میشا و کوشا (اول تا پنجم دبستان)

بررس متن: پریا کنکاشور

10+ 7 تا 10 با همراهی والدین

مجموعه‎ی کمک درسی مقطع ابتدایی

ناشر: Misha & Koosha سال انتشار: 2018

میشا و کوشا (اول تا پنجم دبستان)

10+
7 تا 10 با همراهی والدین

مجموعه‎ی کمک درسی مقطع ابتدایی

ناشر: Misha & Koosha

سال انتشار: 2018

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
این بازی سعی کرده تا مانند کتاب کمک آموزشی کلیه مفاهیم موجود در کتاب‎های درسی را به کودک بیاموزد. در این برنامه با استفاده از داستان، موسیقی و بازی مفاهیمی آموخته شده در مدرسه به زبانی کودکانه و جذاب ارائه می‎شود تا با تمرین بیشتر بر روی محتوای درسی تسلط ایجاد شود. به طور حتم این برنامه جایگزین محتوای کتاب درسی و مدرسه نمی‎شود ولی به عنوان پایگاه تمرین و تکرار کارایی بسیار خوبی دارد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
استفاده از این برنامه بسیار ساده و از نظر محتوایی متناسب با کودکان ۷ الی ۱۲ سال طراحی‌شده است. دانش‌آموز با انتخاب پایه تحصیلی خود و انتخاب درس مدنظر خود می‌تواند از امکانات آموزشی مربوط به آن بخش استفاده نماید.
آنچه والدین باید بدانند

میشا و کوشا یک برنامه‎ی آموزشی و کمک‌درسی برای کودکان مقطع دبستان است. در این برنامه تمام کتب درسی هر مقع به همراه کلیه دروس آن وجود دارد. این نسخه جهت معرفی برنامه ساخته‌شده و ۵ درس ریاضی و ۲ درس علوم آن به‌طور نمونه و رایگان در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد. پس از ورود به بازی و انتخاب مقطع تحصیلی تمام دروس آن مقطع نمایان می‌شوند و دانش‌آموز با انتخاب هر درس به‌طور مثال ریاضی، درس سوم می‌تواند ویدیوی کارتونی مشاهده کند که محتوای درس طی داستانی کوتاه به او آموزش داده می‌شود. پس از فراگرفتن مطلب با انتخاب بخش بازی، محتوای تدریس شده در قالب بازی‌هایی ارائه می‌شوند که هم جنبه تمرینی و هم جنبه سرگرمی دارند. برای دانش‌آموزانی که علاقه به حل مسائل فراتر از حد کتاب دارند، بخشی با عنوان تیزهوشان طراحی‌شده که حاوی سؤالات دشوارتری است. در این برنامه علاوه بر آموزش و تمرین محتوای کتب درسی، بخش‌های سرگرم‌کننده نیز وجود دارد که دانش آموزان را به درس علاقه‌مند می‎کند. تمامی شعرهای کتاب فارسی به‌صورت ترانه قابل دانلودند و وجود شخصیت‌های کارتونی یادگیری را برای کودکان جذاب می‌کند. علاوه بر بخش‌های موجود، بخشی تحت عنوان تکلیف‎ساز وجود دارد که با واردکردن نام درس و تعداد سؤالات موردنیاز، سؤالات امتحانی گوناگونی برای دانش‌آموز طراحی می‌کند که برای ایام امتحانات بسیار کارآمد است. در بخش دیکته نیز اولیا می‌توانند با انتخاب محدوده موردنظر خود به تعداد لغات زیادی جهت گفتن دیکته دست یابند یا از قابلیت دیکته‎ی برنامه به صورت خودکار استفاده کنند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ی 4.6.0 Android در تاریخ ۹۸/0۷/۱۲ نوشته‌شده است.

کیفیت

این برنامه دارای فضای فانتزی، جذاب و متنوعی برای کودکان است. استفاده از بازی برای انتقال مفاهیم و تنوعش می‎تواند آموختن را برای کودکان ساده‌تر و لذت‎بخش کند.

مصرف گرایی

این نسخه از برنامه جهت معرفی ساخته‌شده و برای استفاده کامل از آن می‌بایست نسخه اصلی را به قیمت 39.000 تومان خریداری کرد. همچنین برای برخی بخش‌ها بازیکن باید فایل مربوطه را دانلود نماید.

حریم خصوصی

این برنامه درخواست دسترسی به پوشه‌ها، عکس‌ها و رسانه‌های موجود در دستگاه هوشمند را می‎دهد و همچنین تقاضا می‌کند تا بتواند تلفن‌های دستگاه را مدیریت کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 36
نسخه تست شده روی اندروید 4.6.0
حداقل نیازمندی اندروید ۴.۰ یا بالاتر
واحد پول رایگان
ناشر Misha & Koosha
سال انتشار 2018