مدرسه زبان شاد: آموزش انگلیسی

thumbnail
۷ سال به بالا
۴ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

آموزش اعداد و الفبای انگلیسی در فضایی شاد و سرگرم‌کننده

  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  در بخش بازی پس از تکمیل شدن پازل تصویر جان گرفته و تبدیل به یک ویدیو پویا می‌شود که این تبدیل می‌تواند برای کودکان باعث ایجاد شگفتی شود.
  اجرای این برنامه بسیار ساده بوده و تنها با انجام یک کلیک محتوا پخش می‌شود اما برای کودکانی که با زبان انگلیسی آشنا نیستند، استفاده از برنامه دشوار و تا حدی ناملموس خواهد بود چرا که زبان پیش فرض بازی انگلیسی است و تمام ترانه‌ها و توضیحات نیز به زبان انگلیسی انجام می‌شود. بنابراین اگر همراهی والدین در کنار آن‌ها نباشد کودک نمی‌تواند بهره لازم را از بازی ببرد.
  مجموعه‌ی این برنامه سعی دارد تا به کودکان خردسال الفبا و اعداد را بیاموزد. در عین حال با مثال‌هایی که برای آموزش الفبا زده می‌شود کودکان اسم حیوانات انگلیسی را نیز خواهند آموخت. علاوه بر این در بخش بازی کودک باید پازل را تکمیل کند که به مهارت حل مسئله و انطباق او بهبود خواهد بخشید. او همچنین می‌تواند شعرها و ترانه‌های جدیدی را به انگلیسی بیاموزد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  مدرسه زبان شاد یک برنامه‌ی آموزشی برای کودکانی است که تازه مشغول یادگیری الفبا شده‌اند. در این برنامه سعی شده تا با استفاده از فضای کارتونی، حیوانات نقاشی‌شده و همچنین موسیقی و ترانه این آموزش به کودکان ارائه شود. برنامه در فهرست خود سه بخش شامل الفبا، بازی و قصه و شعر و آهنگ دارد. در بخش الفبا تمام الفبای انگلیسی در یک زمینه نقاشی‌شده تک به تک نوشته شده‌اند با انتخاب هر حرف شکل نوشتاری آن حرف دیده شده و تصویر یک حیوان نیز که اسم او با آن حرف انگلیسی آغاز می‌شود در پس‌زمینه دیده می‌شود. سپس گوینده خانوم به زبان انگلیسی حرف را با این جمله تلفظ می‌کندe : مثلelephant و به همین ترتیب تمام حروف الفبای انگلیسی به کودک آموزش داده می‌شود. بخش بعدی بازی و قصه است که در آن تصویری نقاشی‌شده و رنگی وجود دارد که برخی بخش‌های آن مانند پازل خالی هستند. کودک با انجام عمل تطابق قطعه‌های برداشته شده را سر جای اصلی خود قرار می‌دهد. تصویر بعد از تکمیل شدن تبدیل به ویدیوی کوتاه کارتونی می‌شود و تمام اجزای آن شروع به حرکت کرده و شعری در پس زمینه آن خوانده می‌شود. بخش آخر نیز شعر و آهنگ نام دارد که در آن ویدیوهای بسیار شاد و جذاب برای آموزش الفبا و اعداد قرار گرفته که با زبان ترانه و با شخصیت‌های حیوانی با مزه جذاب آواز می‌خوانند. در تمام این سه بخش محتواهایی وجود دارد که فقط با انجام خرید درون برنامه‌ای فعال می‌شوند. به دلیل زبان پیش فرض انگلیسی و عدم وجود زیرنویس و یا دوبله فارسی استفاده از این برنامه برای کودکان غیر انگلیسی زبان حتماً نیازمند همراهی والدین خواهد بود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۰.۴ Android در تاریخ ۱۴۰۱/۸/۲۳ نوشته شده است.

  کیفیت

  این برنامه دارای محتوای صوتی و تصویری متنوعی است که در هر بخش آن از شخصیت‌های زیبا و دلنشین کارتونی و حیوانی استفاده شده که تصاویر را برای کودکان جذاب می‌کند. در بخش‌هایی که گوینده در آن‌ها صحبت می‌کند صدای بسیار دلنشین یک خانم شنیده می‌شود که به آرامی به کودک آموزش می‌دهد. همچنین، در بخش ترانه‌ها موسیقی‌های شاد و کودکانه وجود دارد و تصاویر بخش بازی نیز بسیار با کیفیت، رنگارنگ و پر از جزئیات فانتزی از اشیایی که کودکان به آنها علاقه دارند است مثل بادکنک، چرخ و فلک و خوراکی که در مجموع، فضای بازی را جذاب و در عین حال بدون ایراد پیش می‌برند.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای استفاده کامل از تمام بخش‌های بازی لازم است نسخه کامل آن خریداری شود. همچنین، تبلیغ دو بازی مشابه ساخته شده توسط شرکت سازنده در فهرست برنامه وجود دارد و تبلیغات ویدیوی نیز در بین استفاده نمایش داده می‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک دسترسی به صفحه اینستاگرام برنامه در فهرست قرار گرفته است

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۰.۴
  واحد پول رایگان
  ناشر استار گیمز
  پلتفرم Android
  طبقه بندی آموزشی
  مهارت سواد زبان خارجی
  ارز رایگان