کلمچین

بررس متن: پریا کنکاشور

8+

تجربه‎ی ساخت کلمات جدید در روستاهای ایران

ناشر: بازی‌سازی کاسپین

کلمچین

8+

تجربه‎ی ساخت کلمات جدید در روستاهای ایران

ناشر: بازی‌سازی کاسپین

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
تنوع لغوی بازی به‌عنوان فرصتی برای تمرین لغات جدید است. کودکان می‎توانند با بازی کردن با حروف قدرت خلاقیت خود را توسعه دهند به لغات جدید دست پیدا کنند.
محتوای بومی و فرهنگی
نام روستاها و شهرستان‎های نمایش داده‌شده بر روی مراحل فرصتی برای یادگیری بهتر جغرافیای کشور ایران است. فضای ایرانی پسند و سنتی تصاویر در کنار موسیقی متن سنتی محیطی مطابق با محتوای فرهنگی بازی ایجاد کرده است.
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازیکنان باید بتوانند با انتخاب حروف و ساختن کلمات از مراحل عبور کنند، اما باید در نظر داشت که مراحل بالاتر کلمات دشوارتری را در بر دارد و ناآگاه بودن به الفبا و زبان فارسی کار را بسیار سخت می‎کند.
آنچه والدین باید بدانند

این بازی حول ساخت کلمات با حروف پراکنده قرار دارد و نام هر یک از مراحل بازی از شهرستان‌ یا روستاهای دیدنی ایران برگرفته‌شده است. ناشر این بازی همانند سایر بازی‎های مشابه خود، در این بازی نیز تلاش دارد تا در کنار افزایش دایره‎ی لغوی بازیکنان، فرصتی برای آشنایی با جغرافیا و شهر‎های ایران نیز فراهم کند. هر یک مراحل این بازی دارای ۲۰ زیر مرحله است و در هر زیر مرحله حروف متفاوتی در اختیار بازیکن قرار می‎گیرد. حروف در پایین صفحه و کلمات بالای صفحه قرار دارند که به‌صورت مربع‎های خالی در نظر گرفته‌شده‌اند. پیدا کردن کلمه مناسب به معنای افزایش امتیاز است و در صورتی که بازیکن نتواند کلمه صحیح را پیدا کند می‎تواند از راهنمای موجود در بازی بهره ببرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی برمبنای نسخه‌ 4.5 Android در تاریخ ۹۷/۱۲/۲۷ نوشته‌شده است.

کیفیت

طرح‌ها و نقاشی‌هایی که در این بازی استفاده‌شده‌اند جلوه‎ای از فرهنگ ایرانی را نمایش می‎دهند و به مخاطبین حس دوستانه و آشنایی را منتقل می‎کند. رنگ‎های استفاده‌شده در طراحی تصاویر شاد و متنوع‎اند و موسیقی سنتی در متن بازی به گوش می‎رسد.

مصرف گرایی

برای افزایش میزان سکه موجود، بازیکن می‌تواند هم از خرید درون برنامه و شبکه‎های اجتماعی موجود در بازی استفاده کند. همچنین می‌توان با دیدن ویدیوهای تبلیغاتی امتیاز را افزایش داد.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 27
نسخه تست شده روی اندروید 4.5
واحد پول رایگان
ناشر بازی‌سازی کاسپین