تنوع زیادی دارد تا توجه دانش‌آموزان را به بخش‌های متفاوت متن جلب کنند. نکات مهمی که با اسکن صفحه‌ی کتاب نمایش داده می‌شود به یادگیری دقیق‌تر مطلب کمک زیادی کرده و متن‌ کامل کتاب‌ها نیز کیفیت عالی دارند. نکته‌ی بسیار مهم و مثبت برنامه رایگان بودن آن است که از این طریق امکان دسترسی تمام دانش‌آموزان به تمام موارد آموزشی را فراهم کرده است.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در بخش ویدیوهای آموزشی از آموزش اساتیدی از کانون فرهنگی آموزش نیز استفاده شده است که البته استفاده از آن‌ها رایگان است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از برنامه نیاز به اینترنت دارد همچنین برای ورود نیاز به قرار دادن شماره‌ی موبایل کاربر است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول ریال
  طبقه بندی آموزشی
  ارز ریال