ماروپله آنلاین (مارپله)

بررس متن: پریا کنکاشور

9+ 6 تا 9 با همراهی والدین

انجام بازی قدیمی مارپله به‌صورت آنلاین

ناشر: سین سین

ماروپله آنلاین (مارپله)

9+
6 تا 9 با همراهی والدین

انجام بازی قدیمی مارپله به‌صورت آنلاین

ناشر: سین سین

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
کودکان به‌راحتی می‎توانند با ریخته شدن هر باره‎ی تاس حس شکست و پیروزی را حس کنند و با رفتن بر روی مار یا نردبان ناامید یا هیجان‌زده شوند.
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
حرکات بازی به‌صورت خودکار صورت می‎گیرد و بازیکن بیشتر در نقش ناظر بازی قرار دارد. تنها حرکت بازیکن ریختن تاس و انتظار برای دیدن عدد روی آن است.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی بازسازی‎شده‎ی بازی رومیزی آشنا و قدیمی مارپله است. بازی به دو صورت آفلاین و آنلاین قابل‌اجرا است. در حالت آفلاین هیچ نیازی به اینترنت وجود ندارد و کودک با سه حریف مجازی بازی را انجام می‎دهد؛ در حالی که در حالت آنلاین حریف یک بازیکن واقعی است. برای شروع هر یک از بازیکنان به‌نوبت تاس می‎ریزند و به تعداد عدد نشان داده‌شده بر روی نقشه بازی حرکت می‌کنند. نقشه علاوه بر عدد تصاویری از مار و نردبان دارد که به‌طور تصادفی در بین خانه‌های نقشه پخش‌شده‌اند. قرار گرفتن بر روی مارها به معنای سقوط به سمت پایین و نردبان به معنای بالا رفتن ناگهانی است. بازیکنی که اول به انتهای مسیر برسد برنده‎ی بازی است. این بازی عموماً به‌صورت چهار نفرِ برگزار می‌شود و در حالت آنلاین بازیکن با اتصال به سرور بازی با ۳ کاربر دیگر وارد رقابت می‎شود. از ویژگی‎های این بازی قابلیت تشکیل گروه دوستانه و رقابت درون‌گروهی است. همچنین رویدادهای دوره‎ای و روزانه نیز در بازی طراحی‌شده‌اند تا جذابیت و هیجان موجود را افزایش دهد. از آنجایی که بازیکنان به‌راحتی احساس خود را در قالب شکلک‎های از پیش تعیین‌شده ارسال می‎کنند، بهتر است والدین نظارتی در حالت آنلاین بازی داشته باشند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.0.6 Android در تاریخ ۹۷/۱۲/0۸ نوشته‌شده است.

کیفیت

استفاده از تصاویر جدید همراه با حفظ حالت قدیمی ازجمله موفقیت‎های ظاهری این بازی محسوب می‎شود. تصاویر کارتونی همگی از کیفیت بالایی برخوردارند. تصاویر پروفایل کاربران فانتزی و قابل‌تغییرند و موسیقی متن با ساختار یکنواخت بازی هماهنگی دارد.

مصرف گرایی

برای وارد شدن به بعضی از قسمت‌ها نیاز به تعداد سکه معینی است که با خرید درون برنامه تأمین می‌شود. همچنین برای به دست آوردن امتیاز بیشتر بازیکنان می‎توانند تبلیغات ویدیو تماشا کنند.

حریم خصوصی

جهت شرکت در بازی آنلاین دستگاه هوشمند باید به اینترنت متصل باشد. همچنین در صورت اجازه کاربر بازی به مکان جغرافیای دستگاه هوشمند دسترسی پیدا می‌کند. برای وارد شدن به برخی از رویدادهای بازی اتصال به ‌حساب کاربری گوگل اجباری است.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 33
نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۶
واحد پول رایگان
ناشر سین سین