معماها‌ی قرآنی،چیستان و معما مذهبی

بررس متن: پریا کنکاشور

5+

سوالات جامع در مورد موضوعات مختلف مذهبی با پاسخ‌هایی از قرآن کریم

ناشر: تاپ دیتا

معماها‌ی قرآنی،چیستان و معما مذهبی

5+

سوالات جامع در مورد موضوعات مختلف مذهبی با پاسخ‌هایی از قرآن کریم

ناشر: تاپ دیتا

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این برنامه اطلاعات زیادی از موضوعات قرآنی در اختیار کاربران قرار می‌دهد‌. این اطلاعات هم باعث آشنایی با کلیت و ساختار قرآن و اطلاعاتی از جمله تعداد آیات و احزاب و... میشود و هم مفاهیم جزئی‌تر و تخصصی‌تری از جمله شان نزول آیات و دسته‌بندی سوره‌ها و مفاهیم آن‌ها را شامل می‌شود.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
برای استفاده از این برنامه کافیست تا بعد از ورود به فهرست، دسته‌بندی مورد نظر را لمس کرده تا سوالات آن نمایان شوند. همچنین پاسخ سوالات نیز در یک دسته با همان عنوان در پایین سوالات قرار داده شده است. این برنامه ساختار بسیار واضح و ساده‌ای داشته و استفاده از آن بدون هیچگونه پیچیدگی خاصی انجام می‌شود.
آنچه والدین باید بدانند

این برنامه به طراحی سوالاتی با محوریت قرآن پرداخته است که باعث شناخت دقیق‌تر و آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان با محتوای آن میشود. این سوالات تعدد بسیاری داشته و بالغ بر ۱۰۰ سوال متفاوت در موضوعات مختلف‌ را شامل می‌شو‌د. سوالات دسته‌بندی موضوعی خاصی نداشته و به طور پراکنده مطرح شده‌اند. هر ده سوال در یک دسته قرار گرفته و پاسخ آن‌ها نیز در یک دسته‌ی مجزا دقیقا پایین دسته‌ی سوالات در فهرست اصلی قرار داده شده است. با ورود به هر دسته، ده سوال مختلف دیده می‌شود که بدون هیچ گونه طراحی و یا تصویرگری خاصی زیر هم نوشته شده‌اند. سوالاتی از قبیل قرآن چند سوره دارد و یا چند بسم‌الله در آن بکار رفته تا سوالاتی جزئی‌تر و مفهمومی‌تری همچون نام سوره‌ای که نماد آهن است در این مجموعه دیده می‌شود. این سوالات در دسته‌های ابتدایی کلی‌تر هستند و به مرور در دسته‌های بعدی تخصصی‌تر خواهند شد. به طور مثال به سوالاتی از قبیل چه سوره‌هایی به حوامیم معروفند و یا کدام سوره‌ها شان نزول یکسانی داشته و باهم نازل شده‌اند خواهد رسید. با توجه به وجود پاسخ برای تمام سوالات کاربر با تکرار مطالعه آن‌ها می‌تواند اطلاعات و جزئیات زیادی درمورد این کتاب آسمانی کسب کند. منبع طراحی و پاسخ این سوالات سایت بیتوته و سایت معماهای قرآنی ذکر شده ‌است. در انتهای برنامه نیز متن آیت‌الکرسی، زیارت عاشورا و جزء سی‌‌ام قرآن کریم به طور کامل قرار داده شده‌ است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی Android ۷۱.۰ در تاریخ ۹۹/۲/۲۵ نوشته شده است.

کیفیت

طراحی و فضاسازی برنامه بسیار ساده و ابتدایی است. نوشته‌ها بدون کادربندی پشت ‌سر هم قرار گرفته‌اند و مطالب بدون انسجام خاصی دسته‌بندی شده‌اند. در دسته‌های اولیه پاسخ‌ها جامع‌تر و با توضیحات بیشتری نوشته شده‌اند. استفاده از یک رنگ در تمام بخش‌ها و عدم وجود جلوه‌های زیبایی بخش و ساختار خشک و یکنواخت برنامه از جذابیت آن برای کاربر می‌کاهد.

حریم خصوصی

بعد از بارگذاری برنامه هشداری برای دستگاه کاربر ارسال می‌شود که بعد از نصب، این برنامه قادر به پیگیری و موقعیت‌یابی دستگاه کاربر خواهد بود.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 5
نسخه تست شده روی اندروید 71
واحد پول رایگان
ناشر تاپ دیتا
اقتباس قرآن کریم