پسرخوانده

thumbnail
۱۲ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

داستان جنگ بین گروه‎های مافیا با برآورد درست از نیرو‎ها و قابلیت‎هایشان

سال: 2017
  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  کلیشه‎های جنسیتی این بازی بسیار واضح بوده و عناوینی نامناسبی همچون کامبیز پستانک، شاپور گاو کش، ساسان تک‌خور، سوسن چارسو و مواردی از این قبیل دارند. الفاظی که در زمان کل‌کل کردن استفاده می‎شوند، اغلب نامناسب و توهین‌آمیزند.
  شرح ابتدایی بازی نسبتاً کامل بوده و بعد از 5 مرحله شناخت کافی از تمامی بخش‎های بازی به دست می‎آید. بازیکن با انتخاب قابلیت و زدن روی هدف حمله خود را انجام می‎دهد و هیچ حرکت دفاعی قابل‌اجرا نیست.
  محتوای بازی شامل تیراندازی، پرتاب چاقو، انداختن بمب و روش‎های مختلف برای ضربه زدن به حریف است. همچنین ظاهر بیشتر مافیاها خشن و با لباس خونی است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  بازی پسرخوانده ازجمله بازی‎های کارتی ایرانی با به‌کارگیری تفکر استراتژیک است. هدف این بازی شکست نیرو‎های حریف با استفاده درست و به‌موقع از قابلیت‎های هر نیرو است. در شروع بازی ننه‌جون (نام اولین شخصیت بازی) به‌تنهایی با مافیا‎ها به رقابت می‎پردازد و به‌مرور نیروهای کمکی به او اضافه می‎شوند. در هر مبارزه 3 نیرو برای هر بازیکن قرار دارد و به انتخاب بازی و به‌صورت شانسی یکی از بازیکن‎ها بازی را آغاز می‎کند. در کل 15 بار امکان حمله وجود دارد ولی در بیشتر مواقع پیش از حمله 10ام بازی تمام می‎شود. در این بازی کارت‎های به‌روز رسانی افراد و قابلیت‎ها در جعبه‎های سحر‎آمیز به دست می‎آیند و هر بازیکن سه نیرو جهت مبارزه انتخاب می‎کند. بهبود نیرو‎ها با خرید توسط سکه داخل بازی صورت می‎گیرد و بازیکن برای افزایش سرعت به دست آوردن کارت‎ها از جواهر استفاده می‎کند. باوجود ساختار استراتژیک بازی، به علت سادگی بالای و بی‌منطق بودن برخی از حملات ذهن بازیکنان به چالش کشیده نمی‎شود و بازی ساختار تکرار و یکنواختی را به خود می‎گیرد. ظاهر بازی بسیار خشن و دارای کلیشه‎های جنسیتی هم در ظاهر و هم در کلام شخصیت‎ها است. امکان ارسال پیام‎های از پیش نوشته‌شده در این بازی وجود دارد که بازیکن در حین مبارزه می‎تواند استفاده کند. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بعد از کسب 20 کلاه در بر مبنای نسخه 1.3.81 Android در تاریخ 96/09/22 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  طراحی این بازی با دقت بالا به جزئیات صورت گرفته و برای هر شخصیت قابلیت خاصی در نظر گرفته‌شده است. مبارزه در هر مرحله بسیار کوتاه است و در کمتر از 5 دقیقه به اتمام می‎رسد، اما سرعت پاسخ‎گویی حرکت حریف و آغاز نوبت بازیکن بسیار کند بوده و زمان بسیاری را اتلاف می‎کند. جملات استفاده‌شده در بازی جنبه کوچه‌بازاری دارد و هر مجموعه از مبارزات در فضای خاصی انجام می‎شود؛ مانند ایستگاه قطار. موسیقی متن بازی رنگ سنتی دارد و رنگ‎های بازی تیره و کدرند که با جو بازی بسیار هم‎خوانی دارند. این بازی نامزد جوایز بسیاری در جشنواره رایانه‎ای تهران شده و در جشنواره‎ی IMGA در دوره‎ی دوم بخش MENA برنده جایزه بهترین هنر شده است.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بسته‎های سکه، کارت و صندوق را می‎توان با جواهر خریداری کرد و جواهرات را با پول واقعی از 1900 تومان تا 199900 تومان به دست آورد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  در بخش منوی اصلی امکان ارتباط به اینستاگرام این بازی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۳.۸۱
  واحد پول رایگان
  ناشر پاییزان
  سال انتشار ۲۰۱۷
  ارز رایگان