کوئیز پول

بررس متن: پریا کنکاشور

18+

شرکت در یک مسابقه اطلاعات عمومی با جوایز واقعی

ناشر: Topgames

کوئیز پول

18+

شرکت در یک مسابقه اطلاعات عمومی با جوایز واقعی

ناشر: Topgames

بررس متن: پریا کنکاشور

سنجه‌ها
جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده

برای نمایش توضیحات هر سنجه روی آن کلیک کنید

جهان کودکی و نوجوانی
محتوای آموزشی
پیدا کردن کلمات معنا‎دار از حروف، در بخش بازی با کلمات باعث افزایش تمرکز در بازیکنان می‎شود. در بخش‌های چالشی نیز سؤالات زیادی وجود دارد که اگرچه جواب صحیح آن‌ها نمایش داده نمی‎شود اما ممکن است بازیکن به جست‎و‎جوی جواب صحیح تشویق شود که خود باعث افزایش اطلاعات او خواهد شد.
محتوای بومی و فرهنگی
ترس و خشونت
گفتار نامناسب
محتوای بزرگسالانه
سهولت استفاده
بازی دستورالعمل خاصی برای راهنمایی بازیکنان ارائه نمی‎کند اما بازی‌ها نحوه‎ی استفاده‎ی ساده و روشنی دارند که درک آن برای بازیکن دشوار نخواهد بود. در بخش کلمات تعداد کلمات و همچنین تعداد حروف تشکیل دهنده‎ی آن‎ها مشخص شده است و در بخش چالش‌ها نیز بازیکن باید با توجه به سؤال گزینه‏ی مورد نظر خود را انتخاب کند. برای شفاف‎سازی نحوه‎ی پرداخت یا قوانین بازی بخشی تحت عنوان سؤالات متداول در فهرست بازی قرار داده شده و بخش پشتیبانی نیز پاسخگوی سؤالات یا مشکلات بازی خواهد بود.
آنچه والدین باید بدانند

بازی یک مسابقه‎ی آنلاین به همراه جوایز نقدی و شامل سه بخش اصلی است. بخش اول بازی کلمه‌یابی است که در جدولی مربع شکل با خانه‌های بسیار زیاد اجرا می‎شود. در هر خانه یک حرف نوشته شده و بازیکن باید با یافتن توالی‌های معنی‌دار از این حروف کلمه بسازد. این مرحله جایزه‎ی نقدی ندارد و صرفاً برای کسب سکه انجام می‎شود. بخش دوم چالش روزانه و با موضوعاتی مثل ورزشی، فوتبال، آشپزی، هنری، سینما و اطلاعات عمومی است. برای ورود به این چالش تعداد مشخصی سکه نیاز است که می‎توان آن را از بخش بازی کلمات تهیه کرد. بازیکن با انتخاب موضوع مورد نظر وارد چالش می‎شود هر چالش شامل بیست سؤال است که به ترتیب از آسان به سخت طبقه‌بندی شده‌اند. سؤالات به صورت چهار گزینه‌ای هستند و محدودیت زمانی نیز برای پاسخ دادن به آن‎ها اعمال می‎شود. درصورتی که بازیکن بتواند به تمام سؤال‌ها پاسخ صحیح بدهد مبلغی به عنوان اعتبار به حساب کاربری او اضافه می‎شود. بخش سوم لیگ میلیونی یا ویژه است که فقط با خرید درون‌برنامه‌ای قابل استفاده می‎شود. کلیه‎ی اعتبارات کسب‎شده توسط بازیکن در حساب کاربری او ذخیره می‎شود و در صورتی که مبلغ آن به بیش از ۵۰ هزار تومان برسد قابل برداشت خواهد بود. شرکت در هر کدام از این چالش‌ها نیاز به تعداد مشخصی سکه دارد که کسب آن از طریق بازی کلمات دشوار خواهد بود لذا بازیکن مجبور به انجام خرید درون ‎برنامه‌ای می‎شود. این خریدها مبلغی از هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان را شامل می‎شوند و با توجه به احتمال شکست طبیعتاً تعداد این خریدها بیشتر شده و بازی شکل قمار به خود می‎گیرد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‎شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی ۱.۴.۰ Android در تاریخ ۹۹/۳/۲ نوشته شده است.

کیفیت

این برنامه به شکل مسابقه‌ای و هیجانی طراحی شده است. برای هر چالش نقاشی مخصوصی وجود دارد که با کیفیت نسبتاً خوبی طراحی شده و فضای رنگی بازی مانع از یکنواخت شدن آن می‎شود. دایره‎ی سؤالات هر بخش بسیار متنوع است موسیقی بازی نیز مهیج است. تشویق مداوم بازیکن به پرداخت پول و خرید درون‎ برنامه باعث ایجاد فضایی نامناسب برای کودکان و نوجوانان شده است.

مصرف گرایی

شرکت در چالش‌ها نیازمند خرید درون برنامه‌ای است. هر چالش به طور میانگین به ۸۰۰ سکه نیاز دارد و هر صد سکه به قیمت هزار تومان فروخته می‎شود. برای شرکت در چالش ویژه‎ی میلیونی نیز به کلید نیاز خواهد بود که قیمت خرید هر کلید از ۱۰ هزار تومان تا ۱۰۰ هزار تومان متغیر است. برای کسب سکه می‎توان از تماشای فیلم‎های تبلیغاتی استفاده کرد.

حریم خصوصی

این برنامه با اتصال به اینترنت اجرا می‎شود. بازی اطلاعاتی از دستگاه هوشمند بازیکن دریافت می‎کند که در بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی به طور کامل آن را توضیح می‎دهد. برای ورود به بازی بازیکن باید شماره تلفن همراه خود را ثبت کند.

جزئیات برنامه موبایلی
سایز اندروید 22
نسخه تست شده روی اندروید ۱.۴.۰
واحد پول رایگان
ناشر Topgames