کارآگاه ریزبین

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

پیدا کردن اختلاف بین تصاویر

سال: 1398

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  توضیحی از نحوه‌ی اجرای بازی داده نمی‌شود اما استفاده از آن بسیار ساده است. با ورود به بخش فهرست و انتخاب دسته‌ی موردنظر، دو تصویر نمایش داده می‌شود که باید اختلاف بین آن‌ها را پیدا کرد. بازیکن برای انجام بازی نیازی به سواد خواندن و نوشتن ندارند بنابراین کودکان کم‌سن هم به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. برای سهولت بیشتر امکان استفاده از راهنمایی‌های مختلف با صرف امتیاز وجود دارد.
  تصاویر مراحل به طور معمول جزئیات بسیار زیادی دارند و بازیکن باید با دقت و تمرکز زیادی جز به جز دو تصویر را با یکدیگر مقایسه کند تا به اختلاف بین آن‌ها پی ببرد.
  بخشی از دسته‌بندی مراحل تصاویری از یک خانه‌ی قدیمی را نشان می‌دهد که به شکل سنتی کشیده شده است و شبیه خانه‌های سنتی ایرانی با حوض، گلدان، پشتی و حیاط‌های باصفا است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  کارآگاه ریزبین بازی ساده و چند مرحله‌ای است که دقت و ریزبینی بازیکن را به چالش می‌‌کشد. در این نوع بازی که به آن اختلاف نیز گفته می‌‌شود دو تصویر یکسان از یک منظره‌ی خاص کنار یکدیگر نمایش داده می‌‌شود. دو تصویر یکسان‌اند اما موارد جزئی در آن‌ها متفاوت است که تشخیص آن نیاز به دقت زیادی دارد. بازیکن در نقش یک کارآگاه می‌بایست در مدت زمان کوتاه تعیین‌شده شش اختلاف در تصاویر پیدا کند که می‌‌تواند در رنگ اشیا، حذف شدن بخشی از تصویر یا جابه‌جا شدن آن‌ها باشد. کارآگاه برای پیدا کردن مجرم اختلاف بین تصاویر را پیدا می‌‌کند و علاوه بر آن باید چند وسیله را که در ابتدای مراحل به عنوان سرنخ معرفی می‌‌شوند را نیز پیدا کند. تصاویر دسته‌بندی شده‌اند و تمام سرنخ‌ها با تکمیل شدن تمام تصاویر یک دسته پیدا می‌‌شوند. به طور مثال در دسته‌بندی‌ خانه‌ی ننه جون هشت مرحله وجود دارد که شامل تصویر حیاط، باغچه و فضای داخلی خانه می‌‌شود در این هشت مرحله علاوه بر یافتن اختلاف بین تصاویر باید تسبیح، جانماز، یادداشت، حوله و عینک نیز پیدا شود. بازیکن در هر مرحله امکان انجام سه اشتباه را دارد و با صرف امتیاز می‌‌تواند از گزینه‌های راهنمایی نیز استفاده کند. تصاویر بازی رنگارنگ و کارتونی هستند و با این‌که موضوع بازی کارآگاهی است اما هیچ‌گونه تصویر خشنی در آن وجود ندارد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه 1.07 Android در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۷ نوشته شده است.

  کیفیت

  هر مرحله از بازی از یک تصویر کارتونی مرتبط با موضوع دسته‌بندی تشکیل شده است. این تصاویر جزئیات بسیاری زیادی دارند که باعث می‌‌شود تشخیص اختلاف بین دو تصویر دشوارتر شده و بازی چالش‌برانگیز شود. تنوع رنگی بسیار زیادی در نقاشی‌ها دیده می‌شود که آن‌ها را جذاب می‌کند. تصاویر با کیفیت خوبی طراحی شده‌اند و تنوع زیادی در موضوعات آن دیده می‌شود موسیقی فانتزی و کارآگاهی در پس‌زمینه وجود دارد و در مجموع بازی با وجود ساده بودن جذابیت و چالش‌برانگیزی خود را برای بازیکن حفظ می‌کند.

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  در صورت مشاهده‌ی تبلیغات امتیاز بیشتری به بازیکن تعلق می‌گیرد. امکان خرید درون برنامه‌ای برای استفاده از راهنما وجود دارد و در صورت اتصال به اینترنت تبلیغاتی بین مراحل نمایش داده می‌شود.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  لینک دسترسی به صفحه‌ی اینستاگرام و کانال تلگرام بازی در بخش تنظیمات قرار گرفته است.

  مشخصات برنامه موبایلی

  واحد پول رایگان
  ناشر دوباره
  سال انتشار ۱۳۹۸