هارمونی (پازل تقارن)

thumbnail
۱۰ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پیدا کردن نقاط روشن با توجه به قرینه‎شان در سمت دیگر آینه

سال: 1397
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  فهم بازی در مراحل ابتدایی با زمان‎بری همراه خواهد بود، اما به راحتی با تمرین چندین مرحله‎ی اول تسلط لازم برای اتمام تمام مراحل به دست می‎آید. ظاهر ساده‎ی بازی به درک سریع‎تر و راحت بازی کمک می‎کند ولی کماکان برای درک روش انجام بازی سواد و دانش مفهوم تقارن الزامی است.
  کودکان و نوجوانان می‎توانند در این بازی تفکر انتزاعی و تحلیلی خود را تقویت کنند. تغییر دائمی تصاویر و تفاوت جایگاه آینه در هر مرحله به کودکان کمک می‎کند تا ذهن خود را منعطف کنند و بتوانند راه‎حل پازل را پیدا کنند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی هارمونی از مجموعه بازی‎های مینیمال‎ با پیروی کردن از اصول تقارن است. در ابتدای هر مرحله الگوی اولیه‎ای در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد و بر اساس جایگاه آینه‎ها حالت متقارن تمام نقاط رنگی به دست می‎آید. ثابت بودن نقاط رنگی و جایگاه آینه‎ها اگرچه بازی را ساده می‎کند، اما به تقویت تفکر تحلیلی کودکان و نوجوانان نیز کمک می‎کند. مرحله انتهایی با تغییر جایگاه دائمی آینه‎ها الگویی متفاوت و بزرگ‎تر پدیدار می‎شود و در عین‎ حال چالش بازی را نیز افزایش می‎دهد. موسیقی متن بازی از ویژگی‎ها برجسته‎ی آن به شمار می‎آید که به حفظ آرامش و تمرکز بازیکنان کمک می‎کند. خرید درون برنامه‎ی بازی برای کسب راهنمایی مراحل و حذف تبلیغات بوده و فشار زیادی برای استفاده از آن وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‎ی 2.2 Android در تاریخ 97/06/13 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  این بازی با توجه به ساختار ساده خود و محیط آرام فرصت تمرکز کردن را به بازیکنان می‎دهد. هیچ شخصیتی در بازی طراحی نشده است، اما موسیقی متن هر بخش از مجموعه مراحل به نوعی داستانی را در پس‎زمینه‎ی خود دارد. انتخاب هر نقطه از صفحه باعث پخش شدن مجموعه‎ای از نت‎های موسیقیایی می‎شوند که در مرحله آخر تبدیل به موسیقی کامل می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  تبلیغات ویدیویی برای گرفتن راهنمایی در مراحل ارائه می‎شود که با پرداخت هزینه درون برنامه قابل‌حذف شدن است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۲
  سال انتشار ۱۳۹۷