هزار داستان شهرزاد

thumbnail
۹ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

ساختن کلمات با حروف به‌هم‌ریخته و باز کردن داستان‎های جدید

  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  این بازی علاوه بر جدول کلمات متقاطع، دارای داستان‎های متنوعی است که برای کودکان در عین جذاب بودن، حس همزادپنداری نیز ایجاد می‎کند.
  ساختار ظاهری این برنامه هیچ پیچیدگی ندارد و بازیکنان به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. بازیکن با حدس زدن کلمه و کشیدن انگشت می‎تواند حروف کلمه مدنظر خود را بسازد و با تکمیل هر مرحله داستان مربوط به آن را نیز مطالعه کند.
  بازی باعث افزایش دایره لغات ذهنی کودکان و همچنین افزایش تمرکز و قدرت تخیلشان نیز می‎شود. داستان‌های موجود در بازی که از داستان‌های هزار و یک شب اقتباس‌شده‌اند و هرکدام پیام مشخصی را به‌صورت غیرمستقیم منتقل می‎کنند.
  این بازی ایرانی با الگو گرفتن از مجموعه داستان‎های کهن هزار و یک ‌شب طراحی‌شده است. شخصیت‌های موجود در بازی نیز از همین داستان‌ها و افسانه‌های الهام گرفته‌شده‌اند. تصاویر متن، ظاهر شخصیت‎ها، موسیقی و داستان‎ها همگی تأکیدی بر فرهنگ ایرانی دارند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی بر روی ساخت کلمات و پر کردن جدول کلمات متقاطع تمرکز دارد. در هر مرحله از این بازی تعدادی حروف درهم‌ریخته در اختیار بازیکن قرار می‌گیرد که باید به‌وسیله آنها کلمات معنادار ساخته شود. ظاهر بازی همانند جدول کلمات متقاطع است و با کشف هر کلمه یافتن کلمه بعدی ساده‌تر می‌شود. در این بازی ابتدا داستانی از شهرزاد قصه‌گو روایت می‌شود که در آن شهرزاد دختری باهوش و دانا است که برای نجات خواهرش و سایر دختران سرزمین به عقد پادشاه ظالمی درمی‌آید. پادشاهی که هرروز با یکی از دختران شهر ازدواج‌کرده و فردای آن روز او را به قتل می‌رساند. شهرزاد هر شب با تعریف کردن قصه‌های جذاب هزار و یک شب برای پادشاه قتل خود را به تعویق می‌اندازد و بازیکن با تکمیل کردن هر مرحله امتیاز خود را افزایش می‌دهد. با افزایش امتیاز بازیکن، قسمتی از قصه شهرزاد قصه‌گو برای بازیکن نمایان می‌شود و او می‌تواند علاوه بر لذت بردن از بازی از خواندن داستان‌های هزار و یک شب نیز استفاده کند. این بازی دارای ۶۵۰ مرحله متفاوت است و هر مرحله یک داستان متفاوت را دربر دارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ 1.0.1.75 Android در تاریخ ۹۷/۱۲/۲۲ نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک و تصاویر بازی و حالت سنتی‎شان با ساختار و محتوای بازی هماهنگی بالایی دارد و گوشه‎هایی از فرهنگ ایرانی را به نمایش می‎کشند. داستان‎های بازی کمک می‎کنند تا کودکان و نوجوانان فارسی‌زبان با افسانه‌ها و اسطوره‌های قدیمی کشور خود آشنا شوند. در تصاویر بیشتر از رنگ‌های گرم استفاده‌شده و در متن بازی صدای پرندگانی به گوش می‌آید که محیط بازی را دل‌نشین کرده است. این بازی جایزه بهترین بازی سال از دیدگاه مردم ایرانی در جشنواره بازی‌سازان ایرانی را دریافت کرده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  برای افزایش میزان سکه موجود، بازیکن می‌تواند هم از خرید درون برنامه‌ای استفاده کند و هم از طریق به اشتراک‌گذاری برنامه سکه‌های بیشتری دریافت کند و یا در شبکه‌های اجتماعی بازی را دنبال کند.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۱.۷۵
  اقتباس کتاب داستان هزار و یک شب