گلبان (نگهداری و پرورش گل و گیاه)

thumbnail
۵ سال به بالا
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

راهنمای نگهداری و پرورش گیاهان و سبزیجات

سال: 1401
  بررس برنامه: زهرا صفایی

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  گیاهان در این برنامه به سه بخش گل و گیاه، سبزیجات و گیاهان دارویی تقسیم شده‌اند که دسترسی کاربر به اطلاعات مورد نظر خود را آسان‌ می‌کند. برای دریافت یادآوری آبدهی، تنها کافی است نام گیاه موردنظر را در تقویم آبدهی وارد و فاصله‌ی زمانی بین هر آبدهی را نیز مشخص کرد. به این شکل، زمان آبدهی، سمپاشی، کوددهی و تعویض گلدان بر روی تقویم مشخص می‌شود. خواندن متن‌های بلند، بدون بهره‌وری از تصویر میان پاراگراف‌ها، می‌تواند برای برخی از کاربران خسته‌کننده شود.
  این برنامه حاوی اطلاعات جامعی درباره‌ی گیاهان است که می‌تواند برای علاقه‌مندان به پرورش گل و گیاه و خواص درمانی آن‌ها مفید و قابل‌توجه باشد. علاوه بر معرفی کامل هر گیاه و شرایط نگهداری از آن، بخشی مجزا نیز به آموزش نکاتی مربوط به تغییرات آب‌وهوایی، تکثیر گل، آفات و ... اختصاص داده شده است.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  برنامه گلبان مرجعی مطمئن در زمینه‌ی نگهداری و پرورش بیش از 230 نوع گل و گیاه است. در این برنامه، کاربر به فهرست کاملی از گل‌ها، سبزیجات و گیاهان دارویی دسترسی دارد که با کلیک بر روی هر کدام از آن‌ها، ابتدا عکس گیاه و در ادامه معرفی کامل، نحوه‌ی نگهداری، آفات و خواص درمانی آن نمایش داده می‌شود. تمامی اطلاعات مربوط به گیاهان در این برنامه در قالب متن است؛ به همین علت، خواندن تمام متن و پیدا کردن اطلاعات موردنیاز می‌تواند برای کاربر خسته‌کننده و وقت‌گیر باشد. برنامه در قسمتی مجزا به نماد و سمبل هر گل می‌پردازد؛ با انتخاب هر نماد، گیاهان مختص به آن به کاربر نشان داده می‌شود. کاربر می‌تواند با وارد کردن نام گیاه موردنظر در تقویم آبیاری و مشخص کردن فواصل آبیاری، کوددهی و سمپاشی، در تاریخ مشخص از برنامه یادآوری دریافت کند. برای اضافه کردن بیش از یک گیاه در تقویم باید خرید درون برنامه‌ای انجام داد. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 2.0Android در تاریخ ۱۰/۰۷/۱۴۰۱ نوشته شده است.

  کیفیت

  با توجه به حجم زیاد متن در این برنامه، خواننده می‌تواند فونت و اندازه متون را به دلخواه خود تغییر دهد تا حین استفاده از برنامه اذیت نشود. برنامه طراحی بسیار ساده‌ای دارد؛ تمام اطلاعات آن به صورت فهرست نمایش داده می‌شود و دارای جلوه‌ی بصری خاصی نیست.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بخش قابل‌توجهی از اطلاعات این برنامه به صورت رایگان در دسترس کاربر قرار می‌گیرد، اما اطلاعات مربوط به برخی از گیاهان قفل است و برای استفاده از آن‌ها باید خرید درون‌برنامه‌ای به مبلغ 30 هزار تومان انجام داد.

  حریم خصوصی

  تمامی اقدامات و استراتژی‌هایی که برای جلوگیری از پخش شدن اطلاعات شخصی کاربران و به دنبال آن سوءاستفاده‌ی افراد نادرست انجام داده می‌شوند و همچنین نوع دسترسی‌هایی که برای انجام محتوایی خاص نیاز است در این بخش قرار می‌گیرد.

  استفاده از اطلاعات رایگان برنامه نیازی به اینترنت ندارد و تنها برای خرید درون برنامه‌ای باید به اینترنت متصل شد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۲.۰
  واحد پول ریال
  ناشر گروه نرم‌افزاری امین
  سال انتشار ۱۴۰۱
  پلتفرم Android
  طبقه بندی آموزشی
  ارز ریال