پیکاسو

thumbnail
۷ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

اتصال نقاط برای ساخت تصویر و تقویت قدرت ذهن

  بررس برنامه: نیلوفر غیبی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  باید با استفاده از خطوط، نقاط روی صفحه‌نمایش به یکدیگر متصل شوند. آموزش اولیه بازی روش کار را به‌وضوح توضیح می‎دهد، ولی ممکن است کوتاه بودن آموزش و تغییر در الگوها کمی کار را در ابتدا دشوار کند.
  تأکید این بازی بر روی تفریحی بودن آن است، اما در این بین تأثیر بسیار مستقیمی بر روی هنر و نقاشی دارد. در کنار جنبه خلاقانه این بازی کودکان باید از قوه هوش خود نیز استفاده کنند تا با اتصال چندین خط بتوانند شکل را حدس بزنند و با سرعت بیشتری به ساخت و تکمیل آن بپردازند.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  در این بازی تلاش شده با تمرکز بر روی محتوای نقاشی و ایجاد ارتباط بین نقاط قدرت خلاقیت کودکان تقویت شود. همچنین در کنار توسعه‏ی خلاقیت الگوهای نقاشی اشیاء و حیوانات نیز در اختیار کودکان قرار می‎گیرد تا با تقلید از الگوها بر روی کاغذ مهارت نقاشی خود را ارتقا دهند. روش کار بازی وصل کردن نقاط به یکدیگر برای ساخت شکل نهایی است که با آزمون‌وخطا کردن صورت می‎گیرد. اگر خطوط صورتی شوند به معنای درست بودن اتصال و اگر مشکی شوند به معنای اشتباه بودن خط است. با تکمیل شکل و اتمام خطوط تصویر اصلی ظاهر می‎شود. جامعه هدف بازی کودکان دبستانی است و احتمالاً برای کودکان بزرگ‎تر و نوجوانان کمی کسل‌کننده به نظر می‎آید 90 مرحله برای ساخت تصویر مشخص در زمان محدود در اختیار قرار دارد. این بازی با شکل‎های ساده شروع می‎شود و به‌مرور نقاط به هم نزدیک‎تر و شکل‎های پیچیده‎تر ایجاد می‎شوند. کودکان هرچند بار که نیاز باشد می‎توانند یک مرحله را تکرار کنند، ولی کمک والدین برای درک بازی در ابتدا بسیار کمک‌کننده خواهد بود. بازی تبلیغات کمی دارد و باوجود خرید درون برنامه نیازی برای استفاده از آن حس نمی‎شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.5.2 Android در تاریخ 96/08/13 نوشته‌شده است.

  کیفیت

  گرافیک بازی در عین حال که بسیار زنده و شاد است، اما جای بهبود بسیاری دارد. تصاویر خالی و سفیدند که خود به‌نوعی باعث تمرکز راحت‎تر کودکان می‎شود.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی دارای ویدیوی تبلیغاتی درازای راهنمایی است. همچنین گاهی تبلیغات تصویری نیز نمایان می‎شود. برای خرید سکه نیز می‎توان ویدیوی تبلیغاتی تماشا کرد یا برای دریافت 500 سکه 1000 تومان پرداخت. این بازی با تأکید بر نقاشی با نگاهی جدید می‎تواند ساعت‎ها کودکان را به خود مشغول کند.

  دنیای واقعی

  والدین می‎توانند از الگو‎های این بازی برای نقاشی بر روی کاغذ با کودکان خود استفاده کنند.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک برقراری ارتباط با تلگرام بازی در صفحه‎ای اصلی قرار دارد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۵.۲
  واحد پول رایگان
  ناشر مدریک
  ارز رایگان