نزدیکا

thumbnail
۱۶ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

شبکه اجتماعی برای به اشتراک‌گذاری عکس‎های شخصی با دوستان و افراد نزدیک ازنظر مکانی

سال: 1397
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  ویدیوها و تصاویر بخش جست‎وجو شامل هر نوع تصویر جنسی، برهنگی، رفتار‎های غیراخلاقی، پوشش‎های نامتعارف و ... است. افراد در ویدیوها ممکن است از لغات زشت و توهین‌آمیز مانند فحش، اشاره به اندام جنسی، ناسزا، توهین‎های جنسی یا قومیتی و ... استفاده کنند.
  درک روش استفاده از برنامه به مهارت به خصوصی نیاز ندارد و کاربران آشنا با فضاهای مشابه به‌راحتی می‎توانند با سازوکار این برنامه نیز آشنا شوند. برای بهتر کردن نوع ارتباط با مخاطبین باید تمرین بیشتری داشت و از بخش‎ها و گزینه‎های جزئیات برنامه استفاده کرد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این برنامه نوعی شبکه‎ی اجتماعی و پیام‎رسان ایرانی است که برای ارسال عکس و ویدیو است. ویژگی متفاوت این برنامه تأکید آن بر روی موقعیت جغرافیایی افراد است تا علاوه بر دوستان و آشنایان امکان برقراری ارتباط با افرادی که ازنظر جغرافیایی در منطقه کاربران قرار دارند نیز فراهم شود. پست‎ها قابلیت عمومی و خصوصی شدن دارند و بخش جست‎وجو برای پیدا کردن پست‎های ناآشنا و پرمخاطب است. کاربران برنامه با واردکردن اطلاعات اولیه خود حساب کاربری می‎سازند و تنظیمات بسیاری برای ایمن‎تر کردن و رسیدن به مخاطبین بهتر در برنامه طراحی‌شده است. بخش‎های برنامه شامل بخش ارسال پست، مکالمه، جست‎وجو و خرید است. بیشتر محتوای مشاهده‌شده در این برنامه شامل توهین به اشخاص خاص، اشارات جنسی، نمایش بدن و برهنگی، توهین‎های قومیتی، انواع فحش و ناسزا و موارد غیراخلاقی دیگر است که در دنیای کودکان و نوجوانان جای ندارد. امکانات مختلفی برای ایمن شدن داده‎های در دسترس وجود دارد، اما کماکان راهی برای بستن محتوای نامناسب وجود ندارد. برای ساخت حساب کاربری و استفاده از برنامه به اطلاعات و دسترسی‎های اجباری بسیاری زیادی نیاز است. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی برنامه و وب‎سایت اصلی آن را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‎ی 9.0.1 Android در تاریخ 97/09/25 نوشته‎شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  کار با برنامه به خرید اشتراک نیاز دارد و بسیاری از پست‎های داخل برنامه برای فروش کالا یا ارائه خدمات است.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در ابتدا برای کار با برنامه اطلاعات فردی نام و آدرس ایمیل گرفته می‎شود و در صورت تمایل می‎توان شرحی از علایق را نیز بعداً به اطلاعات اولیه وارد کرد. دسترسی به موقعیت جغرافیایی، لیست مخاطبین و دوربین به اجازه‎ی کاربر نیاز دارد. در بخش تنظیمات امکان مشاهده‎ی افرادی که وارد پروفایل شخصی شده‎اند وجود دارد و می‎توان تغییراتی در ایمن کردن و خصوصی‎تر کردن محتوای برنامه مانند بستن زمان آنلاین بودن، انجام داد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۹.۰.۱
  واحد پول رایگان
  ناشر آدران
  سال انتشار ۱۳۹۷
  ارز رایگان