پناهنده ۱۹۴۲ قسمت اول

بررس متن: پریا کنکاشور

14+

کشف راز قتل کودکی به نام جرزی در محیطی تاریک و ترسناک

ناشر: کاوه پژوهشی سال انتشار: 1397

پناهنده ۱۹۴۲ قسمت اول

14+

کشف راز قتل کودکی به نام جرزی در محیطی تاریک و ترسناک

ناشر: کاوه پژوهشی

سال انتشار: 1397

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
داستان اصلی بازی روایت قتل یک کودک است و موسیقی متن و مکان‎های طراحی‌شده در بازی همگی برای تشدید حس ترس و اضطراب بازیکن قرار داده‌شده‌اند. در صومعه مجسمه‌های ترسناکی وجود دارند، وسایل به‌طور ناگهانی سقوط می‌کنند و در قسمت آخر نیز تصویر روح پیرزنی راهبه دیده می‌شود.
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
تنها چالش این بازی مربوط به حل معماها است. بازیکن باید با استفاده از نشانه‌هایی که در محیط پیدا می‌کند و برقراری ارتباط بین آنها بتواند معماها را حل کرده و درها را بگشاید. در قسمت منوی بازی، بخشی با نام راهنما وجود دارد که نحوه رد کردن تمام مراحل را به‌دقت توضیح داده است.
آنچه والدین باید بدانند

بازی پناهنده ۱۹۴۲ یک بازی ماجراجویانه است که داستان پناهندگان لهستانی را روایت می‌کند که در سال ۱۹۴۲ به ایران مهاجرت کرده و در صومعه‌ای در اصفهان ساکن شدند. شخصیت اصلی بازی روزنامه‌نگاری به نام «کارن» است که به‌طور اتفاقی نامه‌ای مبنی بر پیگیری ماجرای قتل یکی از کودکان پناهنده، دریافت می‎کند. «جرزی» یک کودک پناهنده است که به همراه برادر خود در آن صومعه اسکان داده‌شده است و پس از مدتی ناپدید می‎شود و جسدش بعد از چند روز جلوی درب صومعه پیدا می‌شود. «جرزی» درهمان صومعه دفن می‌شود اما کسی ماجرای قتل وی را پیگیری نمی‌کند. بعد از چندین سال اتفاقات مشکوکی در صومعه رخ می‌دهد که همه آنجا را ترک می‎کنند و صومعه تبدیل به مکانی متروکه می‌شود. این بازی در بستری از ابهام و فضای رعب‌آور روایت می‌شود و برای رد شدن از هر قسمت باید معماهای موجود در صومعه را حل کرد و نشانه‌ها را به یکدیگر ارتباط داد. فضای درون صومعه فضایی ترسناک با موسیقی رازآلود است ‌و در محیط، نشانه‌های زیادی وجود دارد که به کمک آنها می‎توان معماها را حل کرد. این بازی قسمت اول از این ماجراجویی است و با تمام شدن این قسمت داستان به پایان نمی‌رسد. بعد از باز شدن درب مخفی داخل صومعه و پیدا شدن روح سرگردان پیرزن راهبه، این قسمت پایان می‌یابد. این قسمت از بازی روایت کوتاهی دارد و در مدت‌زمان کوتاهی به پایان می‌رسد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه 1.0.4 Android در تاریخ ۹۸/0۳/0۵ نوشته‌شده است.

کیفیت

فضاهای نقاشی شده و همچنین موسیقی بازی به‌خوبی محیط ترسناک و ابهام‌آمیزی را برای بازیکن ایجاد کرده‌اند اما سرعت حرکت کارن بسیار کند طراحی‌شده و برای حل معماها بعضاً باید مسیرهای طولانی طی شود. گرافیک نمایش داده‌شده حالت واقعی ندارد و تصاویر به‌صورت دو بعدی نمایش داده می‎شوند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 33
نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۴
واحد پول رایگان
ناشر کاوه پژوهشی
سال انتشار 1397