ماهرخ (حدس کلمه)

بررس متن: پریا کنکاشور

7+

ساختن کلمات جدول متقاطع به استفاده از حروف نامرتب

ناشر: پاز استودیو

ماهرخ (حدس کلمه)

7+

ساختن کلمات جدول متقاطع به استفاده از حروف نامرتب

ناشر: پاز استودیو

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
اگرچه این بازی با هدف یادگیری و آموزش طراحی نشده است، اما کودکان در حین استفاده از آن با کلمات جدید آشنا می‎شوند و قدرت تمرکز خود را تقویت می‎کنند. مراحل بالاتر فرصتی برای تمرین ضرب‌المثل‌ها و اشعار توسط نوجوانان به‌حساب می‎آید.
محتوای بومی و فرهنگی
تصاویر، شخصیت‎ها و موسیقی متن با نگاهی به فرهنگ و سنت ایرانی طراحی‌شده‌اند.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
با انتخاب حروف توسط بازیکن، کلمات جدید ساخته می‎شود. چالش اصلی این بازی در پیدا کردن کلمات است و کار با بازی و ساخت کلمات دشوار نیست. مراحل اولیه برای کودکان دبستانی مناسب‎اند ولی به‌مرور با افزایش مراحل و افزایش سطح دشواری آنها نیاز به کمک والدین حس می‎شود.
آنچه والدین باید بدانند

هدف از این بازی ساخت کلمات بیشتر با حروف مشخص در جدول متقاطع است. بازی بخش‎های مختلفی دارد که هرکدام حدود ۴۰۰ مرحله در خود دارند. در هر یک از مراحل تعدادی حروف به‌هم‌ریخته برای بازیکن به نمایش درمی‌آید تا با استفاده از آنها کلمات معناداری بسازد. هر مرحله یک یا چند کلمه اصلی دارد که با پیدا کردن آنها مرحله به پایان می‌رسد. در صورتی که کلمه‎ی ساخته‌شده معنادار باشد ولی جزء کلمات اصلی مرحله به‌حساب نیاید به‌عنوان امتیاز اضافی محاسبه می‎شود. مراحل اولیه شامل کلمات ساده و کوتاه می‎شود و با رسیدن به مراحل بالاتر این کلمات جای خود را به شعر و ضرب‌المثل‌ها می‌دهند. در هر مرحله بازیکن می‌تواند از کمک‌های موجود در بازی برای ساده کردن روند یافتن کلمات اصلی استفاده کند، فقط برای این کار باید از امتیازهای موجود بکاهد. چالش‎های روزانه برای افزایش حس وابستگی به بازی و خرید درون برنامه برای استفاده از راهنمایی‎های بیشتر نیز وجود دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 1.2.22 Android در تاریخ ۹۷/۱۲/۲۰ نوشته‌شده است.

کیفیت

ظاهر رنگارنگ بازی از کیفیت بسیار خوبی برخوردار است. حال و فضای روستایی در تصاویر مشاهده می‎شود و موسیقی متناسب با فضای بازی ساخته‌شده است. البته این رنگ و لعاب ایرانی در جریان اصلی بازی نادیده گرفته‌شده است.

مصرف گرایی

برای دریافت سکه‌های بیشتر بازیکن ملزم به دیدن تبلیغات ویدیویی است و بنر تبلیغاتی همیشه در پایین صفحه قرار دارد.

حریم خصوصی

با به موقعیت مکانی دستگاه هوشمند کاربر، محتوای مخاطبین و تماس‌های دستگاه دسترسی می‌خواهد که هیچ‌کدام برای کار با برنامه نیاز نیست.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 22
نسخه تست شده روی اندروید 1.2.22
واحد پول رایگان
ناشر پاز استودیو