مزرعه شمالی

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۶ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید
تولید محصولات دامی و کشاورزی با هدف تأمین محصولات موردنظر اهالی محله
  بررس متن: حامد داوری

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ایفای نقش در بازی می‎تواند همانند بازی‎های شغلی برای کودکان معنادار باشد.
  در همان ابتدای شروع بازی نحوه‎ی انجام بازی توسط شخصیت ننه‌جون به بازیکن آموزش داده می‌شود و تمامی گزینه‎های موردنیاز بازیکن در اطراف صفحه بازی پراکنده‌شده است و بازی درواقع منوی به خصوصی ندارد. البته کار با بازی برای گروه سنی پیشنهادی دشوار نیست به خصوص که زبان اصلی برنامه فارسی است.
  این بازی آموزش‌هایی در رابطه با بعضی مواد خوراکی دارد که برای مثال هر کدام از چه مواد اولیه‌ای تشکیل شده‎اند یا تغذیه حیوانات مختلف چیست و چه محصولاتی را در اختیار بازیکن می‌گذارند. به‌طورکلی بازی در مورد کشاورزی و دامداری به‌صورت مختصر آموزش‎هایی را می‌دهد. کودکان در جریان بازی مدیریت منابع مالی و غیرمالی را تمرین می‎کند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.
  در این بازی بازیکن مدیریت و مسئولیت یک مزرعه را بر عهده دارد و باید برای پیشرفت در بازی به وظایف خود که توسط شخصی به نام ننه‌جون بازگو می‌شود عمل کند و انتظارات اهالی مزرعه‌ را برآورده کند. بازیکن باید با توجه به پول‌ و پس‌اندازهای خود محصولاتی را در زمین‎های زراعی خود کاشت و برداشت کند و سفارش‌ها اهالی محله را هر چه زودتر به آنها تحویل دهد. برای تولید سفارش‌ها باید مواد اولیه را از طریق زمین‎های زراعی و حیوانات در کارگاه‌های فرآوری و نانوایی و ساختمان‎های دیگر به محصولات موردنیاز تبدیل کند. در عین حال بازیکن باید به بودجه‎ی خود (الماس و سکه) و همچنین ظرفیت انبار توجه کند. بازیکن می‌تواند بعضی از محصولات اضافی خود را برای فروش بگذارد تا توسط سایرین به‌صورت آنلاین خریداری شود. همچنین می‌تواند در قسمتی به نام اتحادیه در محله‎ی خود عضو شود و از محصولات دیگران مطلع شود. آموزه‎های غیرمستقیمی در محتوای بازی قرار دارد و هیچ خشونتی در محتوای بازی مشاهده نشده است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی در تاریخ 98/05/16 نوشته‌شده و برمبنای نسخه Android 0.9.0.0 است.

  کیفیت

  تصاویر و پس‌زمینه‌های بازی گرافیک نسبتاً خوبی دارند و رنگ‌های به‌کاررفته در آنها محیط بازی را بسیار شاداب کرده است. موسیقی بازی نیز متناسب با سبک بوده و مزاحمتی برای بازیکن ایجاد نمی‌کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.
  در این بازی خرید درون برنامه‌ای برای دریافت سکه و الماس بیشتر وجود دارد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.
  بازی به‌صورت آنلاین اجرا می‌شود.

  مشخصات برنامه

  نسخه تست شده روی اندروید ۰.۹.۰.۰