میشا و کوشا (اول تا پنجم دبستان)

thumbnail
۱۰ سال به بالا
۷ تا ۱۰ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

مجموعه‎ی کمک درسی مقطع ابتدایی

سال: 2018
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  استفاده از این برنامه بسیار ساده و از نظر محتوایی متناسب با کودکان ۷ الی ۱۲ سال طراحی‌شده است. دانش‌آموز با انتخاب پایه تحصیلی خود و انتخاب درس مدنظر خود می‌تواند از امکانات آموزشی مربوط به آن بخش استفاده نماید.
  این بازی سعی کرده تا مانند کتاب کمک آموزشی کلیه مفاهیم موجود در کتاب‎های درسی را به کودک بیاموزد. در این برنامه با استفاده از داستان، موسیقی و بازی مفاهیمی آموخته شده در مدرسه به زبانی کودکانه و جذاب ارائه می‎شود تا با تمرین بیشتر بر روی محتوای درسی تسلط ایجاد شود. به طور حتم این برنامه جایگزین محتوای کتاب درسی و مدرسه نمی‎شود ولی به عنوان پایگاه تمرین و تکرار کارایی بسیار خوبی دارد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  میشا و کوشا یک برنامه‎ی آموزشی و کمک‌درسی برای کودکان مقطع دبستان است. در این برنامه تمام کتب درسی هر مقع به همراه کلیه دروس آن وجود دارد. این نسخه جهت معرفی برنامه ساخته‌شده و ۵ درس ریاضی و ۲ درس علوم آن به‌طور نمونه و رایگان در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. پس از ورود به بازی و انتخاب مقطع تحصیلی تمام دروس آن مقطع نمایان می‌شوند و دانش‌آموز با انتخاب هر درس به‌طور مثال ریاضی، درس سوم می‌تواند ویدیوی کارتونی مشاهده کند که محتوای درس طی داستانی کوتاه به او آموزش داده می‌شود. پس از فراگرفتن مطلب با انتخاب بخش بازی، محتوای تدریس شده در قالب بازی‌هایی ارائه می‌شوند که هم جنبه تمرینی و هم جنبه سرگرمی دارند. برای دانش‌آموزانی که علاقه به حل مسائل فراتر از حد کتاب دارند، بخشی با عنوان تیزهوشان طراحی‌شده که حاوی سؤالات دشوارتری است. در این برنامه علاوه بر آموزش و تمرین محتوای کتب درسی، بخش‌های سرگرم‌کننده نیز وجود دارد که دانش آموزان را به درس علاقه‌مند می‎کند. تمامی شعرهای کتاب فارسی به‌صورت ترانه قابل دانلودند و وجود شخصیت‌های کارتونی یادگیری را برای کودکان جذاب می‌کند. علاوه بر بخش‌های موجود، بخشی تحت عنوان تکلیف‎ساز وجود دارد که با واردکردن نام درس و تعداد سؤالات موردنیاز، سؤالات امتحانی گوناگونی برای دانش‌آموز طراحی می‌کند که برای ایام امتحانات بسیار کارآمد است. در بخش دیکته نیز اولیا می‌توانند با انتخاب محدوده موردنظر خود به تعداد لغات زیادی جهت گفتن دیکته دست یابند یا از قابلیت دیکته‎ی برنامه به صورت خودکار استفاده کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 4.6.0 Android در تاریخ ۹۸/0۷/۱۲ نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این برنامه دارای فضای فانتزی، جذاب و متنوعی برای کودکان است. استفاده از بازی برای انتقال مفاهیم و تنوعش می‎تواند آموختن را برای کودکان ساده‌تر و لذت‎بخش کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  این نسخه از برنامه جهت معرفی ساخته‌شده و برای استفاده کامل از آن می‌بایست نسخه اصلی را به قیمت 39.000 تومان خریداری کرد. همچنین برای برخی بخش‌ها بازیکن باید فایل مربوطه را دانلود نماید.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  این برنامه درخواست دسترسی به پوشه‌ها، عکس‌ها و رسانه‌های موجود در دستگاه هوشمند را می‎دهد و همچنین تقاضا می‌کند تا بتواند تلفن‌های دستگاه را مدیریت کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۴.۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Misha & Koosha
  سال انتشار ۲۰۱۸
  ارز رایگان