4=10

thumbnail
۷ سال به بالا
۵ تا ۷ با همراهی والدین
در رامون، ستاره‌های یک محتوا با توجه به تحلیل کلی سنجه‌ها و نظر بررس و با هدف نشان دادن میزان هم‌راستایی آن اثر با نیازهای رشدی و تحولی گروه سنی موردنظر، ارزیابی می‌شود. با نحوه نوشتن بررسی در رامون آشنا شوید

تشکیل معادلات ساده ریاضی برای رسیدن به عدد 10

سال: 2022
  بررس برنامه: پریا کنکاشور

  سنجه‌ها

  این بخش، مجموعه ای از سنجه‌های مثبت و منفی است که در هر محتوا بررسی می‌شوند، تعداد بولت‌ها نشانگر کمیت آن سنجه است. با کلیک روی هر سنجه می‌توانید توضیحات مربوط به آن را بخوانید.
اطلاعات بیشتر درباره سنجه‌ها را در لینک زیر ببنیید: هر سنجه نمایانگر چیست؟
  برای انجام مراحل تنها دانستن 4 عمل اصلی ریاضی کفایت می‌کند به همین دلیل انجام بازی ساده است اما کودکانی که هنوز با این علائم آشنا نشده‌اند، قادر به انجام آن نخواهند بود یا به کمک والدین نیاز خواهند داشت. سطح مراحل به مرور سخت خواهد شد اما بازیکن می‌تواند روزانه از یک راهنمایی مجانی استفاده کند.
  بازیکن برای حل مراحل مدام در حال تشکیل معادلات ریاضی است. انجام این کار علاوه‌بر تقویت مهارت ریاضی باعث فعالیت ذهنی و تمرین برای افزایش قدرت حل مساله بازیکن خواهد شد.

  آنچه والدین باید بدانند

  در بخش آگاهی والدین درباره‌ کلیت محتوا، داستان و نکات مثبت و منفی آن نوشته‌ایم. همچنین به نکاتی اشاره می‌کنیم که ممکن است برای والدین مهم باشند.

  این بازی فکری، یک سرگرمی نسبتاً ساده است که با استفاده از مهارت‌های ساده‌ی ریاضی یعنی 4 عمل اصلی پیش می‌رود. هدف انجام هر مرحله، رسیدن به عدد 10 است. بازیکن برای رسیدن به این عدد هر بار 4 عدد تصادفی تک رقمی همچنین جعبه‌ای از علامت‌های جمع، ضرب، تفریق و تقسیم در اختیار دارد. او باید به نحوی این علائم را بین اعداد قرار دهد که حاصل عبارت 10 شود. تشکیل این معادله در مراحل اولیه ساده است اما به مرور ترکیب اعداد ارائه‌شده و همچنین محدودیت‌هایی که برای استفاده از علائم بکار گرفته می‌شود، چالش محاسباتی بازی را تا حد چشمگیری افزایش می‌دهد. این بازی با درگیر کردن نیم‌کره‌ی چپ مغز و استمرار در انجام محاسبات، ورزش ذهنی بسیار خوبی برای تقویت فعالیت ذهن خواهد بود و در بهبود مهارت محاسبه‌ی بازیکن نیز موثر واقع می‌شود. برای آگاهی از اطلاعاتی که به اشتراک گذاشته می‌شود، بخش قوانین و مقررات حریم خصوصی را مطالعه کنید. این بررسی بر مبنای نسخه‌ی 1.0.5 Android در تاریخ ۱۴۰۱/۷/11 نوشته شده است.

  کیفیت

  صحنه‌ی بازی یک صفحه‌ی ساده و 4 عدد و علامت‌های ریاضی را شامل می‌شود. این صفحه‌ی ساده پس‌زمینه‌ای از مناظر طبیعی همچون آسمان شب دارد که بعد از هر چند مرحله تغییر می‌کند. موسیقی در متن استفاده نشده اما انجام هر کلیک صدا‌دار است. چالش بازی درگیر‌کننده بوده و اجتناب از تصاویر پرجزئیات باعث حفظ تمرکز بازیکن می‌شود.

  تصاویر و ویدیو‌ها

  مصرف گرایی

  مصرف گرایی به معنای وجود هرگونه ویژگی در بازی یا برنامه موبایلی است که باعث می شود تا مخاطب ترغیب به خرید یک محصول خاص یا دیگر بازی ها شود و یا حضور عناصری که به نحوی سبک زندگی‌ مصرف‌گرایانه را تشویق کند.

  بازی در روز تنها اجازه‌ی استفاده از یک راهنما را می‌دهد و در صورت تقاضای بیشتر باید تبلیغ مشاهده کرد.

  مشخصات برنامه موبایلی

  نسخه تست شده روی اندروید ۱.۰.۵
  حداقل نیازمندی اندروید ۶.۰
  واحد پول رایگان
  ناشر Sveinn Steinarsson
  سال انتشار ۲۰۲۲
  پلتفرم Android، iPad، iPhone، iPod Touch
  طبقه بندی پازل
  مهارت سواد زبان ریاضی
  ارز رایگان